Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Spartak, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

ВМРО-ДПМНЕ ги повлече тужбите за клевета против новинарите

пријавена од dime пред 1 година, 3 месеци. (www.a1.com.mk)

Истовремено, сакаме да се знае дека секаде каде што ќе се најдат факти и докази за непрофесионално, неправилно и неодговорно однесување на кој било политичар ги охрабруваме новинарите да бидат безмилосни во нападите“, изјави Димовски. Моронов заборави да погледне 17 години позади него.

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Политика

Macedonia Timeless

пријавена од dasaf пред 1 година, 3 месеци. (www.macedonia-timeless.com)

Промоција на спотот за Македонија, направен од Милчо Манчевски

27 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Култура

Мали лаптопи за мали деца

пријавена од jpetrov пред 1 година, 3 месеци. (it.com.mk)

Што ќе добиете кога имате вишок ентузијазам и желба за самопромоција, а недостаток на стратешки пристап и одмереност...

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Политика

Каде живее Дедо Мраз

пријавена од Leonova пред 1 година, 3 месеци. (ladym.blog.com.mk)

Приказна за Дедо Мраз

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Прилепчани ќе рушат Гинисов рекорд

пријавена од ribaro пред 1 година, 3 месеци. (prilep.blog.com.mk)

76.620 сарми за 76.620 жители.

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

Аеродром Скопје - конечно без кучиња на писта

пријавена од Igorce пред 1 година, 4 месеци. (zdravo.com.mk)

Стручниот тим на нашиот главен меѓународен аеродром конечно по десет години анализирање и санирање на проблемот, го најде вистинското решение како да ги тргне кучињата од полетно - слетната писта.

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Вести

Комити тепале играчи на Вардар

пријавена од sead93 пред 1 година, 4 месеци. (www.a1.com.mk)

Фудбалерите на Вардар се нападнати од својата навивачка група „Комити“ на превојот „Стража“ помеѓу Кичево и Гостивар по враќањето од гостувањето кај Напредок.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Археолошки впечатоци од 20 симпозиум на МАНД

пријавена од ribaro пред 1 година, 4 месеци. (arheo.com.mk)

„На овој симпозиум како на ниту еден досега, имаше совршено грозни презентации. На некои колеги не само што би им забранила да истражуваат, туку би им ја одземала титулата археолог за ,,век и веков”...

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Наука

Кога точно станавме ДОВОЛНО ДОБРИ?

пријавена од femgerila пред 1 година, 4 месеци. (femgerila.crnaovca.mk)

Одговор на прозивките... Фемгерила, црната овца е нешто многу поралично од фемгерила која ја познававте. Со нови сили, нови сфаќања, нова енергија во виртуелните простори на нас, оние кои знаеме, многу добро знаеме дека никогаш, ама апсолутно никогаш, не сме биле ДОВОЛНО ДОБРИ.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Музика преку rapidshare - втор дел

пријавена од ukion пред 1 година, 4 месеци. (ohridskion.blogspot.com)

На охридскион блог ќе можит да се спуштат музика преку, како што погодвите, rapidshare. За почеток имаме еден албум, ќе го цитирам авторот: во изведба на нашиот задолжителен за секоја домашна колекција ансамбл Билјана.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Блогерите не шират национал шовинизам!

пријавена од Lavot пред 1 година, 4 месеци. (www.taratur.com)

Здружението на блогери на Македонија реагираше на зачестените написи во медиумите во кои се генерализираат македонските блогови и форуми како дувло на национал-шовинизам.

4 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Македонски Деца мета на бугарска пропаганда

пријавена од Persey пред 1 година, 4 месеци. (persey.blog.com.mk)

Патриотичен Буквар Ова е исто ко некој да ти дошол на гости и ти го силува детето пред твои очи. А ние му ќутиме. Пренесете ја информацијата низ македонските медиуми па да очекуваме соодветна реакција од сооодветните институции

29 коментари | проблем? | категорија: Политика

Македонската химна среде Солун

пријавена од drugarce пред 1 година, 4 месеци. (www.on.net.mk)

Дали морските бранови даваат некаков посебен шмек или едноставно е до тамошната клима, ама македонската химна звучи некако посебно пријатно кога се слуша сред - Солун. Честитки за победата на Рико.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Е ова веќе е мотивација за правење деца

пријавена од gemidjy пред 1 година, 4 месеци. (www.vest.com.mk)

„Заедно со мајките, породилно ќе користат и татковците, а новите поволности ќе важат за оние чии бебиња ќе се родат од први јануари 2009 година“ --пулете прајте :)

14 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Политика

Брутална скриена камера ...

пријавена од freak пред 1 година, 4 месеци. (www.srkaj.com)

неѕнам дали се свртело ова ... не ќе да е ново, мене ми беше ... две букви за коментар: ПМ

6 коментари | проблем? | категорија: Забава