Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Troskot, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Битката за името се води и на Интернет

пријавена од Troskot пред 1 година, 1 месец. (kubura.com.mk)

На сајтот www.topix.com има форум кој Грците го пуштиле со цел да докажат дека поголемиот дел од светот мисли дека Македонија е дел од Грција. Но, не испадна баш така, почнаа и нашите да гласаат, па сега ситуацијата е изменета.

26 коментари | проблем? | категорија: Вести

Ако не можеш да ги победиш, замолчи ги!

пријавена од jofe пред 1 година, 2 месеци. (mojon.blog.com.mk)

Македонија е 11 на светското ракометно првенство, Кире сруши рекорд, заушките напаѓаат а што би рекле од Едноки - над Македонија се раѓаа забрани од Советот за радиодифузија. Фраериве неможејќи да се грижат дополнително за хаосот кој (ќе) се случува пред почетокот на изборната кампања решија да...

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Во Британија фатена риба поопасна од пирана

пријавена од nela пред 1 година, 2 месеци. (kubura.com.mk)

Може да излезе на копно, да ползи како змија и може да преживее 4 дена надвор од водата. Во САД во 2002 година цело езеро било намерно затруено за да се истреби овој вид риба. За да се спречи бегство на рибите по копно во акцијата учевствувале и снајперисти.

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Joomla 1.5.9 [Vatani] на Македонски

пријавена од strumjan пред 1 година, 2 месеци. (top.net.mk)

На 10 јануари излезе новата верзија Joomla 1.5.9 [Vatani]. Се работи за сигурносна надградба и се препорачува веднаш да почнете да ја користите. Преводот на Македонски малку доцнеше но еве го сега достапен :)

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Тоше Проески

пријавена од oletoo пред 1 година, 2 месеци. (www.a1.com.mk)

Во Чест На Тоше Проески

7 коментари | проблем? | категорија: Вести

Филип втори на градскиот стадион во Скопје

пријавена од Troskot пред 1 година, 2 месеци. (kubura.com.mk)

Ова е дел од макетата за тоа како ќе изгледа градскиот стадион во Скопје. Централно место на стадионот ќе завземе статуата на македонскиот крал Филип II.

11 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Кадилак 1: Новиот автомобил на Обама

пријавена од Troskot пред 1 година, 2 месеци. (kubura.com.mk)

4. Возач: Обучен во ЦИА да може да се снаоѓа во најсложени 5. Прозорец на возачот: Доволно отпорен да издржи противоклопни куршуми. Единствениот прозорец кој се отвара – но само 7.5 см – за да може возачот да плати патарина, или да зборува со агентите на тајната служба. 6.

2 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Најдоброто теренско возило на светот

пријавена од Troskot пред 1 година, 3 месеци. (kubura.com.mk)

Бившите социјалистички земји не се прославија со автомобилската индустрија. Лада Нива е единствена светла точка, а еве и зошто. Таа е веројатно единственото теренско возило кое може да се претвори во амфибија. Ја возиш покрај, но и во езеро...

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Главна „атракција“ за Нова Година шведската група „Арајвал АББА"

пријавена од nela пред 1 година, 3 месеци. (kubura.com.mk)

Главна „атракција“ за време на дочекот на Нова Година на градскиот плоштад во Скопје ќе биде шведската група „Арајвал АББА" наречена по четврттиот албум на група „АББА“. Се работи за група која постои од 1995 година и има ексклузивното право да ја изведува оригиналната музика на „АББА“.

5 коментари | проблем? | категорија: Култура

JoomlaPack 1.2.2 на Македонски

пријавена од strumjan пред 1 година, 5 месеци. (top.net.mk)

JoomlaPack е компонента за Joomla која може да направи бекап од целиот Ваш сајт (документи и бази на податоци) како еден пакет.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Технологија

ВМРО ќе трага каква игра плетат Фрчкоски и неговите извори

пријавена од MetoAleksov пред 1 година, 5 месеци. (kubura.com.mk)

И третиот момент е дека ВМРО-ДПМНЕ исклучително се заинтересирал за тоа 'што е што' во приказната и дека ќе се проверат сите наводи. Но, оттаму стигнува и пораката која кружеше меѓу новинарските кругови, а според која ако се најде дека станува збор за некоја манипулација, ќе биде незгодно за

13 коментари | проблем? | категорија: Вести

Индија ќе го користи уставното име на Македонија

пријавена од strajkoski пред 1 година, 5 месеци. (www.a1.com.mk)

Република Индија, почнувајќи од овој месец, го користи уставното име на Република Македонија во билатералната комуникација меѓу двете земји.

25 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Политика

11 октомври

пријавена од sead93 пред 1 година, 6 месеци. (kiberkotle.net)

Дебата во „Точка“ по повод 11 Октомври насловена како „Зошто комунистите го дигнале востанието“. Една од работите кои ги увидов беше приказ на времето до 1991 година: еден „комунист“, осум апологети и еден неподобен.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Култура

Зошто не ги сакам комунистите

пријавена од pero пред 1 година, 6 месеци. (kubura.com.mk)

Затоа што во се живо што не сакаше да се покори на нивната идеологија беше предавник и бугараш.

30 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Камбани против тенкови

пријавена од gemidjy пред 1 година, 6 месеци. (www.dnevnik.com.mk)

Ако треба да бирам камбани против тенкови, бирам камбани. Особено за милитарните единици распоредени околу селото. Ова веќе е квалитетно изразување на бунт.

21 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Вести