Инфо за Scorponok

Корисник од:
31 август 2007
Пријавени статии:
119
Популарни:
50
Однос на популарност:
42%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот Scorponok (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Чудна светлина над Норвешка

пријавена пред 4 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

Ќе им треба многу повеќе за да убедат The X-Files фан дека бил Руски проектил. :)

0 коментари | проблем? | категорија: Наука

Cataclysm, новата World of Warcraft експанзија

пријавена пред 7 месеци, 2 седмици. (crapwerk.blogspot.com)

На 21-ви август, Blizzard ја најави новата експанзија на World of Warcraft, Cataclysm која ќе донесе многу нови работи.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Alice in Wonderland трејлер

пријавена пред 8 месеци, 2 седмици. (crapwerk.blogspot.com)

Тизер трејлер за Alice in Wonderland на Тим Бартон.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Polaris SF колекција

пријавена пред 8 месеци, 2 седмици. (crapwerk.blogspot.com)

Колекција на 227 СФ книги од српскиот издавач Поларис. Фајлот тежи 70 мегабајти.

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Terminator Salvation рецензија

пријавена пред 9 месеци, 1 седмица. (crapwerk.blogspot.com)

Рецензија на четвртото продолжение на Терминатор.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Излезе новиот Star Trek

пријавена пред 11 месеци. (maktrek.blogspot.com)

Филмот се прикажа вчера низ кината во САД и за само еден ден успеа да собере цели 33 (триесет и три) милиони долари...

10 коментари | станала популарна пред 11 месеци | проблем? | категорија: Забава

Кодексот на Џедаите

пријавена пред 11 месеци, 2 седмици. (crapwerk.blogspot.com)

Кодексот на Џедаите претставува збирка на неколку принципи според кои Џедаите го одредуваат начинот на живеење. Со придржување до Кодексот, Џедаите успеваат да остварат само-контрола...

2 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Култура

In Soviet Russia movies download you

пријавена пред 1 година. (nathans-chronicles.blogspot.com)

Јавна тајна е дека во последните 10ина години со бумот на интернет пиратеријата и големите брзини за сурфање, пиратските податоци станаа секојдневие за многу луѓе. Филмовите, музиката, софтверот, игрите, книгите се достапни на милионите луѓе кои секојдневно паушално си ги избираат од торент сајтови.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Нов ТВ трејлер за Star Trek XI

пријавена пред 1 година. (maktrek.blogspot.com)

Најновиот трејлер за Star Trek XI. Филмот излегува на почеток на мај.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Третиот број на стрипот Star Trek: Countdown

пријавена пред 1 година. (maktrek.blogspot.com)

Кратка рецензија и линк за симнување.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Купче Star Trek XI постери

пријавена пред 1 година. (maktrek.blogspot.com)

Нови Star Trek XI постери наменети за кината во САД, Велика Британија, Германија, Шпанија и Јапонија.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Нов трејлер за Star Trek XI

пријавена пред 1 година, 1 месец. (maktrek.blogspot.com)

Ќе искоментирам само една реплика на Неро. Вели, "James T. Kirk was a great man, but that was another life!" Токму така. Џејмс Т. Кирк е Вилијам Шетнер и никој друг.

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

Star Trek: Countdown #2

пријавена пред 1 година, 1 месец. (maktrek.blogspot.com)

Вториот број на стрипот кој е вовед во новиот Star Trek филм. Рецензија + линк за даунлоуд.

3 коментари | проблем? | категорија: Забава

Новости за Star Trek Online

пријавена пред 1 година, 1 месец. (maktrek.blogspot.com)

Новости за Star Trek MMORPG играта. Нови детали, слики и видео.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Забава

Star Trek: Countdown #1

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (maktrek.blogspot.com)

Првиот број на стрипот кој претставува вовед во новиот Star Trek филм премиерата ќе ја има во мај годинава.

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Забава

Клипови од петтата сезона на Lost

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

Петтата сезона ќе започне со прикажување на 21-ви јануари. Неодамна излегоа клипови од новите епизоди.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Клингонски речник

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (maktrek.blogspot.com)

Новата верзија The Klingon Dictionary се протега на 192 страници и претставува Клингонско-Англиски речник, граматика, изговор и доволен број на фрази. Аудио + .pdf.

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Почина првата дама на Star Trek

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (maktrek.blogspot.com)

Денеска, на 76 годишна возраст, по долго боледување од леукемија, почина првата дама на Star Trek, Мејџел Берет-Роденбери, сопруга на творецот на франшизата, Џин Роденбери.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

Затворени приватните World of Warcraft сервери.

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

Blizzard реши да им стави крај на пиратските сервери кои нудеа бесплатно играње на World of Warcraft.

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

OGame бета тестирање

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

Пуштен е нов сервер на кој се врши тестирање за новата, комплетно редизајнирана, верзија на OGame.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава