Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Vnuce, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

За подрокот, загаДката и историјата

пријавена од darko156 пред 11 месеци. (sead93.crnaovca.mk)

Сакав да гласам за постов на Сеад, очекувајќи дека некој го пријавил веќе. И кога гледам..... :)

1 коментар | станала популарна пред 11 месеци | проблем? | категорија: Политика

Со еден ваш пост помогнете Global Voices Advocacy да добие 3000 долари

пријавена од razvigor пред 11 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

Парите од наградата Глобал војсис Адвокаси ќе ги вложи во подигање на свеста за нападите на слободата на говор на интернет и на споделување алатки и тактики за активистите и блогерите кои се соочуваат со цензура во различни делови од светот.

1 коментар | станала популарна пред 10 месеци, 4 седмици | проблем? | категорија: Блогови

Ќе појда до рисајкл бино

пријавена од dime пред 11 месеци, 1 седмица. (www.dnevnik.com.mk)

Една убава пролетна ноќ, Стојна, бабичка на седумдесет години, во едно далечно македонско село, ги ужива благодатите од Владата . . .....

12 коментари | проблем? | категорија: Политика

Знам, и јас правев така

пријавена од gocem пред 11 месеци, 2 седмици. (blog.gemidjy.me)

И мене ми велеа дека протестирам за подобро утре. И јас бев теле и ме молзеле. Знам дека Ве лажат и дека се плашите, затоа што и јас правев така. До пред 2001ва. Потоа сѐ се смени.

3 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Политика

Крајот на интернетот

пријавена од Vnuce пред 11 месеци, 2 седмици. (www.wwwdotcom.com)

Последната страница на интернет.

3 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Забава

Менаџери и ...

пријавена од strumjan пред 11 месеци, 2 седмици. (mislam.blogspot.com)

Зарем не?!

2 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Забава

Зошто Мируше ги избегнува претседателските појадоци?

пријавена од jofe пред 1 година. (mojon.blog.com.mk)

Одговорот се наоѓа на само еден клик од вас...

0 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Блогови

Ние, убијците

пријавена од jasnesumjas пред 1 година, 1 месец. (www.dnevnik.com.mk)

Убиствена колумна :)

21 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Политика

Сакам да бидам претседател

пријавена од Бунка пред 1 година, 1 месец. (www.youtube.com)

Аааааааааа...... =))))))

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Политика

Боледувањата проблем за софтверот на УЈП

пријавена од drugarce пред 1 година, 2 месеци. (www.dnevnik.com.mk)

Македонија - земја на информатичари! Хајлјат на сторијата, „доколку има само една грешка кај еден вработен, никој од фирмата нема да може да земе плата“. И можам да замислам што ќе се случи со фирмите со голем број вработени каде во овој период е нормално да има барем некој на боледување

22 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Женски гради

пријавена од ta4ka пред 1 година, 2 месеци. (ta4ka.blog.com.mk)

ЅЕ! :)

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Qt е лиценцирана под LGPL

пријавена од bobibobi пред 1 година, 2 месеци. (www.qtsoftware.com)

Тргната е последната пречка кон светска доминација :) Сега веќе нема оправдување дека е подостапно за програмерите да користат GTK и GNOME заради лиценцата.

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

DreamWorks vs PirateBay

пријавена од Vnuce пред 1 година, 3 месеци. (on.net.mk)

ДримВоркс во преписка со PirateBay околу стандардните авторски права, торенти, копирање и пиратерија, сето тоа проследено со соодветни закани. Прво прочитајте го дописот од ДримВоркс а потоа одговорот на Швеѓаните.

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Отворена акција за хуманост (среда, петок, сабота)

пријавена од Acid пред 1 година, 3 месеци. (forum.kajgana.com)

Прочитајте, разгласете и партиципирајте. Донираните средства подразбираат (здрава и испрана) облека, играчки и трајна храна (со подолг рок на траење). Средствата потоа ќе бидат пренесени во Црвен Крст во Кисела Вода, од каде што ќе ги распределат по социјалните семејства.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

Why Linux sucks! [english]

пријавена од zlochko пред 1 година, 3 месеци. (bash.org)

:))) Морам да признаам дека има вистина во ова.

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Технологија