Инфо за UltrasPrilep

Корисник од:
16 август 2007
Пријавени статии:
32
Популарни:
8
Однос на популарност:
25%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот UltrasPrilep (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

(не) Култура на живеење

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (www.kadevecer.com.mk)

Како ви изгледа еден типичен ден? Колку различни функции обавувате во текот на еден месец? Дали читате книги, пратете ли актуелни настани во медумите? Дали интернетот навистина го користите или сте се препуштиле само на ефтина забава? Одите на театар? Понекогаш на изложба? Каде ги фрлате отпадоците?

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Македонската Фудбалска Репрезентација

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (footballmacedonia.blogspot.com)

Квалификациите за Еуро 2008 за нас и теоретски се завршени. Во однос на Израел, Англија, Хрватска и Русија, имаме послаба репрезентација, па така морам да констатирам дека овој резултат во квалификациите не смее да се смета за неуспех, но ниту за успех...Осврт на Иван Димитров уредник на „Еспорт„

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Работнички-Болтон

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (ultras.blog.com.mk)

Работнички-Болтон од навивачки аспект

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Затворен базен во Прилеп?

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (prileponline.blogspot.com)

Агенцијата за млади и спорт во соработка со Владата на Република Македонија ќе градат седум затворени базени низ целата држава. За жал во моментов Прилеп не е предвиден како град каде што ќе се гради ваков базен. Скопје, Куманово, Битола, Охрид, Тетово, Штип и Струмица ќе добијат затворен базен.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Битка за писменост

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (www.on.net.mk)

После толку години мирцање, пишување по форуми, блогирање и користење на сите други можни начини за вежбање на писменоста, оваа битка сепак ја губиме.

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Дизајнира автомобили со карактер

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (www.vest.com.mk)

Студентот Славчо Таневски од Скопје неодамна ја доби првата награда за дизајн на пикап-возило на Интернет-натпреварот, во категоријата млади дизајнери до 21 година.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Лугоп

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (prileponline.blogspot.com)

Linux User Group of Prilep

1 коментар | проблем? | категорија: Технологија

Германскиот метал бенд „Obscura“ во Македонија

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (www.plagij.at)

Организатор: Бригада Настапуваат: Obscura (Гер), Agonize (БиХ) & Dedicated For Life (Мак) Датум: 09.09.2007 Место: Кастро Цена: 150 денари

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Се расформира женскиот ракометен тим на Тутунски Комбинат

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (prileponline.blogspot.com)

Женскиот ракометен суперлигаш ТК Бренд од Прилеп се расформира по 30 години постоење и го откажа учеството во лигата. Конечната одлука ја донесе вчера Управата на клубот, а причина се финансиите.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 7 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Тифо Вести

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (ultras.blog.com.mk)

Најнови информации од навивачкиот свет

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Шинтерска служба

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (prileponline.blogspot.com)

Проблемот на град Прилеп со кучињата скитници...

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Навивачите на Милан немаат дозвола за гостување во Џенова

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (ultras.blog.com.mk)

На навивачите на Милан нема да им биде дозволено да го следат првиот натпревар во новата сезона в недела против Џенова во истоимениот град. Официјалните лица изјавуваат дека така сакаат да се заштитат од можни инциденти поради најавите за одмазда од навивачите на Џенова. За оние што не знаат, во 199

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт