Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот alifaan, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Претседателски кандидат 2.0

пријавена од новица пред 1 година, 2 месеци. (gjorgjeivanov.blog.com.mk)

Блог на Ѓорѓе Иванов, а има и Youtube, Facebook, MySpace, Twitter и Photobucket сметки!

8 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Еден од најлошите

пријавена од ta4ka пред 1 година, 2 месеци. (ta4ka.blog.com.mk)

... македонски сајтови

13 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Македонија 11 во светот, Лазаров светски рекордер

пријавена од Lavot пред 1 година, 2 месеци. (www.taratur.com)

Македонските ракометари со победа го завршија Светското првенство во Хрватска, завршувајќи на одличното 11 место, а нашиот капитен Лазаров стана светски рекордер по бројот на постигнати голови на еден Мундијал.

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Ubuntu Pocket Guide and Reference PDF

пријавена од cchevy пред 1 година, 2 месеци. (www.ubuntupocketguide.com)

Written by award-winning author Keir Thomas, Ubuntu Pocket Guide and Reference is a totally unique and concise guide for everyday Ubuntu use. It is the world's most popular and widely-read Ubuntu book!

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Од гол на гол :)

пријавена од tom пред 1 година, 2 месеци. (sport.dnevnik.hr)

Голчево е за д ане расположи, по поразот од Србија :)

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Не издржавме

пријавена од strumjan пред 1 година, 2 месеци. (upravasitkaci.blog.com.mk)

До кога Македонeцот на Македонецот ќе му биде Македонец?!

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Култура

Танцува со мечките

пријавена од ribaro пред 1 година, 2 месеци. (www.youtube.com)

Менде и мечката во иста ќелија

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Фрчко за претседател? Немој, не ме радуј!

пријавена од DImce пред 1 година, 2 месеци. (vecer.com.mk)

Многу ми се допадна насловот.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Женски гради

пријавена од ta4ka пред 1 година, 2 месеци. (ta4ka.blog.com.mk)

ЅЕ! :)

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Рекламата за Songsmith на Microsoft... ужасна!

пријавена од Damjaan пред 1 година, 2 месеци. (it.com.mk)

Мислам дека ваквите видеа се главната причина зошто Microsoft деновиве отпушта околу 5.000 вработени (се надевам и сегашниот маркетинг оддел е на листата) и планира да штеди за претстојните кризни времиња, кои се чини дека доколку компанијата продолжи со вакви реклами сигурно нема да ги одбегне!

6 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Акција: 28 јануари, Меѓународен ден за заштита на приватноста

пријавена од razvigor пред 1 година, 2 месеци. (razvigor.blog.com.mk)

Поддржете го Меѓународниот ден за заштита на приватноста на 28 јануари, преку некоја од предложените активности. Ако имате блог, пренесете ја информацијата преку пост. Ако го користите Фејсбук, има неколку можности...

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Тоше Проески

пријавена од oletoo пред 1 година, 2 месеци. (www.a1.com.mk)

Во Чест На Тоше Проески

7 коментари | проблем? | категорија: Вести

За сите со Facebook профил

пријавена од zlochko пред 1 година, 2 месеци. (apps.new.facebook.com)

Помогнете ми мене и на мојата сопруга да одбереме име на нашето бебе! Ви благодарам на сите што ќе гласате. :)))

23 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Забава

Уште еден речник на Интернет...

пријавена од новица пред 1 година, 2 месеци. (dnevnik.com.mk)

Од „Крсте Мисирков“ се жалат, ама речникот веќе е на Интернет: http://www.makedonisch.info/

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Култура

Највлијателните жени во веб 2.0

пријавена од Damjaan пред 1 година, 2 месеци. (it.com.mk)

Сите истакнати личности се изберени на основа на иновациите и значајните промени кои ги имаат направено, а не според нивната моментална позиција или висината на платите и хонорарите. Во продолжение ја пренесуваме целата листа збогатена со линкови и подобри слики...

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија