Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот alifaan, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

За Габриела од шпанската серија

пријавена од глиша пред 1 година, 1 месец. (ilina13.blog.com.mk)

Плаче Габриела, плаче гатачката, плачат сите мажи во серијата, плаче и баба ми која ја следи серијата, плачам и јас бидејќи на Габриела конечно и тргна.

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Забава

Климе на Ubuntu :)

пријавена од Арангел пред 1 година, 1 месец. (ufo.linux.net.mk)

sudo apt-get install shopska...

2 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Thunderbird 3.0 на Македонски

пријавена од gdamjan пред 1 година, 1 месец. (twitter.com)

Thunderbird 3.0 ќе го има на: Српски, Албански (блиску се), Грчки и уште 34 други јазици (до сега) ... ќе го нема на Македонски ... каде се патриотите?

12 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Култура

5 чекори до подобар CSS

пријавена од Delicon пред 1 година, 1 месец. (deliconinteractive.com)

Во зависност од вашето искуство, кодирањето на CSS понекогаш може да излезе од контрола. Со следењето на овие 5 едноставни чекори може доста да си го олесните вашиот живот :).

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Технологија

Софтвер за внатрешно уредување за аматери

пријавена од ukion пред 1 година, 1 месец. (ohridskion.blogspot.com)

Сакате да го преуредите станот?Да ги префарбате ѕидовите?Да го преместите намештајот во собата? Сакате да ја нацртате основата на станот и сето тоа да го направите со едноставен програм, без да барате архитект или професионални програми? Sweet Home 3D може лесно да ви помогне со сето тоа.

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Технологија

13 Twitter совети од 13 Twitter корисници

пријавена од Damjaan пред 1 година, 1 месец. (it.com.mk)

За да дојдам до информации "од прва рака", се обратив до 13 Twitter корисници кои ги следам подолго време со прашањето "Ваш совет за како нов Twitter корисник да се снајде, да го користи сервисот и да добие повеќе следбеници?". На линкот се одговорите на прашањето кои ги добив преку Twitter..

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Технологија

Фејсбук ги има правата над вашите содржини, засекогаш!

пријавена од razvigor пред 1 година, 1 месец. (it.com.mk)

Условите на користење на Facebook се изменети. Сега се што ќе закачите и објавите може да биде искористено од страна на компанијата не само додека сте член, туку и по вашето откажување на корисничкиот профил.

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Бизнис

Тетоважи за гикови

пријавена од Damjaan пред 1 година, 1 месец. (it.com.mk)

Во текстов ќе ви презентирам триесетина фотографии од тетоважи на разни гикови... Од истетовирано лого на Apple и Microsoft до тетоважи со Pacman и Super Mario, буквално има сé и сешто... Луѓето очигледно доста сериозно сфаќаат некои работи. :-))

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Научи некој што го сакаш да блогира

пријавена од ribaro пред 1 година, 1 месец. (mk.globalvoicesonline.org)

... и немора да биде во чест за Св. Валентиново, нека биде атер за Св. Трифун, или атер за Јода и сл.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Блогови

Ја оплеска!

пријавена од sead93 пред 1 година, 1 месец. (kanalizacija.blogspot.com)

Ја оплескав! Вака, во стилот на американскиот претседател Барак Обама, министерот Трајко Славески треба да го признае поразот во првата битка со бруто-платите.

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Бизнис

RSS канали за TIME.mk

пријавена од starchild пред 1 година, 1 месец. (www.time.mk)

Официални RSS канали за TIME.mk Плус нови категории: СКОПЈЕ, ЗДРАВЈЕ, БЛОГОВИ

8 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Вести

Краток преглед на ФОСДЕМ 2009

пријавена од новица пред 1 година, 1 месец. (spodeliznaenje.blogspot.com)

Се започна релаксирано вечерта 6.02.2008 во Делириум кафе бар кој нудеше 25 видови на пиво на точење и уште многу повеќе флаширани пива. Многу интересни и забавни луѓе, 25 видови на точено пиво и секако гратис пиво од гугл!

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Технологија

Планински и манастирски туризам во општина Чашка

пријавена од drugarce пред 1 година, 1 месец. (www.dnevnik.com.mk)

Минатата година во овој регион во централна Македонија престојувале 6.200 посетители со реализирани 20.000 ноќевања ... ... можеби и ниската цена за престој во домовите од по 100 денари за ноќ е мамката што уште повеќе ги привлекува гостите

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Вести

„Бранители, Ви благодарам! А сега пасете овци!“ - Македонија

пријавена од zlochko пред 1 година, 1 месец. (netpress.com.mk)

На овој начин јас, Вие и сите останати кои треба да бидат благодарни на луѓето кои ни го чуваа грбот додека ние пиевме кафе по кафулињата, сега им се заблагодаруваме. Уште ова да беше единствениот случај...

45 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Вести

Рецензија на македонски софтвер во хрватски Enter

пријавена од dino пред 1 година, 2 месеци. (dino-jr.blog.com.mk)

Јануарскиот број на хрватскиот „Enter“, сестринско списание на легендарниот загребски „Bug“, донесува опсежна рецензија на „Авантурите на Дино“ на две страници, во одделот „Vodič kroz igre“. За жал, рецензијата е достапна само во hard copy, но не и на интернет.

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Вести