Инфо за Spartak

Корисник од:
29 август 2007
Пријавени статии:
20
Популарни:
10
Однос на популарност:
50%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот Spartak (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Бугарскиот Музички Идол и во Скопје

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (forums.vmacedonia.com)

Оваа година Бугарскиот Музички Идол ќе врши аудиција и во Скопје. Вероватно преку тоа шоу сакаат да покажат дека Македонците се Бугари.

14 коментари | проблем? | категорија: Забава

Обама е комуњара

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (apsurdi.blog.com.mk)

Знаете како оди онаа: ”Ќе прднеш еднаш како дете, па ќе те викаат Смрдле цел живот”. Така и со 44-от (иден) Претседател на Соединетитѕе Држави на Америка, досегашниот џуниор сенатор од Илинои, Патрик Обама. Дали навистина и тој и сопруга му Мишел, некаде длабоко во душите се камуфирани комунисти?

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Моја Медицина

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (mojamedicina.com.mk)

Одличен сајт за кој мислам дека секој еден треба да го разгледа. Мислам дека е единствен од овој тип на Македонски јазик.

16 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Е све више!

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (vbb.blog.com.mk)

ВББ испровоциран од невистината реклама на една туристичка агенција на свој начин ни одржува едно интересно геогравско - историско предавање.

3 коментари | проблем? | категорија: Блогови

АЛАРМ за флуорот !

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (lotosot.blog.com.mk)

Дали треба да ОСТВАРУВАМЕ се и сешто?

2 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Леток на нашите грчки другари за спорот околу името

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (levicamk.blog.com.mk)

Непотребни фрази во насловот, но прочитајте го постот.

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Политика

Кајмакот ми удри БАН

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (mklovesyou.blog.com.mk)

НАВИСТИНА?

115 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Сешто

VOTE FOR MACEDONIA

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (mklovesyou.blog.com.mk)

Гласајте за Македонските предлози за новите 7 светски чуда. Гласајте за Охридско езеро.

10 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Вести

како го доживеав спорот за името

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (bunt.blog.com.mk)

имав седум или осум години и за прв пат со моите бев на одмор во Грчка. некое фино и мирно место, со огромна плажа и мало шеталиште. ...... БУНТ е цар. Видете на кој начин го пренесува нашиот долгогодишен начин на одмарање.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Албанците за Букарски

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (bukarski.blog.com.mk)

Секого подржувам да успее во животот така да се надевам дека Буки и во Албанија ќе издаде книга и од тоа ќе има финансиска корист.

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Култура

ВЛОГ

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (ribaro.blog.com.mk)

Некој свира курцу, а РИБАРО прилепски си направи СВИРКАЈ-ВЛОГ. Малку необично ми изгледа, но ми се бендиса.

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Слушам кај шумат шумите...

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (jasnesumjas.blogspot.com)

Зомбификациско видување на нештата.

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Фрапантно

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (vbb.blog.com.mk)

Анализа на ВББ врзано за обвинението на Владо Таневски дека е сериски убиец.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Вести

Крал Персеј Македонски

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (persey.blog.com.mk)

Од Персеј за Персеј. Македонците му поставија спомен плоча на Персеј Спомен плочата е поставена на гробот на последниот крал на античка Македонија, на околу 100 километри од Рим.

2 коментари | проблем? | категорија: Вести

Македонија на РТР Планета

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (vbb.blog.com.mk)

На Руската национална сателитска телевизија РТР-Планета која многумина од вас ја имаат на кабелска се дава еден документарен серијал за странски земји под наслов Вокруг Света, а чија водителка е шармантната Ирина Пудова (не у смисла секси, него онака срцушко е ко срниче или лисиче само збори и збори

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Кој работи-греши!

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (alba.blog.com.mk)

Развигор http://razvigor.blog.com.mk/node/157540 ми го предочи овој блог. Ѕирнав, девојкава е духовита. Има потенцијал.

2 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Велигденско јајце со ликот на Тоше

пријавена пред 1 година, 11 месеци. (www.a1.com.mk)

Велигденско јајце со ликот на Тоше се појави во прилепското село Ропотово кај семејството Видески. Јајцето е со црвеникава боја на која што се гледа еден лик, во првиот момент Видески не знаеле за што се работи.

6 коментари | проблем? | категорија: Сешто

The flag dispute: Greece vs. Republic of Macedonia

пријавена пред 1 година, 11 месеци. (vbb.blog.com.mk)

VBB темелно само како он знае, објаснува некои детали околу грчкото знаме.

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 11 месеци | проблем? | категорија: Политика

Јас сум Македонец

пријавена пред 1 година, 11 месеци. (spartaks.blogspot.com)

Многумина веќе го знаете објавеното интервју на Никола Карев дадено во Битола на грчки новинар за грчкиот весник “Акрополис“ и објавено на 08 Мај 1903г.. Овоа интервју е така-речи многу битен документ бидејки е дадено од член на највисокото раководство на ВМРО пред Илинденското востание. Ова интервј

5 коментари | проблем? | категорија: Наука

ЗА МАЈКА МАКЕДОНИЈА

пријавена пред 2 години. (persey.blog.com.mk)

Ве испотепавме, ви ги одзедовме имотите, ве раселивме, ви забранивме да се вратите назад на прадедовските огништа, ја прекрстивме Северна Грција во Македонија. Што уште сакате! Сфатете веќе еднаш дека нема играње со Грција – вакви се пораките од јужниот сосед.

2 коментари | проблем? | категорија: Политика