Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Persey, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Кајмакот ми удри БАН

пријавена од Spartak пред 1 година, 6 месеци. (mklovesyou.blog.com.mk)

НАВИСТИНА?

115 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Сешто

ОД КОЈА НАЦИОНАЛНОСТ БЕШЕ АЛЕКСАНДАР ВЕЛИКИ ?

пријавена од Persey пред 1 година, 6 месеци. (www.sitel.com.mk)

Од која националност беше Александар Велики ? Ова прашање, на 19 август оваа година го постави англиската телевизија Челинџ во еден од најгледаните квизови во Англија, Земи или остави. Прашањето беше кобното за двајцата кандидати кои одговараа на предвизвикот.

51 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Вести

Апел за помош на петмесечно бебе

пријавена од kapsarovb пред 1 година, 6 месеци. (www.netpress.com.mk)

Петмесечната Мила Спасова Мила, боледува од големо оштетување на видот на двете очи од преголема доза на кислород која ја примала во инкубатор, како...

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Вести

Македонски Нацисти на Кајмакот

пријавена од Persey пред 1 година, 6 месеци. (mklovesyou.blog.com.mk)

СПЕЦИЈАЛНО ЕКСКЛУЗИВНО МАКЕДОНСКИТЕ НАЦИСТИ НА КАЈМАКОТ

40 коментари | проблем? | категорија: Вести

Кошаркарите ја декласираа Португалија

пријавена од latifovich пред 1 година, 7 месеци. (www.a1.com.mk)

Машката кошаркарска сениорска репрезентација на Македонија ја декласира селекцијата на Португалија во вториот квалификациски меч за пласман на Евробаскет 2009, со 85:48 и на најдобар можен начин се рехабилитираше за шокантниот пораз во Рига од Лето

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Спорт

VOTE FOR MACEDONIA

пријавена од Spartak пред 1 година, 7 месеци. (mklovesyou.blog.com.mk)

Гласајте за Македонските предлози за новите 7 светски чуда. Гласајте за Охридско езеро.

10 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Вести

Штепан: Македонија не треба да попушти во спорот со Грција

пријавена од strajkoski пред 1 година, 7 месеци. (www.a1.com.mk)

Поранешниот германски амбасадор во Македонија, Ханс Лотар Штепан, во интервју за А1 вели дека Македонија не треба да попушти во спорот со Грција.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Политика

Reebok со македонски дизајн

пријавена од ribaro пред 1 година, 9 месеци. (ilina13.blog.com.mk)

Се работи за конкурс за дизајн на патики на Reebok, а патиките на нашата Мартина Марковска влегоа во финалниот топ 5 избор.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Сешто

JotLoader 1.3.1 на Македонски

пријавена од strumjan пред 1 година, 7 месеци. (top.net.mk)

Едноставен и функционален Joomla! качувач на документи, кој ќе им овозможи на Вашите корисници пристап до оние нешта кои сакате да ги споделите со нив, со можност тие и да остават некои забелешки. А Вам ќе Ви овозможи статистика на симнувањата со преглед на забелешките.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Предавање за Античка Македонија од проф. д-р. Наде Проева

пријавена од Arwena пред 1 година, 10 месеци. (arheo.com.mk)

Во понеделник, на 09. 06. 2008 во 18.30 часот, во просториите на Институтот за национална историја, проф. д-р. Наде Проева ќе одржи предавање на тема Античка Македонија. За оние кои не знаат, Институтот за национална историја се наоѓа помеѓу Судска Палата и Македонска Телевизија.

2 коментари | проблем? | категорија: Наука

Како да изнервираш милитантни Грци?

пријавена од defiant пред 1 година, 7 месеци. (indijanci.blog.com.mk)

Во овој блог пост на Винету можете да научите колку е лесно да се поигруваш со милитантни Грци. Откако ќе го посетите постот и вие ќе можете да допринесете со ваша акција. УЖИВАЈТЕ...

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Google Chrome и Chromium

пријавена од moondowner пред 1 година, 7 месеци. (mklinuxos.wordpress.com)

Лично искуство со инсталацијата на овој бровсер (и неговата OpenSource верзија), како и мислења и информации околу него.

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Greek Fascists attacked Macedonians

пријавена од Persey пред 1 година, 7 месеци. (mklovesyou.blog.com.mk)

Членовите на Хриси Авги неонацистичка грчка групација во недела на попладне нападнаа Македонци во околијата на Леринско Флорина. Incidents аnd provocations in Greece produced by the greek neo-fascist organisation Hrisi Avgi in a village where the majority are ethnic Macedonians

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Политика

Одмор во Грција

пријавена од Persey пред 1 година, 7 месеци. (persey.blog.com.mk)

Како Грците гледаат на нашите туристи ?

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Политика

КОЈ МРАЗИ ГРЦИ?

пријавена од Lavot пред 1 година, 7 месеци. (jivanovska.blog.com.mk)

Мака ми е од овој народ. Мака ми е од текстови на глувци и зајаци кои се удираат во гради за Македонија и за името. Факт е дека земјава ни е многу убава, ама народов ја упропастува....

6 коментари | проблем? | категорија: Политика