Инфо за Makfax

Корисник од:
2 април 2009
Пријавени статии:
50
Популарни:
1
Однос на популарност:
2%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот Makfax (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

http://www.makfax.com.mk/mk-mk/Details.aspx?itemID=3282

пријавена пред 11 месеци, 3 седмици. (www.makfax.com.mk)

Вакво црно сценарио за Земјата предвидува списанието New scientist и го смета за едно од најголемите закани за нашата генерација. Тоа се случувало и порано, а пресметано е дека може да се повторува секои 11 години.

2 коментари | проблем? | категорија: Наука

Кениец каснал змија

пријавена пред 12 месеци. (www.makfax.com.mk)

Кога змијата почнала да се замотува околу горниот тел на неговото тело, Ниаумбе прибегнал кон очајнички мерки. „Морав да го каснам“, рече Ниаумбе.

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

МНР – Не патувајте во Грција

пријавена пред 12 месеци. (www.makfax.com.mk)

Причини за ова се честите насилни протести и оружени инциденти во последните месеци, како и десетината случаи на малтретирања македонски државјани, особено на автопревозници.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Грција – на маса е „конечно добар предлог“ за името

пријавена пред 12 месеци. (www.makfax.com.mk)

Официјална Атина во „Република Северна Македонија“ гледа „конечно добар предлог“, кој медијаторот Метју Нимиц најпосле го ставил на преговарачката маса со Скопје.

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

Светско признание за македонски иноватор

пријавена пред 12 месеци. (www.makfax.com.mk)

Македонецот Јоти Поповски втора година по ред е добитник на награда на престижниот светски форум за иновации Енерџи Глоуб за проект во областа на екологијата.

2 коментари | проблем? | категорија: Вести

Патник успешно спуштил авион, откако починал пилотот

пријавена пред 12 месеци. (www.makfax.com.mk)

Откако пилотот починал среде лет над југозападна Флорида, командите на двомоторниот авион ги презел еден патник и спасил пет животи.

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

Џанков:Кризата во регионот ќе кулминира наесен

пријавена пред 12 месеци. (www.makfax.com.mk)

Кризата силно ја погоди источна Европа, но регионот побрзо ќе се дочека на нозе од развиената Европа бидејќи го има најдобриот адут за сега заспаните инвеститори - евтина работна сила.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Откриена нова орангутанска популација во Индонезија

пријавена пред 12 месеци. (www.makfax.com.mk)

Научниците откриле нова популација на орангутани во оддалечен шумски предел во Индонезија, станува збор за две илјади единки, кои што се надеж за иднината на загрозениот вид.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Поради селективни абортуси - “вишок“32 милиони мажи

пријавена пред 12 месеци. (www.makfax.com.mk)

Поради селективните абортуси во Кина се родиле повеќе дури 32 милиони машки од женски деца, а последиците од таа нерамнотежа ќе се чувствуваат со десетлетија и на мажите во иднина ќе им наметне живот на самци или “борба“ за жени, предупредуваат научниците.

2 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Милошоски со предлог до Бакојани за нов граничен премин

пријавена пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

Македонскиот министер за надворешни работи денеска испрати писмо до неговата колешка Дора Бакојани со иницијатива за изградба на нов граничен премин меѓу Македонија и Грција.

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

Спектакуларен грабеж сред бел ден во Скопје

пријавена пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

Еден полицаец е ранет, како и жена од заскитан куршум, при вооружениот грабеж што изутрината околу 09,30 часот се случи во експозитура на банка спроти Соборниот храм.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Киднаперите бараат милион евра за Јелавиќ

пријавена пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

Јелавиќ исчезнал вчера попладне, а според неофицијални информации синоќа и се јавил на својата сопруга од подрачјето на Јабланица во Босна и Херцеговина и рекол дека за негово ослободување бараат милион евра.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Македонија - земја на сиромашни и богати

пријавена пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

Најбогатите 20 насто од населението во државата сочинуваат 42 насто од вкупниот расположлив приход, додека најсиромашните 20 проценти имаат само 5 насто од приходот

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

Нов биланс на земјотресот - 275 загинати, шестмина од Македонија

пријавена пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

Надлежните стравуваат дека бројот на загинатите ќе надмине 300, бидејќи како исчезнати се водат уште триесетина луѓе, а надежите за нивно спасување се намалуваат, како што изминуваат часовите.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Тупурковски- Пресудата е одмазда и консекуција

пријавена пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

Апсолутно е неточно дека сум делел кредити бидејќи јас сум немал законска можност за тоа, рече Тупурковски, нагласувајќи дека судењето има политички карактер.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Фински бизнисмен ќе гради верна реплика на „Титаник“

пријавена пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

Еден фински бизнисмен најави дека ќе изгради верна реплика на легендарниот брод „Титаник“, што ќе биде лоциран на тло во северна Финска, пренесува Ајсњуз.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Нов биланс – 250 загинати во земјотресот

пријавена пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

Бројот на загинати во катастрофалниот земјотрес што во понеделникот ја погоди Италија се искачи на 250 лица, според најновите податоците на Цивилната одбрана. Претходно, болнички извори во најпогоденото гратче Аквила соопштија за 228 загинати.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Бугарските момчиња се продаваат за 18, девојчињата за 14 илјади евра

пријавена пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

„Побарувачката е голема, цената на машко бебе достига и до 18 000 евра, додека на девојчињата од 13 000 до 14 000 евра“, изјави денеска главниот секретар на бугарската Национална комисија за борба против трговија со луѓе, Антоанета Василева.

3 коментари | проблем? | категорија: Вести

Најмало куче на светот

пријавена пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

Палчето Том,мешанец од Чивава и Џек Расел териер, се натпреварува за титулата најмало куче на светот. Од врвот на носот до крајот на опашчето, кученцето е долго само 10 сантиметри.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Форд ги „стопи“ долговите за 9,9 млрд. долари

пријавена пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

Американскиот автомобилски гигант „Форд“ соопшти дека со преструктуирање на долгот од 26,8 милијарди долари колку што изнесуваше на крајот од декември, го намалил за 9,9 милијарди долари.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести