Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Spartak, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Фантастични слики од воздух од Охрид и околината

пријавена од Ikarus пред 1 година, 5 месеци. (forum.avijacija.com.mk)

Одлични слики од фантастичен квалитет.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Берово - место за душевен мир

пријавена од ukion пред 1 година, 5 месеци. (www.patuvanja.info)

Доколку сакате да избегате од градската врева, стресното секојдневие, сообраќајниот метеж, и барем за кратко да им се вратите на мирот, спокојствотот и природата кои во Македонија ги има во избилство, испланирајте викенд на Беровско езеро.

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Култура

Грчки хакери ја нападнаа интернет страната на Нетпрес

пријавена од zlochko пред 1 година, 5 месеци. (www.netpress.com.mk)

„Со оглед на фактот дека тим од професионалци во Македонски телеком се грижи за безбедноста на страницата на Нетпрес, претпоставките се дека упадот го направиле хакери од висок ранг, за кои сме убедени дека биле навистина добро платени за да го сторат тоа.“ Телеком = професионалци! ААХАХХАХАХА! :)))

16 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Забеганција :)))

пријавена од zlochko пред 1 година, 5 месеци. (on.net.mk)

Дали сум првиот што ја пријавува? Хух.. супер, изгледа дека сум! :)))) Наградно прашање - дали ова ќе се појави на taratur.com.mk?

10 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Забава

vbb Донесува

пријавена од dasaf пред 1 година, 5 месеци. (vbb.blog.com.mk)

Еден од бисерите на блогерајот се враќа со нов пост, нови бисери и нова плагијаторска афера. Овој пат за патриотската песна за Македонија на Пилева.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Забава

Цената на нафтата во слободен пад... а бензинот не мрда.

пријавена од zlochko пред 1 година, 5 месеци. (kirilica.com.mk)

Велат, цената на нафтата најефтина во последните 13 месеци. Време е некој да се заинтересира на кој начин владата ја одредува цената на бензинот. Користат формула некоја или се што ги интересира е данокот на гориво, те. она што модерно се нарекува „акциза“.

14 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Бизнис

Вечер прв дознава... како е во Србија

пријавена од Lavot пред 1 година, 5 месеци. (www.taratur.com)

Оригинал истражувачко новинарство на македонски начин. Српскиот весник Ало на 8 октомври објавува статија за приликите со проституцијата во Белград, а истата статија скопски Вечер преведена и приспособена ја објавува неколку дена подоцна.... како да е направена за Скопје!

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Љубе, расколникот

пријавена од jpetrov пред 1 година, 6 месеци. (forum.kajgana.com)

Врвен доказ за предавството на Љубе, кон браќата му радикали: „Вест се педери, и стаиле мала сликичка на сајтот ама во весникот убаво се гледа... Љубе е мераклија на ГРЧКО УЗО!“

19 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Политика

Зошто Firefox + NoScript?

пријавена од meglen пред 1 година, 6 месеци. (addons.mozilla.org)

Затоа што некој ден web страната на А1 ќе содржи malware од s800qn.cn (http://safeweb.norton.com/report/show?name=s800qn.cn) Љубопитните нека проверат на сопствен ризик. Другите нека ја избегнуваат оваа страна додека проблемот не се поправи.

3 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Новинарски мршојаден говор

пријавена од femgerila пред 1 година, 6 месеци. (femgerila.blog.com.mk)

Семејната трагедија (смртта на сопругот и самоубиството на синот) како да не и` беше доволна на оваа кутра жена. А неее. Тука се нашите новинари да и` го загорчат она преостанато време што ние го нарекуваме живот.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Сепак не било името проблем... :-(

пријавена од zlochko пред 1 година, 6 месеци. (a1.com.mk)

„Се разбира Атина не го крие задоволство што Нимиц предлага во графата за националност да стои граѓани на Република Северна Македонија, што е реалност ако Македонија го прифати предлогот“. И сеа? Пак ќе идете во Грција? А во Веро?! Колку ќе ви биде доста? Кај ви е линијата? Ја имате ли?

7 коментари | проблем? | категорија: Политика

АЛАРМ за флуорот !

пријавена од Spartak пред 1 година, 6 месеци. (lotosot.blog.com.mk)

Дали треба да ОСТВАРУВАМЕ се и сешто?

2 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Александар Блажевски се расфрлува со пари

пријавена од molika пред 1 година, 6 месеци. (razgolenaumetnost2.blog.com.mk)

Една од најголемите премии од квизови за оваа година падна токму вечерва. Се дадоа дури 3000 евра. Конечно се најде мудар човек и ги „лапна“ парите. Горди сме цела нација. Денес е голем ден за Р.Македонија.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Забава

Непостојното малцинство постои

пријавена од pero пред 1 година, 6 месеци. (novamakedonija.com.mk)

Изгледа и самите Грци станале националисти и фашисти, штом заговараат дека името не е проблем и дека има македонско малцинство. А шо убаво си беа пацифисти пред неколку месеци.

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Вести

Леток на нашите грчки другари за спорот околу името

пријавена од Spartak пред 1 година, 6 месеци. (levicamk.blog.com.mk)

Непотребни фрази во насловот, но прочитајте го постот.

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Политика