Инфо за Motoko

Корисник од:
2 август 2007
Пријавени статии:
33
Популарни:
22
Однос на популарност:
66%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот Motoko (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Грабеж на банка на сред Скопје, среде бел ден

пријавена пред 1 година. (www.a1.com.mk)

Полицаец претпладнево е застрелан од непознати вооружени лица пред „Про Кредит Банка“, лоцирана на улица „Партизански одреди“ во близина на Соборниот храм.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Нова сезона Јапанорама, со 5цм во секунда

пријавена пред 1 година. (japan.mk)

Петок, 10 април 2009, Културен центар ЦК. Со бавното будење на црешите, полека се враќаме со проекциите на јапонски аниме и играни филмови.

1 коментар | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Забава

MyAnimeList.net

пријавена пред 1 година. (japan.mk)

Една од најдобрите интернет бази целосно креирана од фанови. Многу убав пример што може да се изгради заеднички. За сите љубители на аниме и манга.

0 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Забава

Јапанорама 10 – Анимиран хорор и реална комедија

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (japan.mk)

Вторник, 18 ноември 2008, Точка, 20:30 Овој вторник имаме јубилејна и шаренолика Јапанорама. Сладок јапонски микс на хорор аниме, саркастична комедија и „afterparty" музика и дружба.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Јапанорма 9 - Помеѓу сонот и траумата

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (japan.mk)

Вторник, 4 ноември од 20:30 часот во Културен Центар Точка. „Паприка“ е анимиран филм за потсвеста, желбите и стравовите на човекот, претставен преку современа психотерапија, што му овозможува на терапевтот да му помогне на пациентот навлегувајќи во неговиот сон и водејќи го во надминување на своит

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Култура

„Светот е убав затоа што не е" - Патувањето на Кино

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (japan.mk)

Новата сезона на Јапанорама продолжува со патувањата на Кино (Kino no tabi), кои ги прикажуваат убавините на светот преку неговите мани.

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Rōkyoku 浪曲

пријавена пред 1 година, 11 месеци. (japmk.blogspot.com)

Подолу можете да видите една прекрасна анимација од доста познатиот јапонски аниматор Koji Yamamura наречена Atama-Yama (Планина Глава). Една од поинтересните работи во ова анимирано филмче, покрај оригиналната анимација е специфичната нарацијата, за која и сакам да ви зборувам.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 11 месеци | проблем? | категорија: Култура

Девојчето кое скокна низ времето

пријавена пред 1 година, 11 месеци. (japmk.blogspot.com)

Незаборавно аниме кое ќе ви го стопли срцето во четврток, 08.05.2008, 21 часот во К.Ц.Точка Започнува сезоната на македонската Јапанорама.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 11 месеци | проблем? | категорија: Култура

Топ 5 причини како медиумите ја влошуваат општата живеачка

пријавена пред 1 година, 11 месеци. (komunikacii.net)

Сè што пишува тука е вистина.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 11 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Македонци, како никогаш досега

пријавена пред 2 години. (utrinski.com.mk)

Најновата колумна на Коља: „...Сведоци сме дека во поново време никој повеќе не го зајакна македонскиот дух (или, ако сакате, македонскиот национализам) од грчката кон нас деструктивна политика... ...Мојата опција овде многупати сум ја изложувал: најновава закана треба да не' зајакне...“

1 коментар | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Политика

Избор за сподели кино

пријавена пред 2 години, 1 месец. (spodelikino.blog.com.mk)

Блогот на сподели кино на блогерај е пуштен. За изборот за следното сподели кино се бара помош од сите. Помогни и ти во изборот, кажи што сакаш да гледаш во среда.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Забава

Како модерната физика го промени светот

пријавена пред 2 години, 1 месец. (sataniel.blog.com.mk)

Сатаниел ве запознава (тие што не бевте запознаени) со постњутновата физика и клучните промени во светогледот на модерната наука. Сето тоа го прави на екстра популарен начин, со доста симпатичен и забавен стил.

0 коментари | проблем? | категорија: Наука

Интеракција на сегашноста со иднината на Сподели Кино во среда

пријавена пред 2 години, 1 месец. (spodeliznaenje.blogspot.com)

Среда 13.02.2008 во 20 часот Оваа недела дупла доза Сподели кино! Две 45 минутни документарки за сегашноста во интеракција со иднината: - Другиот дел од "No maps for these territories" - Епизодата „The city“ од СФ трилогијата „2057“

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Култура

Патување низ немапирани територии со Вилијам Гибсон на Сподели Кино

пријавена пред 2 години, 2 месеци. (spodeliznaenje.blogspot.com)

Магијата на медиумите и медиатираниот свет, експоненцијалното забрзување на информацијата, новите еманации на технологијата, пост хуманистичкото општество, консумацијата на дрогите, постојаната променливост и живеењето во моментот... неговите книги и творењето... визионерството...

5 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Култура

Јапонско СподелиКино во понеделник!

пријавена пред 2 години, 3 месеци. (spodeliznaenje.blogspot.com)

Поради немањето друг слободен термин Сподели Кино оваа недела во понеделник со невообичаен концепт и искористување на јапонската поп комерцијална култура за промовирање на слободната култура. Копија - пиратска again :)

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Култура

Другарки и другари

пријавена пред 2 години, 3 месеци. (femgerila.blog.com.mk)

Вака почнува писмото на СДСМ за евидентирање на членството (после зашо ги викале комуњари :), а продолжува со нескриена намера за идно (ко ќе се на власт) фаворизирање на кадрите со кои располагаат (во членството се разбира).

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Политика

Ученик казнат оти сметал дека Firefox е подобар браусер.

пријавена пред 2 години, 3 месеци. (www.uploadgeek.com)

Не е кај нас. Ама сепак поучна приказна.

2 коментари | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

Хип-Хоп Антитеза

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (ref.blog.com.mk)

Кое заслужено пердашење на пикисипи :) ни ја не би можела подобро. Мојот прв контакт со таа емисија предизвика онаков детски срам кога гледаш како некој се брука на ТВ. Ref, glad you're back with a sparkle.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Култура

Медените срца се срца од мечиња

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (vest.com.mk)

Тажно. Учебниците во основно ни беа само полни со приказни. Едвај по некоја животинка ни се шета по шумиве па и тие завршуваат во стапица. И како да е малку тоа што времево не ги остава на раат да спијат.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Вести

Vip стартува со цена од 7.7 денари минута

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (www.makfax.com.mk)

Велат дека се 51% поевтини од другите оператори и за 71% од од најскапите постојни припејд понуди во Македонија.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести