Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот alek69, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

После ебење нема каење

пријавена од ta4ka пред 1 година. (www.youtube.com)

Не знам што е поентава на клипов и од кој е. Али интересни неколку секунди.

4 коментари | проблем? | категорија: Забава

Клеопатра е ќерка на македонски татко и на африканска мајка

пријавена од strajkoski пред 1 година. (novamakedonija.com.mk)

Документарен филм за Клеопатра во кој се потврдува нејзиното македонско потекло по татко, а се промовира нејзиното африканско потекло по мајка ќе прикаже денеска Би-би-си.

11 коментари | проблем? | категорија: Наука

Македонија тоне!!

пријавена од alek69 пред 1 година. (alek69.wordpress.com)

Само обична колумна за бродот што тоне :)

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

Генетска споредба на балканските народи во однос на античките

пријавена од sead93 пред 1 година, 5 месеци. (mislam.blogspot.com)

Oткритијата кои iGENEA ги објави за Македонија и за соседните земји...текстот е достпен и на англиски.

15 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Наука

Насилен криминал

пријавена од vikt0r пред 1 година, 5 месеци. (www.solipamet.com)

Ме потсети на ова реметење: http://makvideo.net/play.php?vid=541 LoL

3 коментари | проблем? | категорија: Забава

Прости... прости луѓе... греота!

пријавена од zlochko пред 1 година, 5 месеци. (a1.com.mk)

Прочитајте ги коментарите. За малку ќе почнев и да се крстам... Читав и мислев дека пред мене гледам некој филм за америчко црнечко гето и локалниот drug boss.

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Индија на месечината ..

пријавена од alek69 пред 1 година, 5 месеци. (makfax.com.mk)

Целиот проек чини 79 милони долари,а со подвигот Индија влезе во големото друштво на земјите кој ја истражуваат вселената.

2 коментари | проблем? | категорија: Наука

Windows Live Messenger решение за ГНУ/Линукс

пријавена од vikt0r пред 1 година, 5 месеци. (www.emesene.org)

Факт е дека за ништо не би го заменал Пиџин, меѓутоа ова ми излгеда доста интересно.

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Технологија

0.16 денари по минута разговор

пријавена од vikt0r пред 1 година, 5 месеци. (cosmofon.com.mk)

WoW

4 коментари | проблем? | категорија: Вести

Електро резервација!!!! хахаха

пријавена од alek69 пред 1 година, 5 месеци. (alek69.blog.com.mk)

Еве како студентите на електротехничкиот факултет во Скопје тако назван ФЕИТ си резервираат место за седење за да можат да го следат подобро професорот и повеќе да научат ,зошто неможат порано да одат на факс некој им го резервира тоа место :)

3 коментари | проблем? | категорија: Забава

Elektro rezervacija hahaha

пријавена од alek69 пред 1 година, 5 месеци. (alek69.blog.com.mk)

Kako moze da se rezervira mesto za sedenje na elektrotehnickiot fakultet vo Skopje , zaradi podobro sledenje na nastavata od prvite redeovi na *Tk-smerot :):) *TK -telekomunukacii - toj so probal se zaebal :)

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

Берово - место за душевен мир

пријавена од ukion пред 1 година, 5 месеци. (www.patuvanja.info)

Доколку сакате да избегате од градската врева, стресното секојдневие, сообраќајниот метеж, и барем за кратко да им се вратите на мирот, спокојствотот и природата кои во Македонија ги има во избилство, испланирајте викенд на Беровско езеро.

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Култура

Yay ...

пријавена од gemidjy пред 1 година, 5 месеци. (diy.despair.com)

Ya pirates!! [македонски пират] :)

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Забава