Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Persey, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Три предлози за подобрување на Кајмакот

пријавена од razvigor пред 1 година, 2 месеци. (razvigor.blog.com.mk)

Пребарување, персонализирани фидови, проширени опции на корисничките профили.

41 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Google се самооцени

пријавена од kotle пред 1 година, 2 месеци. (img261.imageshack.us)

Овој сајт може да му наштети на вашиот компјутер ;-)

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Забава

Не ги хранете троловите!

пријавена од глиша пред 1 година, 2 месеци. (i48.photobucket.com)

Слика за обнародените и непатриотите.

10 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

ЕУ ? НЕ БЛАГОДАРАМ

пријавена од Persey пред 1 година, 2 месеци. (trn.blog.com.mk)

Европската унија потклекна пред притисоците на Грција. Графата „македонски“ е избришана, а од јануари годинава стои (јазик, народ, црква, валута или слично) „на Бившата Југословенска Република Македонија“.

36 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Претседателски кандидат 2.0

пријавена од новица пред 1 година, 2 месеци. (gjorgjeivanov.blog.com.mk)

Блог на Ѓорѓе Иванов, а има и Youtube, Facebook, MySpace, Twitter и Photobucket сметки!

8 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Без „Фејсбук“ во парламентот

пријавена од minimoog пред 1 година, 2 месеци. (utrinski.com.mk)

Едноставно, немам коментар.

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Резензија на Сенки [англиски]

пријавена од mitko пред 1 година, 2 месеци. (movies.nytimes.com)

Тазе, тукушто објавена. Веројатно затоа што филмот ќе почне да се емитува денес во Њу Јорк.

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Култура

Од гол на гол :)

пријавена од tom пред 1 година, 2 месеци. (sport.dnevnik.hr)

Голчево е за д ане расположи, по поразот од Србија :)

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Светот после Александар

пријавена од Lavot пред 1 година, 2 месеци. (www.taratur.com)

Многумина од незнаење го нарекуваат убиец, крволочен освојувач кој газел се` пред себе, многумина пред грчкиот притисок не сакаат да имаме ништо со него, но знаете ли дека освен што го слави целиот свет, научниците го сметаат Александар за најголемиот истражувач на сите времиња?

40 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Наука

ЕУ ни го смени јазикот

пријавена од zlochko пред 1 година, 2 месеци. (utrinski.com.mk)

„Брисел го избриша македонскиот јазик од надворешна употреба и отворено го спори кодот на државата“ Ајде сега бранители на теоријата „името нема никаква врска со јазикот и идентитетот“ - јавете се да ве чујам што ќе кажете во одбрана на европските ни пријатели. Море мамицата...!!!

47 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Македонија 11 во светот, Лазаров светски рекордер

пријавена од Lavot пред 1 година, 2 месеци. (www.taratur.com)

Македонските ракометари со победа го завршија Светското првенство во Хрватска, завршувајќи на одличното 11 место, а нашиот капитен Лазаров стана светски рекордер по бројот на постигнати голови на еден Мундијал.

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Ја декласиравме великата Русија

пријавена од Lavot пред 1 година, 2 месеци. (www.taratur.com)

Македонскиот сон продолжува! Нашите најдобри ракометари по одличниот меч и победата против Полска, и скандалозниот пораз од судиите против Германија, направија уште еден фасцинантен подвиг совладувајќи ја Русија со 36:30.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Joomla 1.5.9 [Vatani] на Македонски

пријавена од strumjan пред 1 година, 2 месеци. (top.net.mk)

На 10 јануари излезе новата верзија Joomla 1.5.9 [Vatani]. Се работи за сигурносна надградба и се препорачува веднаш да почнете да ја користите. Преводот на Македонски малку доцнеше но еве го сега достапен :)

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Филип втори на градскиот стадион во Скопје

пријавена од Troskot пред 1 година, 2 месеци. (kubura.com.mk)

Ова е дел од макетата за тоа како ќе изгледа градскиот стадион во Скопје. Централно место на стадионот ќе завземе статуата на македонскиот крал Филип II.

11 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Грчка статуа на Александар во Ирак!

пријавена од Lavot пред 1 година, 2 месеци. (www.taratur.com)

Додека дел од македонските квази интелектуалци се уште се противат на идејата да се слави нашиот најголем херој во историјата, Александар кој се нарекувал Македонецот, Грците ќе му градат споменик и тоа во Ирак.

107 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика