Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Spartak, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Инцест

пријавена од zlochko пред 1 година, 2 месеци. (www.a1.com.mk)

„Бременото девојче е згрижено во специјална установа до породувањето, а нејзиниот татко заработи кривична пријава за родосквернавење.“ Но тоа што ме зачуди се првите 5 коментари под веста. Сите бараат смртна казна за сторителот. Кои се вашите размислувања? Постои ли злодело кое заслужува смрт?

12 коментари | проблем? | категорија: Вести

ЕУ ни го смени јазикот

пријавена од zlochko пред 1 година, 2 месеци. (utrinski.com.mk)

„Брисел го избриша македонскиот јазик од надворешна употреба и отворено го спори кодот на државата“ Ајде сега бранители на теоријата „името нема никаква врска со јазикот и идентитетот“ - јавете се да ве чујам што ќе кажете во одбрана на европските ни пријатели. Море мамицата...!!!

47 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Боледувањата проблем за софтверот на УЈП

пријавена од drugarce пред 1 година, 2 месеци. (www.dnevnik.com.mk)

Македонија - земја на информатичари! Хајлјат на сторијата, „доколку има само една грешка кај еден вработен, никој од фирмата нема да може да земе плата“. И можам да замислам што ќе се случи со фирмите со голем број вработени каде во овој период е нормално да има барем некој на боледување

22 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Фрчкоски собра над 13.000 потписи...

пријавена од zlochko пред 1 година, 2 месеци. (www.forum.com.mk)

...но поради големата заинтересираност на граѓаните да го дадат својот глас, списоците се отворени и денеска! Ааааааааа WTF ?!?! :)))))))))))))))))

19 коментари | проблем? | категорија: Вести

Ако не можеш да ги победиш, замолчи ги!

пријавена од jofe пред 1 година, 2 месеци. (mojon.blog.com.mk)

Македонија е 11 на светското ракометно првенство, Кире сруши рекорд, заушките напаѓаат а што би рекле од Едноки - над Македонија се раѓаа забрани од Советот за радиодифузија. Фраериве неможејќи да се грижат дополнително за хаосот кој (ќе) се случува пред почетокот на изборната кампања решија да...

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Кој со натемаго тикви сади...

пријавена од jpetrov пред 1 година, 2 месеци. (www.dnevnik.com.mk)

Наместо пари, млекарите во Битолско добија клоци. Владата, која до пред неколку месеци ги бодреше да земат кредити и им ветуваше дека нема да остане ниту литар неоткупено млеко, вчера им испрати Единици за брза интервенција...

10 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Остваруваат

пријавена од jofe пред 1 година, 2 месеци. (mojon.blog.com.mk)

Во време кога се потсетуваме кој на кого му купувал цигари на делење од гранапчето и кафе од автоматот во холот на Правен, кој на кого му мачкал ајвар в канцеларија и кој бил перниче на долга магарица, како да подзаборавивме на добрите работи кои ни се случуваат.

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Блогови

За Абортусот

пријавена од femgerila пред 1 година, 2 месеци. (femgerila.crnaovca.mk)

Мислам дека е крајно време да го промениме светогледот отаде нацијата и идентитетот и жената да се ослободи од вековната икона на чуварка на нацијата и машина за репродукција. Сакам децата да бидат сакани, но и посакувани, женските тела неколонизирани и автономни, а националистичките пароли и инстан

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Тоше Проески

пријавена од oletoo пред 1 година, 2 месеци. (www.a1.com.mk)

Во Чест На Тоше Проески

7 коментари | проблем? | категорија: Вести

„Радио блог“ на Равел

пријавена од ribaro пред 1 година, 2 месеци. (vbb.blog.com.mk)

Vторото издание на „Радио блог“ ќе биде вечерта на 26-ти, всушност, на почетокот на 27-ми Јануари, од 00 до 02 часот по македонско време.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести

Бог се симна на земјата

пријавена од zabrcanec пред 1 година, 2 месеци. (golemataslika.crnaovca.mk)

Слободан Томиќ го симна Бог оти Гласот на народот така му кажал.

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Џедај или Дарт Вејдер?!

пријавена од strumjan пред 1 година, 2 месеци. (qzevski.blog.com.mk)

„Разликата помеѓу политичар и политиколог е иста со разликата помеѓу криминалец и криминолог.“ - рече или одрече?!

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Љубчо Георгиевски за градоначалник на Скопје

пријавена од woona пред 1 година, 2 месеци. (www.forum.com.mk)

Љубчо Георгиевски ќе се кандидира за градоначалник на град Скопје на претстојните локални избори на 22 март како кандидат на ВМРО – Народна партија. Поранешниот премиер и претседател на ВМРО – ДПМНЕ, претседател во сенка на ВМРО – Народна партија се враќа на политичката сцена по пет годишнина пауза.

23 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести

Абортирање? Не.

пријавена од jpetrov пред 1 година, 3 месеци. (www.a1.com.mk)

Ете анонимната кампања била само вовед (како што очекувавме). Следи закон за абортуси со што ќе се одземе правото на жените да одлучуваат за својата иднина во интерес на прирастот на нацијата.

14 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Каде Милчо Манчевски нашол “инспирација” за Macedonia Timeless?

пријавена од ipopovski пред 1 година, 3 месеци. (crnobelo.com)

Спот за Грузија, кој многу потсеќа на нашиот...или е обратно?

10 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Култура