Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот aleks, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

30 Години Atari 2600

пријавена од Scorponok пред 2 години, 6 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

Овој месец, култната конзола го слави својот 30-ти роденден.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Владата со ваучери ќе им помага на апсолвентите да купат компјутер

пријавена од Janko пред 2 години, 6 месеци. (www.makfax.com.mk)

„Македонската Влада донесе закон, со кој на сите апсолвенти на државните и приватните универзитети во земјата, ќе им се дадат ваучери во висина од 200 евра за купување компјутери.“

3 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Вести

Жабата

пријавена од mitko пред 2 години, 6 месеци. (10khz.blogspot.com)

За да не се чудите што е онаа рекламата „Frogmobile ново во мобилната при-пејд телефонија“ - еве ви линк.

2 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Дониајте за СТОЈАНОВСКИ ЛЕОН (3 години)

пријавена од icko пред 2 години, 6 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

Стојановски Леон (3 години) од скопје му е потребна помош. Се работи за неопходна операција - Транслантација на црн дроб, која се планира во октомври 2007 во Брисел. За операцијата потребни се 20 илјади евра.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Вести

Светска блогерска конференција - Blog World Expo

пријавена од ribaro пред 2 години, 6 месеци. (oksimoron.blog.com.mk)

Апел на Окси до министерот Иво Ивановски

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Сподели Кино - Нова Генерација 25.09.2007

пријавена од kotle пред 2 години, 6 месеци. (spodeliznaenje.blogspot.com)

Капетанов дневник: Ѕвезден датум 250907. Почнува нова сезона Сподели Кино. Филм на денот - Star Wreck: In the Pirkinning.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Култура

Panasonic Lumix Awards 2007 Финалисти

пријавена од cchevy пред 2 години, 6 месеци. (365.com.mk)

Фотографии кои влегоа во потесниот избор на Panasonic Lumix Awards 2007 - Македонија.

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Болтон се спаси!

пријавена од Lavot пред 2 години, 6 месеци. (www.taratur.com)

Нашиот Работнички може да жали за пропуштената шанса на Градски. Болтон беше веќе на колена, кога Филип Маџовски една навидум лесна топка ја испушти од раце и дозволи да биде матиран. Работнички Кометал одиграа машки, а Англичаните среќно се извлекоа!

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Банер за поддршка за петицијата за PayPalMK

пријавена од icko пред 2 години, 6 месеци. (icko.blog.com.mk)

Кодот за банерот се наоѓа: http://ivica.micev.googlepages.com/paypal

10 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Забавни Линукс команди

пријавена од tonikostov пред 2 години, 6 месеци. (frankmash.blogspot.com)

... или научете Линукс на забавен начин! :-)

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

„Интегрирана“ зелена карта со вашата регистрација на автомобилот

пријавена од zlochko пред 2 години, 6 месеци. (www.kanal5.com.mk)

И нормално ќе треба да се плати! :-) Тоа што е така во целиот регион - не мора да значи дека е правилно. Се чудам само што ќе кажат на ова 70% од сопствениците на автомобили на кои возилата им се толку стари што им е страв и вон населено место да ги возат, а камо ли надвор од државата.

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

Страв и параноја во САД

пријавена од vox пред 2 години, 6 месеци. (www.zoolum.com)

Колку се параноични американците сме имале повеќе пати можност да се увериме. Најновата параноја ја предизвикаа забите, поточно...

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Vip стартува со цена од 7.7 денари минута

пријавена од Motoko пред 2 години, 6 месеци. (www.makfax.com.mk)

Велат дека се 51% поевтини од другите оператори и за 71% од од најскапите постојни припејд понуди во Македонија.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Лотарија

пријавена од vox пред 2 години, 6 месеци. (www.zoolum.com)

Бил Хелко од Калифорнија бил пресреќен кога броевите од неговото лото ливче се поклопиле со победничките броеви на локалната лотарија. Наградата изнесувала 420,000 $...

3 коментари | проблем? | категорија: Забава

Повеќе мобилни од фиксни

пријавена од mitko пред 2 години, 6 месеци. (www.a1.com.mk)

Расте бројот на корисници на мобилни телефони во земјава. Според истражувањето на Заводот за статистика, во првиот квартал годинава 78% од домаќинствата во Македонија користеле мобилен телефон, а 77% фиксен.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија