Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот alifaan, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Примарен извор од тоа што го кажа Грујо во Минхен

пријавена од woona пред 1 година, 2 месеци. (www.youtube.com)

видео снимка од тоа што Грујо го кажува, на англиски (негде го има некој пријавено ко вест). интересно е да се види како премиерот зборува англиски, секако :)

8 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Вести

Ако го почитуваш македонскиот јазик...

пријавена од gemidjy пред 1 година, 2 месеци. (i42.tinypic.com)

...почитувај ги и правилата кои се зададени во него. Зошто големите македонци не ја почитуваат сопствената македонска граматика кога велат „шиптар“ или „ѓуптин“? Такви зборови во речникот нема!

15 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Дарувај крв - подари живот

пријавена од Acid пред 1 година, 2 месеци. (forum.kajgana.com)

По успешната акција за собирање на облека и трајна храна за оние на кои им е потребна, форумџиите на Кајгана во соработка со Црвениот Крст организираат голема акција за дарување крв. Крводарителската акција ќе се одржи во "Даре Џамбаз" во сабота (07.02.2009). Акцијата започнува во 12:00 и ќе трае...

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Култура

Археолошкиот локалитет Градиште, с. Таор со сопствен веб сајт

пријавена од Arwena пред 1 година, 2 месеци. (taurisium.com)

Имам доста замерки на веб страницата почнувајќи од домејнот, како и на дел од содржината, цитатите ... но сепак успех е што таа воопшто постои. Со оглед на фактот дека само 5 археолошки локалитети во Македонија се пропратени со сопствен веб сајт.

3 коментари | проблем? | категорија: Култура

PNG-8 транспарентност во секој прелистувач

пријавена од Delicon пред 1 година, 2 месеци. (deliconinteractive.com)

Повеќето веб дизајнери користат PNG-24 за да постигнат транспарентност во своите проекти. Овие фајлови постигнуваат добра транспарентност но затоа пак тежат повеќе. Користењето на PNG-8 или GIF за транспаренција не функционира баш добро. Всушност, има начин како да го искористите PNG-8 подобро...

3 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Скопје од Спомени

пријавена од Arwena пред 1 година, 2 месеци. (www.skopjeodspomeni.com.mk)

Се мислев дали да го пријавам сајтов, оти некако недовршен ми изгледа. Но добро, може и критика, а и некоја корисна идеја да се предложи во врска со него.

2 коментари | проблем? | категорија: Култура

Брз, ефикасен и кул начин за преземање Јутјуб видеа

пријавена од Irinka пред 1 година, 2 месеци. (sajtnadenot.blogspot.com)

Еве еден начин за преземање на видеата што ги гледате онлајн на вашите компјутери, кој веројатно ќе сакате да го практикувате - нема инсталација на софтвер, нема посета на други веб-сајтови. Доволно е да ставите „pwn“ пред „youtube“ во адресата на секое видео што сакате да го преземете од Јутјуб.

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Официјален web - портал посветен на Никола Мартиноски

пријавена од Arwena пред 1 година, 2 месеци. (www.martinoski.mk)

Конечно пуштен во оптек долго најавуваниот веб сајт за животот и делото на сликарот Никола Мартиноски.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Култура

И ти ли сине Кире?

пријавена од jofe пред 1 година, 2 месеци. (mojon.blog.com.mk)

Пијам кафе, се расонувам во три после пладне, листам весници, се информирам, кога наеднаш... ШОК!!! За малку шо не доживеав спонтан абортус што пак само по себе би претставувало убиство. Читам и не верувам, препрочитувам, пак не верувам. Кире наш, онај де Македонскион, решил да се здружи со...

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Како Forum.com.mk краде текстови...

пријавена од Damjaan пред 1 година, 2 месеци. (www.forum.com.mk)

Линкот води до текстот на Forum.com.mk, а линк до оргиналната вест е: http://it.com.mk/index.php/Vesti/Svet/Google-Earth-ve-vodi-pod-more

18 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Култура

Филмските богатства од архивата на Европската кинематографија

пријавена од Arwena пред 1 година, 2 месеци. (www.europafilmtreasures.eu)

Во колекцијата во моментов се наоѓаат и три документарици од Кинотеката на Македонија.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Култура

Операцијата успешна, пациентот почива во мир

пријавена од woona пред 1 година, 2 месеци. (www.a1.com.mk)

Македонските студенти кои во Брисел бараа укинување на визниот режим биле задржани на аеродром во Белгија и не им дозволувале да летаат за Софија бидејќи немале бугарски визи во пасошите.

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести

Апел за сите корисници на кајмак.от

пријавена од neW1 пред 1 година, 2 месеци. (twitter.com)

еден апел до оние што го користат кајмакот - ве молам прекинете...

17 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Култура

Три предлози за подобрување на Кајмакот

пријавена од razvigor пред 1 година, 2 месеци. (razvigor.blog.com.mk)

Пребарување, персонализирани фидови, проширени опции на корисничките профили.

41 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

спонзоруша

пријавена од jofe пред 1 година, 2 месеци. (simplegirl.blog.com.mk)

Минич до гз, за да и се луфтира Малата знае добро да бира. Секој што ке влезе го мерка до пети Ги оценува неговите приходи и буџети Она е дама, се понаша како мис, А дома јаде ајвар и пуши родео слимс. Со секого она муабет нема, И секој ден е на кеј, на кафе-шема.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Блогови