Инфо за Makfax

Корисник од:
2 април 2009
Пријавени статии:
50
Популарни:
1
Однос на популарност:
2%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот Makfax (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Земјотрес - Познат идентитетот на загинатите Македонци

пријавена пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

Според истиот извор, во земјотресот загинале Хасани Рефик (44), Османи Валбона (13) и Ајруби Алена (11), сите родени во Италија, како и Абдија Нурија (41), роден во Македонија.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Избркал крадци од банка

пријавена пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

Крадецот ја ставил раката во ранецот и заканувајќи се дека држи пиштол им наредил на вработените во банката да не постапуваат глупаво. Во мигот кога преплашените службеници имале намера да ја исполнат наредбата, на крадецот му пришол Стјуарт и му кажал: “Пријателе, сите знаеме дека утре е први апри

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

САД за нормализација на односите со Куба

пријавена пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

САД и Куба треба да ги нормализираат дипломатските односи, а потоа да ги решат несогласувањата. Ова синоќа во Хавана го изјави шефицата на американската парламентарна делегација Барбара Ли, која престојува во Куба.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Макфакс РСС, Дознајте први

пријавена пред 1 година. (makfax.com.mk)

Зачленете се за РСС на Макфакс, за да ги дознаете најновите вести од Македонија, Регионот и Светот. Бидете информирани

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Економист - Прегласување на изборите проблем за Македонија

пријавена пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

Ова во своја анализа го наведува британскиот весник „Економист“, кој како причина за евентуален неуспех на изборите, ја наведува малата популарност на потенцијалниот победник, претседателскиот кандидат на ВМРО ДПМНЕ, Ѓорге Иванов, кај албанското население во Македонија.

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

Хрвати ќе патуваат во вселената

пријавена пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

Хрватската туристичката агенција Уликс, која ја застапува американската компанија Вирџин галактик потврди дека има петмина заинтересирани Хрвати за комерцијален лет во вселената.

1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

Патики со систем за навигација

пријавена пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

Системот за навигација одамна стана дел од стандардната опрема во поскапите автомобили, а од сега ќе можат да го користат и пешаците - во продажба се пуштени патики по цена од 120 долари со вграден ГПС.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Мажите озборуваат повеќе од жените

пријавена пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

Истражувањето што го спроведе една британска фирма за испитување на јавното мислење на примерок од пет илјади лица покажа дека мажите трошат во просек 76 минути дневно на озборување со пријателите или колегите од работа, додека жените на оваа, главно, безизлезна разонода посветуваат дури 52 минути.

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Мејер: ЕК го избриша терминот „македонски“ за да ја задоволи Грција

пријавена пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

Општоприфатените термини „Македонци“ и „македонски“ и кодот на земјата „МК“во Европската унија (ЕУ), неодамна се заменети со назнака дека „ќе бидат дефинирани“. Ова, како што пренесува Дојче веле, Европската комисија (ЕК) официјално го потврди на известувачот во Европскиот парламент (ЕП) за Македон

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

Рекорден број сомнителни трансакции во Швајцарија

пријавена пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

Швајцарија лани примила рекорден број пријави за перење пари, а вкупниот износ на сомнителните трансакции изнесува 1,24 милијарди евра. Швајцарското биро за спречување на перење пари лани добило 851 пријава за сомневање за перење пари, што е за седум насто во однос на претходната година.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести