Инфо за MetalGear

Корисник од:
22 април 2008
Пријавени статии:
27
Популарни:
2
Однос на популарност:
7%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот MetalGear (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Првата клиника за зависници од интернет во САД

пријавена пред 7 месеци, 2 седмици. (www.debagiraj.com)

Ако сте случајно зависни од интернет, видео-игри, мобилни телефони и слични чуда на технологијата, сеуште имаш спасение! Откако Кинезите уште 2005, првиот во светот, отворија амбуланта за да се откаже од зависта.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Google Translate од сега и на Македонски

пријавена пред 7 месеци, 2 седмици. (www.debagiraj.com)

И дојде тој ден кога конечно ке можеме на нашиот јазик да си преведуваме со најмоќната алатка за преведување од google. Како што можевте да прочитате а и да се вклучите во преведувањето на google, Превод На Гугл Сервисите каде што членовите се вклучуваат и преведуваа фрази.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

ZyXEL ја прослави својата 20- годишнина

пријавена пред 7 месеци, 2 седмици. (www.debagiraj.com)

На 20-ти август оваа година, ZyXEL ја прослави 20-годишнината од своето постоење на пазарот за мрежна опрема. Со цел да се спојат минатото и сегашноста, ZyXEL започна со потрагата по сопствениците на најстариот ZyXEL производ.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Инсталирајте XP на USB

пријавена пред 8 месеци, 1 седмица. (www.debagiraj.com)

Колку пати ви се има десено да неможете да го подигнете OS (читај XP), каде имате проблеми со boot менаџерот, што ако можете тоа да го поправите со подигнување на OS (читај XP) праку усб.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Линукс Сервер - Општо инс

пријавена пред 8 месеци, 2 седмици. (www.debagiraj.com)

Во овој дел малку ке објасниме општо за линукс сервери, како работат некои примарни подесувања, кое каде се наоѓа.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Damn Small Linux на USB

пријавена пред 10 месеци, 3 седмици. (www.debagiraj.com)

Damn Small Linux или DSL е оперативен систем за компјутерите со х86 платформа. Овој ОС е бесплатен и е под GNU GPL лиценца. Направен за да работи на послабите машини како 486 послабите пентиум процесори. DSL e "Live CD"со големина од само 50мб,

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

GRUB boot loader

пријавена пред 10 месеци, 4 седмици. (www.debagiraj.com)

GRUB е повеќе платформски стартувач на оперативни системи. Кратенката доаѓа од GRand Unified Bootloader, кој е напишан и имплементиран од Erich Stefan Boleyn.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

X-Men Origins Wolverine

пријавена пред 11 месеци, 1 седмица. (www.debagiraj.com)

Доколку пратите Sci-Fi, и акциони филмови, X-Men Origins Wolverine е филм кој мора да се гледа, но и покрај тоа што излезе скоро 30тина дена пред премиерата, недовршена верзија од филмот сепак направи(и уште ке прави) бум на премиерата. Но со филмот излезе и играта.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

200 Милиони facebook корисници

пријавена пред 1 година. (www.debagiraj.com)

Според службениот блог, Mark Zuckerberg изјави дека друштвената мрежа Facebook достигна бројка од цели 200 милиони или ако ви е повеќе 200.000.000 активни корисници.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

комплицирана надоградба на windows 7

пријавена пред 1 година. (www.debagiraj.com)

Microsoft објави на корисниците надоградба од својата БЕТА верзија на windows 7 на RC (release candidate) која ни малку нема да биде едноставна

2 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Биди делот од Дебагирај

пријавена пред 1 година. (www.debagiraj.com)

Биди делот од Дебагирај тимот. Доколку сакате да објавувате статии, рецензии, новости,..

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Дебагирај Верзија 2

пријавена пред 1 година. (www.debagiraj.com)

Комплетно реорганизирање, редизајнирање на Дебагирај, Сите предлози сугестии се добредојдени

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

MAC OS X инсталација на VMWARE

пријавена пред 1 година, 1 месец. (www.debagiraj.com)

Инсталација на MAC OS X на интелова или АМД структура или познато како Хакинтош. Само тука е објаснето инсталирање на виртуелна машина.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Steve Ballmer на CES

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.debagiraj.com)

Steve Ballmer шефот на microsoft одржа говор на CES, а главна тема како и очекувано им беше windows 7. Балмер ја објави јавно првата достапна бета верзија на Windows 7, MSDN, TechBeta и TechNet корисници можеле да ја испробаат одма

4 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Lenovo IdeaCentre A600

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.debagiraj.com)

Lenovo ни го претстави IdeaCentre A600, интересно AIO персонален компјутер за љубителите на мултимедии. Компјутерот има 21,5 инчен LCD монитор со HD резолуција (1920х1080)

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Раст На Интернет Страни

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.debagiraj.com)

Во истражувањето агенцијата Netcraft минатиот месец дознала дека има точно 186.727.854.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

MSI оди по стапките на Apple

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.debagiraj.com)

На CES 2009 MSI го спрема X-Slim 320, кој на прв поглед од MacBook се разликува само по логото. Дебелината на овој 13,4 инчен преносен компјутер е 6 на најтенките делови до 19,8 милиметри на најдебел а тежина му е само 1,3кг.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Како да ја заштитите Вашата приватност?

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (debagiraj.com)

Според Член 25 од Уставот на Република Македонија, На секој граѓанин му се гарантира почитување и заштита на приватноста на неговиот личен и семеен живот, на достоинството и угледот.Ова се однесува и на Вашите онлајн активности.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Технологија

OS X на USB

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (www.debagiraj.com)

Одсега ке е можно без проблем да имате Mac OS X на обичен компјутер/лаптоп.

14 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Дефрагмент - ДеБагирај

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (www.debagiraj.com)

Дефрагментирање или средување на податоците на Хард дисковите. Кога го "defrag" твојот хард диск со некоја апликација или пак со опцијата која доага со скоро секоја инсталација на оперативен систем,

1 коментар | проблем? | категорија: Технологија