Инфо за UltrasPrilep

Корисник од:
16 август 2007
Пријавени статии:
32
Популарни:
8
Однос на популарност:
25%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот UltrasPrilep (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Јас сум жена заробена во машко тело

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (vest.com.mk)

Врвот на македонското навинарство...ПР кампања на здружението на педери или како да се продаде уште еден весник плус? Од кај излезе овај пешко? Не е ли ова злоупотреба на малолетници?

4 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Три награди за прилепскиот театар на МЕСС

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (prileponline.blogspot.com)

Претставата „Тапани во ноќта“ во продукција на Народниот театар од Прилеп, доби три награди на 48. Интернационален театарски фестивал МЕСС во Сараево

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Култура

Македонија-Шкотска

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (mkultras.blogspot.com)

Слики од навивачите на Македонија и Шкотска

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Пиво-фест 2008

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (prilep.blog.com.mk)

Прилепчани Ве канат на пиво, скара и мајтап...

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Забава

Eurostand ’08

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (ultras.blog.com.mk)

Пред десет години фудбалските навивачи од цела Европа организираа протест под името „Eurostand 1998“ кој што беше насочен против забраната за интернационални натпревари на стадиони без седишта. Десет години потоа оваа забрана станува се поригорозна...

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

До кога ќе расте цената на нафтата?

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (samak.blog.com.mk)

Колумна на Благоја Самакоски сопственик на Микросам од Прилеп и еден од првите Македонски бизнисмени со свој блог

0 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

Во Зрзе откриен монашки комплекс од 9 веk

пријавена пред 1 година, 11 месеци. (prileponline.blogspot.com)

Во прилепскиот манастир „Свето Преображение“ во Зрзе, е откриен богат монашки комплекс кој датира од 12 век или два века порано од досегашните научни наоди. Во пештерата од бигорната карпа под сегашната манастирска црква, откриена е пештерска црква која најрано е датирана во 12 век...

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Помогнете им на Андријана и Менде

пријавена пред 2 години. (prileponline.blogspot.com)

На Андријана и Менде им е потребна помош. Тие повторно апелираат до сите нас да им помогнеме да соберат средства за нивната операција која кошта повеќе од 60000 евра...

1 коментар | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Сешто

Помогнете и на малата Бисера

пријавена пред 2 години, 1 месец. (jaciche.blog.com.mk)

На малата Бисера и е потребна итна помош...

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Сешто

Македонски Топ Модели

пријавена пред 2 години, 2 месеци. (mkmodels.blogspot.com)

Нема нема не ќе се роди поубаво девојче од Македонче

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Забава

Публикација „Антички македонски штитови од Пелагонија"

пријавена пред 2 години, 3 месеци. (prileponline.blogspot.com)

„Антички македонски штитови од Пелагонија" е насловот на публикацијата на археологот Душко Темелкоски која вчера беше промовирана во Градската библиотека "Борка Талески" во Прилеп. Во публикацијата се претставени деловите од штитовите, пронајдени на локалитетот Бонче кои потекнуваат од пред 22 века

12 коментари | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Култура

Ракија vs. software

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (saspes.blog.com.mk)

0.1 л - demo , 0.25 л - trial version , 0.5 л - personal edition ...

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

20 години „Комити“ Скопје

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (ultras.blog.com.mk)

На натпреварот Вардар-Партизан беше одбележана дваесетгодишнината од постоењето на навивачката група „Комити“ Скопје

1 коментар | проблем? | категорија: Спорт

Кампања „GNU/Linux - мојот пријател”

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (prileponline.blogspot.com)

Во организација на ЛугоП - Linux групата на корисници од Прилеп, во тек е кампањата „GNU/Linux - мојот пријател”...

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 4 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Убиен навивач на Лацио

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (ultras.blog.com.mk)

Gabriel Sandri(26), навивач на Лацио е убиен попладнево во близина на Арецо кај едно ресторан на автопатот А1 од страна на локалната полициска патрола. Gabriel бил сопственик на моден бутик, а работел и како ди џеј. Кога бил застрелан се наоѓал во автомобил...

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

„Македонија Навива“ ЦД

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (ultras.blog.com.mk)

Финишот на кампањата за избор на македонска навивачка химна...

1 коментар | проблем? | категорија: Спорт

Зошто на вашите клиенти им треба веб сајт

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (darkomilevski.spaces.live.com)

Многу ваши клиенти ке ви го постават прашањето: Зошто ми треба веб сајт? Мојата компанија е мала. Дури и моите производи не може да се продаваат on-line...

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Ultras Girls

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (ultras.blog.com.mk)

Девојки на фудбалските трибини кај најтврдокорните навивачи...слики

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Интервју со Дејви Спиркоски од „Македонски Синови“

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (prileponline.blogspot.com)

Интервју со фронтменот на рап групата „Македонски Синови“ од Прилеп кои се прославија со песната „Притвор за педерите“

1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

Затворени кладилниците во цела Македонија

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (www.vecer.com.mk)

Поради непочитување на законот за игри на среќа, Управата за јавни приходи (УЈП), во четвртокот спроведе конкретна акција со затворање на сите спортски обложувалници кои на нелегален начин се занимаваат со оваа дејност. Браво, конечно вистински потег

2 коментари | проблем? | категорија: Вести