Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Svedok, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

МВР не ги почитува "законите" на Facebook

пријавена од Damjaan пред 1 година. (it.com.mk)

Медиумите во еден здив ја проширија веста за тоа како Министерството за внатрешни работи отворило своја *неофицијална* страна на Facebook. Од Дирекцијата за заштита на лични податоци велат нема прекршување на законот. Но што велат од Facebook?

5 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Технологија

Дали е Велигден?

пријавена од глиша пред 12 месеци. (www.dalieveligden.mk)

Дали е Велигден?

0 коментари | станала популарна пред 12 месеци | проблем? | категорија: Сешто

САД: удар противниците на женските права

пријавена од razvigor пред 1 година, 2 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

Американскиот претседател Барак Обама ја укина забраната за финансирање на интернационалните програми за планирање на семејство. Потегот е поздравен од групите за права на жените и јавно здравство...

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести

Избори

пријавена од zborovi пред 1 година, 1 месец. (zborovi.info)

Незнам колку знаете ама Хитлер легитимно дојде на власт. Имаше избори и си победи човекот. Демагогија, ораторство и на крај фотеља. Како заврши неговата приказна сите знаеме.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Слобода или ништо

пријавена од Џам пред 1 година, 1 месец. (dzam.blog.com.mk)

.. ако не се партибрејкер, тогаш ништо

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Како Коце го рестартира часовникот

пријавена од ribaro пред 1 година, 1 месец. (www.youtube.com)

Коце го исполнил ветеното :)

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Сешто

Протестна песна [video]

пријавена од zlochko пред 1 година, 1 месец. (www.snotr.com)

...изведена од Hugh Laurie, главната ролја во House MD. :)

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Француски искуства...

пријавена од jpetrov пред 1 година, 1 месец. (www.utrinski.com.mk)

...од кампањата Инвестирај во Македонија. Со објавувањето немам намера да критикувам, едноставно прочитајте го текстот бидејќи е многу интересен и искрен поглед за тоа како французите гледаат на македонците.

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Вести

Една личност може да го смени светот

пријавена од Svedok пред 1 година, 1 месец. (www.365.com.mk)

Запомнете дека никој не може да направи да се чувствувате инфериорни без ваша согласност. - Eleanor Roosevelt Мислам дека жената има две опции: или е феминистка или е мазохист. - Gloria Steinem

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

ВИДЕО: Снимајќи прилог Си-Ен-Ен снимиле грабеж на златарница

пријавена од Svedok пред 1 година, 1 месец. (netpress.com.mk)

Камерман на американската телеизиска станица Си-Ен-Ен, снимил грабеж на продавница за накит во Лондон, вчера попладне, додека снимал кадри за новинарски прилог - среќа во несреќа

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Стилски информативни вежби

пријавена од ribaro пред 1 година, 1 месец. (komunikacii.net)

Ретроспектива - „известувањето на локалните медиуми околу немилиот настан во кој еден романски ракометар беше убиен, а двајца други, едниот Хрват, другиот Србин, повредени.“

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Сешто

Не ја давам земјата

пријавена од sead93 пред 1 година, 1 месец. (www.youtube.com)

„Не ја давам земјата за фотелја“, како локал-регионална парадигма како се прави политички рекламен спот за избори.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Актери кои личат на средовечни лезбејки

пријавена од Svedok пред 1 година, 1 месец. (www.365.com.mk)

Кајл МекЛахлан, актер, познат по улогите во „Флинстоунс“, „Стриптизети“ и „Очајни домаќинки“. Изгледа како менаџерка на веб-страница за две кученца. :)

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

Предмети од Neverland на Мајкл Џексон на јавна аукција

пријавена од Svedok пред 1 година, 1 месец. (www.365.com.mk)

На продажба е и играчка кола со слика на Џексон претставен како Петар Пан на хаубата и ликот на самиот Петар Пан на седиштата

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Со кој ум?

пријавена од jofe пред 1 година, 2 месеци. (mojon.blog.com.mk)

Некогаш стварно не можам да ги сфатам луѓево, ама стварно... гледам некои работи кои едноставно ми се невозможни и несфатливи и... Ај ја сфаќам владава кога ми забранува да пијам алкохол, да пушам цигари, да абортирам, да пљукам, да правам ајвар, ракија... за мое добро...

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Блогови