Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот StefanM, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Отворено писмо од Протуѓер до недокажаниот криминалец Заев

пријавена од zlochko пред 1 година, 8 месеци. (netpress.com.mk)

Мартин Протуѓер со отворено писмо полно со прашања на кои и јас би сакал да слушнам одговор.

21 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Политика

Следете ги Олимписките игри онлајн

пријавена од Damjaan пред 1 година, 8 месеци. (it.com.mk)

На веб страната на Wired денеска беше објавен краток водич за како може да ги следите Олимписките игри преку интернет. Во викито се набројани неколку интернет сервиси и веб сајтови кои започнувајќи од официјалното отвoрање на ЛОИ (петок, 8 август) ќе емитуваат видео содржини и преноси во живо онлајн

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Тоник

пријавена од chale пред 1 година, 8 месеци. (chale.blog.com.mk)

Заборавам на фактите дека имам голема гребаница лево на браникот, шофершајбната има 2 сантима пукнатина горе десно, имам огромна модрица што ми зимаа крв, плата уште не сум земал, компјутерот ми се рестартира кога ќе му текне...ама затоа ја искосив тревата, брале!

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Гејмерите, пак

пријавена од Внукот пред 1 година, 8 месеци. (babamitrajanka.blog.com.mk)

Уште една антигејмерска хајка!

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Груевски се надева на подобар предлог за името

пријавена од mitko пред 1 година, 8 месеци. (kirilica.com.mk)

„На медијаторот Метју Нимиц јасно му е посочено во кои насоки може да се размислува - изјави премиерот Никола Груевски“ Незнам оти на нас, граѓаните, не ни е јасно, како треба да размилуваме и што да очекуваме.

2 коментари | проблем? | категорија: Политика

Веб сајтот на BBC...Нова Македонија де!

пријавена од Damjaan пред 1 година, 8 месеци. (it.com.mk)

Неодамна обновениот дневен весник Нова Македонија конечно, како што му доликува на еден таков медиум си доби и нов веб сајт. Се супер... освен што сајтов не е воопшто оригинален и иновативен и е само бледа копија на сајтот на BBC, секако занемарувајќи ја интерактивноста, опциите за прикажување...

14 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Македонија: Традиционални медиуми ги демонизираат гејмерите

пријавена од ribaro пред 1 година, 8 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

„Ова не е прв изблик на технофобија во македонската јавност...“

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Reverse shell во bash

пријавена од liquidworm пред 1 година, 9 месеци. (it.com.mk)

Во хакирањето добивање контрола врз shell-от на метата, а со тоа и (скоро) комплетен пристап до сите информации кои ги барате отсекогаш било “најсветото“ нешто при секој напад.

5 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Нов сигурносен сервис на GMail

пријавена од liquidworm пред 1 година, 9 месеци. (it.com.mk)

По некоја случајност, иако немав намера, и вториот мој запис испадна да биде поврзан со Gmail :) Во секој случај, неможев да испуштам и да не најавам ваков одличен додаток на Gmail кој одамна посакував да го има.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Вести

Новости, видео клипови и фотографии од Марјан Ѓорѓиев

пријавена од kocanitonight пред 1 година, 8 месеци. (www.kocanitonight.com)

Еве дечки :) На ваше барање, најсвежи фотки и видео записи од патувањето на Марјан Ѓорѓиев во Кина.

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Збогување со Македонија, на супер начин!

пријавена од tom пред 1 година, 8 месеци. (girlsgoneglobal.blogspot.com)

Добри се девојкиве, како успеваат сублимирано да ни ги претстават нашите работи :)

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Забава

Сурфање на мобилен - солидна опција за вашиот блог

пријавена од ribaro пред 1 година, 8 месеци. (komunikacii.net)

Дарко го предлага сервисот MoFuse за твојот блог/сајт на мобилен телефон.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Духовите проаѓаат преку ѕидови

пријавена од Damjaan пред 1 година, 10 месеци. (it.com.mk)

Иако Израел забранува посета на Палестинци без дозвола во Израел, и забранува Израелците да ја посетат Палестинa, тоа не спречи да се формира ИТ компанија, која е водена од претставници на двете нации. G.ho.st е компанија које се обидува да направи веб оперативен систем, систем кој ќе овозможи...

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Се одржа Македонско-естонска ИКТ конференција

пријавена од Damjaan пред 1 година, 10 месеци. (it.com.mk)

Вчера во хотелот Холидеј Ин во Скопје се одржа Македонско-естонска ИКТ конференција организирана од министерот за информатичко општество М-р Иво Ивановски, каде што естонските претставници од ИКТ индустријата ги презентираа своите компании. Конференцијата беше отворена со говорите на министерот ...

11 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

Важно > поважно > тоа што прави разлика

пријавена од Damjaan пред 1 година, 10 месеци. (it.com.mk)

"Самиот производ беше важен, како што беше и целата маркетинг стратегија; но на крајот тоа што ја направи разликата беше посветеноста кон производот и кон клиентот."

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Бизнис