Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Supergirl, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Транспортерите во Ѕвездени Патеки

пријавена од Scorponok пред 1 година, 7 месеци. (maktrek.blogspot.com)

Како функционираат транспортерите во Ѕвездени Патеки.

2 коментари | проблем? | категорија: Наука

Robocop (2010)

пријавена од Supergirl пред 1 година, 8 месеци. (recyclebinmk.blogspot.com)

Како дете што растело со филмови и цртани за суперхерои, сеуште сум огромен фан на истите. Она што посебно е радува деновиве, е информацијата дека се спрема нов филм Robocop (2010).

2 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Нов трејлер за Star Trek Online

пријавена од Scorponok пред 1 година, 8 месеци. (maktrek.blogspot.com)

Најновиот трејлер за MMORPG играта Star Trek Online во кој за првпат може да се видат делови од самиот гејмплеј. Трејлерот го има во неколку верзии со различен квалитет.

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

Како функционира Ворп погонот?

пријавена од Scorponok пред 1 година, 8 месеци. (maktrek.blogspot.com)

Објаснување за Ворп погонот кој ги движи бродовите во Ѕвездени Патеки.

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Наука

Како функционира Холодекот?

пријавена од Scorponok пред 1 година, 8 месеци. (maktrek.blogspot.com)

Објаснување за Холодекот во Ѕвездени Патеки.

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Наука

Веб сајтот на BBC...Нова Македонија де!

пријавена од Damjaan пред 1 година, 8 месеци. (it.com.mk)

Неодамна обновениот дневен весник Нова Македонија конечно, како што му доликува на еден таков медиум си доби и нов веб сајт. Се супер... освен што сајтов не е воопшто оригинален и иновативен и е само бледа копија на сајтот на BBC, секако занемарувајќи ја интерактивноста, опциите за прикажување...

14 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Летно - есенски хит

пријавена од pero пред 1 година, 8 месеци. (klimatizirano.wordpress.com)

Поздрав до Глуевски, двоецот Димитров - Протоѓер, Василакис, Караманлис, Дора, Миљошчовски и граѓанинот Б.Ц.

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Гратис гушкање

пријавена од Acid пред 1 година, 8 месеци. (www.kajgana.com)

Македонија се придружи на земјите кои веќе одамна имаат улични гушкачи. Погледнете го видеото. Започнува типично балкански, со недоверба кон гушкачите, за потоа и цели фамилии да се приклучат на гушкањето. Да не ти се верува :)

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Забава

Indiana Jones and the Tomb of the Gods

пријавена од Scorponok пред 1 година, 8 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

Кратка рецензија и линк за симнување (во електронска верзија) на новиот Индијана Џонс стрип кој ги следи авантурите на Инди помеѓу првите два филма.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Нови постери за Star Trek XI

пријавена од Scorponok пред 1 година, 8 месеци. (maktrek.blogspot.com)

Четири нови постери за новиот филм.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Почина Исак Хејс

пријавена од Scorponok пред 1 година, 8 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

Американската соул легенда чијшто глас го позајмуваше на Шеф од South Park, почина денес на 65 годишна возраст.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Вести

WTF Linux ресторан во Скопје? [фото]

пријавена од глиша пред 1 година, 8 месеци. (www.flickr.com)

Linux ресторан во Скопје?

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Луѓе внимавајте.....

пријавена од sinbos пред 1 година, 8 месеци. (www.a1.com.mk)

Труење со храна,мислам дека ретко кој внимава на тоа,тешко на семејството на девојчето,примете сочуство...

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Вести

OSLiving најдобриот сајт за Open Source програми

пријавена од alifaan пред 2 години. (alifaan.cyberlounge.biz)

Сајт на кој можете да најдете голема база на Open Source програми. Вреди Да Се Види.

3 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Блогови

Едукациите за безбедно користење на интернет се во тек

пријавена од Irinka пред 1 година, 10 месеци. (www.metamorphosis.org.mk)

Над 4300 деца, родители и наставници од Македонија се опфатени со активностите за безбедно користење на интернет од страна на децата, кои се одвиваат во 28 основни и средни училишта, во рамките на проектот Заштита и безбедност на децата и нивните права на интернет кој го спроведува „Метаморфозис“.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Вести