Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот UltrasPrilep, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

„Македонија - Вечна“ на Манчевски доби награда

пријавена од DImce пред 11 месеци. (kirilica.com.mk)

Колку само се зборуваше за овој рекламен спот во негативна, уметничка и финансиска смисла.

12 коментари | станала популарна пред 11 месеци | проблем? | категорија: Вести

Сајд, Рекламација, Портабол и Модилации

пријавена од dasaf пред 11 месеци. (www.amt.com.mk)

Одамна не сум пријавил ништо, ама на ова не можев да одолеам. Фала @jpetrov

6 коментари | станала популарна пред 11 месеци | проблем? | категорија: Забава

YouTube конечно рече Македонија

пријавена од Eddierebel пред 11 месеци, 2 седмици. (i-macedonian.blogspot.com)

По неколку месечно креирање видеа, пишување коментари, праќање на протестни пораки и лобирање на секаков можен начин, задоволство ми е да ве информирам дека македонската YouTube заедница конечно успеа да го натера YouTube да не нарече кратко и јасно Macedonia

8 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Вести

I AM MACEDONIAN

пријавена од MartinStefanov пред 11 месеци, 1 седмица. (www.youtube.com)

I am Macedonian! Watch and listen. This is the truth, the truth that must must be told. If you ever wanted to understand why ? Watch and Listen.

14 коментари | проблем? | категорија: Вести

Ем верници, ем комедијанти

пријавена од jofe пред 11 месеци, 3 седмици. (mojon.blog.com.mk)

Еве, празникот помина, некои си ги искористија трите неработни дена за одмор, некои си славеа во духот на христијанството, некои си славеа по кафани, некои продолжија да ги навредуваат сите кои мислат различно но тоа е она по што се разликуваме едни од други,нели.

0 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Блогови

Спорот за името во South Park?

пријавена од jofe пред 11 месеци, 3 седмици. (sead93.crnaovca.mk)

Користејќи ги предностите на новиве медиуми, се одважив и им пишав на авторите на „South Park“. Навистина, без зезање, онака најотворено, пишав фино-лепо, па што биде нека биде. Отако френдовски ги испоздравив и им посакав убав спринг брејк, ги информирав за нашиве маки со Грците.

3 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Блогови

Скис­на­та бо­за

пријавена од jofe пред 11 месеци, 3 седмици. (vest.com.mk)

Како и секогаш, одлична колумна на Горан Михајловски... Веронаука, црква, влада, Нато и Велија :)

1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

Кеширање на Гугл чекови

пријавена од глиша пред 11 месеци, 3 седмици. (mislam.blogspot.com)

Во која банка се кешираат Гугл чекови без чекање?

5 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Бизнис

Кеш? Ваистина кеш!

пријавена од jofe пред 11 месеци, 3 седмици. (www.dnevnik.com.mk)

Уводник на Катерина Блажевска во саботно-неделниов Дневник. Остро, ваистина остро :)

1 коментар | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Сешто

Јас, атеистот - наркоман комуњарски

пријавена од jofe пред 11 месеци, 4 седмици. (mojon.blog.com.mk)

Деновиве ги гледам „вернициве“ православни, во време на најтешкиот пост пцујат, колнат, вреѓаат се живо. Ај за лепење етикети знам, не е ништо ново, ама си викам барем сега во деновиве на жалост на православниот христијански свет не би требало да ги има црните мисли и зборови...

0 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Блогови

Рибаро - Од CABARET до OZ - под лиценцата на Криејтив Комонс

пријавена од Arwena пред 11 месеци, 4 седмици. (cc.org.mk)

Оваа книга е првото дело на Јане Ѓорѓиоски познат како Рибаро. Печатеното издание го објави издавачката куќа „Аквариус пет“ во едицијата „Блог записи“. Од мене само честитки!

0 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 4 седмици | проблем? | категорија: Култура

Уставниот суд го укина верското образование

пријавена од zlochko пред 12 месеци. (a1.com.mk)

А смеам ли да кажам - „фала богу“ ? :) Во секој случај, победи секуларноста и граѓанското општество. Но, не заборавајте... и уставот во оваа држава е често менлива категорија.

8 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 4 седмици | проблем? | категорија: Вести

Официјално објавен Nikon D5000

пријавена од pitstop пред 12 месеци. (pitstopinfo.blogspot.com)

По неколку неделно нагаѓање, новиот DSLR на Nikon oтелотворен во моделот D5000 и официјално е најавен како новитет.

1 коментар | проблем? | категорија: Технологија

Зошто простите рибари станаа пирати [EN]

пријавена од zlochko пред 12 месеци. (www.sfbayview.com)

И други поучни факти кои ја покажуваат другата страна на сомалискиот пиратски феномен. Анализа полна со нарушување на сувереноста на една држава, крадење природни богатства и фрлање на нуклеарен отпад во сомалиските води.

1 коментар | станала популарна пред 12 месеци | проблем? | категорија: Вести

Соросоиден вмровец

пријавена од chitatelkata пред 12 месеци. (recikliracot.blogspot.com)

Прочитајте, можеби ќе се пронајдете и вие!

0 коментари | станала популарна пред 12 месеци | проблем? | категорија: Сешто