Инфо за Svedok

Корисник од:
1 март 2009
Пријавени статии:
10
Популарни:
2
Однос на популарност:
20%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот Svedok (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Една личност може да го смени светот

пријавена пред 1 година, 1 месец. (www.365.com.mk)

Запомнете дека никој не може да направи да се чувствувате инфериорни без ваша согласност. - Eleanor Roosevelt Мислам дека жената има две опции: или е феминистка или е мазохист. - Gloria Steinem

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

ВИДЕО: Снимајќи прилог Си-Ен-Ен снимиле грабеж на златарница

пријавена пред 1 година, 1 месец. (netpress.com.mk)

Камерман на американската телеизиска станица Си-Ен-Ен, снимил грабеж на продавница за накит во Лондон, вчера попладне, додека снимал кадри за новинарски прилог - среќа во несреќа

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Актери кои личат на средовечни лезбејки

пријавена пред 1 година, 1 месец. (www.365.com.mk)

Кајл МекЛахлан, актер, познат по улогите во „Флинстоунс“, „Стриптизети“ и „Очајни домаќинки“. Изгледа како менаџерка на веб-страница за две кученца. :)

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

Предмети од Neverland на Мајкл Џексон на јавна аукција

пријавена пред 1 година, 1 месец. (www.365.com.mk)

На продажба е и играчка кола со слика на Џексон претставен како Петар Пан на хаубата и ликот на самиот Петар Пан на седиштата

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Црквијада во урбанистичките планови

пријавена пред 1 година, 1 месец. (www.novamakedonija.com.mk)

во фиоките во општинските бараки постојат уште 13 цркви, вметнати во плановите, но сè уште неизградени. Со нив бројот на христијански храмови треба да се удвои. Некои од нив стојат на хартија подолго време, а други иако беа ставени неодамна, се очекува да почнат да се градат многу брзо...

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

За Голи Оток - лично и различно

пријавена пред 1 година, 1 месец. (www.forum.com.mk)

Во сведоштвата за Островот на смртта,наидов на Ангеле,брат на Киро Петковски со кого заедно минувале низ црните денови и ноќи на Голи Оток,местото што ги соголи сите илузии за минатата идеологија.По шест години Киро се враќа во Македонија.Тогаш ја запознава љубовта на својот живот и по една година..

2 коментари | проблем? | категорија: Култура

Спомен куќата на Мајка Тереза - дефиницја за кич

пријавена пред 1 година, 1 месец. (forum.com.mk)

Овде имаме градба која општо земено личи на соковник, со додадени чудни столбови, разни материјали, кои освен на хартија еден под друг, не би требало да ги гледаме на едно место сите заедно. Барем ако имаме око гладно за естетски решенија...

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Култура

Атеизам - цитати

пријавена пред 1 година, 1 месец. (www.365.com.mk)

Сите луѓе што размислуваат се атеисти“ - Ernest Hemingway

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Култура

Од Кај пајнцата до Тренд - Интервју со Сашо Паркет

пријавена пред 1 година, 1 месец. (forum.com.mk)

Дали Клара уште пуши трева? И зошто повеќе не ја свирите Да ја .... баба ти на летање? Па ги свириме понекогаш и тие песни каде што има потреба. Моментно многу луѓе нè знаат само по последните две песни, така што глупаво е да одиш во Струмица во кафич и уште одма да ја свириш Да ја …. баба ти

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Умреа музиката, шокот и достоинството

пријавена пред 1 година, 1 месец. (www.365.com.mk)

Причини за смртта на романтичната комедија, шокирањето (Кирилицо испеана :) ), музиката и достоинството...

0 коментари | проблем? | категорија: Забава