Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Maskerati, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Другарки и другари

пријавена од Motoko пред 2 години, 3 месеци. (femgerila.blog.com.mk)

Вака почнува писмото на СДСМ за евидентирање на членството (после зашо ги викале комуњари :), а продолжува со нескриена намера за идно (ко ќе се на власт) фаворизирање на кадрите со кои располагаат (во членството се разбира).

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Политика

Курвинско будење

пријавена од oksimoron пред 2 години, 3 месеци. (femgerila.blog.com.mk)

„..да им дозволиме на ЕДИНСТВЕНИТЕ достоинствени работници да си ја заработат платата чесно“ Дефинирање на курвалукот од еден поинаков агол,пресек на легалната и нелегална проституција низ институциите на системот-хипокризија загушена од сопствените предрасуди,врзани во морален јазол.Фемгерила акшн!

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Шекспир, на македонски, на интернет

пријавена од razvigor пред 2 години, 1 месец. (cc.org.mk)

Благодарение на проф. д-р Драги Михајловски, на Порталот за македонски содржини објавени под Криејтив комонс во наредниот период (ќе) се објавуваат некои од неговите најпознати авторски дела, како и преводи на десетина драми од Шекспир, почнувајќи со две: „Кориолан“ и „Секое зло за арно“.

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Култура

Ножниот палец на Лабина е клучот за името

пријавена од woona пред 2 години, 1 месец. (vuna.info)

малку подолго од обично.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Блогови

Како се губи клиент за 10 минути.

пријавена од blablabla пред 2 години, 4 месеци. (marketthink.blogspot.com)

Македонски професионализам

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 4 месеци | проблем? | категорија: Сешто

(+18 !!! ) Гомнарникот

пријавена од blablabla пред 2 години, 1 месец. (razvratnikov.blog.com.mk)

Влегов во гомнарникот , седнав на шољата , го здогледав својот одраз на плочките ,светот е полн со гомнари ,но најпрвин ги гледаш тие од спротивната страна зашто навиваш за себе , ебена навика ...Тој е гомнарот , не јас ...

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

ПЛАНЕТАТА КОЈА НЕДОСТАСУВА

пријавена од виолетова пред 2 години, 2 месеци. (patotnadusite.blog.com.mk)

Сите математички формули кои ја објаснуваат оддалеченоста меѓу планетите сугерираат дека треба да постои планета меѓу Марс и Јупитер. Постои мислење дека астероидите во појасот измеѓу овие две планети се всушност остатоци од планетата која недостига.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Наука

Пичка

пријавена од Внукот пред 2 години, 2 месеци. (sc.blog.com.mk)

И ајде да речеме дека натамошниот опстанок на човечката раса зависел од менувањето на изгледот на мојот неактивен блог и бришењето на сосема функционалниот, минималистички темплејт со пријатни бои; зошто тогаш мораше да биде заменет со некој од дизајните на сељак от, со месопотамски фонт на буквите?

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Блогови

Неделни вести

пријавена од Hermani пред 2 години, 2 месеци. (gusar.blog.com.mk)

# Кокичињата пораснаа = ајварот се потроши # Милан „се качи“ на петто...или погоре? # Пинки – Тито, Хомер – ништо # Пак се караа у Парламент. Пак? # Сепак, се е релативно. # Многу се предомислувам!!! ...Или не?

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Вести

Сител ги објави плановите на државниот врв ако Грција стави ВЕТО за НА

пријавена од Стојанче пред 2 години, 1 месец. (vecer.com.mk)

Не постојат пречки за влез на Македонија во НАТО. Критериумите се исполнети, велат политичките аналитичари.

13 коментари | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Вести

Зошто, зошто ли се роди?

пријавена од Nel пред 2 години, 7 месеци. (bunka.blog.com.mk)

Во нивната држава секој од жителите со својата лична беда придонесуваше за општата благосостојба. Никогаш немаше доволно ниски куќи...

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Реклами

пријавена од ta4ka пред 2 години, 2 месеци. (zmijata.blog.com.mk)

Мислам дека нашите продукции кога тогаш ќе мора да се запрашаат дали ќе треба да вработат некој нови дечки за смислување пароли за реклами. Некако овие што тоа го работат моментално нешто ко да не ги бива... Знам дека никој од вас неможе да ја заборави познатата парола: Офреши се! (wtf)

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Блоговите се ѓубре

пријавена од Arwena пред 2 години, 2 месеци. (komunikacii.net)

"70-80% од блоговите се ѓубре, од кое пола се расистичко ѓубре“.Ова го изјави Роберто Беличанец, првиот човек на Центарот за развој на медиуми. Притоа без пардон и без усул, ги повика блогерите на отворена јавна дебата за да го докаже својот став.

6 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Армагедон

пријавена од Scorponok пред 2 години, 2 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

Астероидот TU24, Американскиот сателит што доаѓа кон Земјата, Apophis во 2029, Годзила...

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Наука

Објавена (интернет) војна на Скиентологијата

пријавена од Scorponok пред 2 години, 2 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

Групата која преку видео запис се закани на овој култ, деновиве ги хакираше неговите веб-сајтови.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести