Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Makfax, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Мелинго и Лила Даус главни ѕвезди на OFF-Fest

пријавена од Makfax пред 11 месеци. (www.makfax.com.mk)

Аргентинскиот танго исполнител Даниел Мелинго и мексиканската пејачка Лила Даунс ќе бидат главни ѕвезди на годинешниот, 8-ми по ред OFF-Fest, што е во организација на Скопскиот џез фестивал.

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Меги Симпсон конечно проговори

пријавена од Makfax пред 11 месеци. (www.makfax.com.mk)

Најмладиот член на славното анимирано семејство Симпсон, бебе во сино бенкиче што постојано се спрепнува од него, Меги, ја исфрли цуцлата и прозборе.

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

Интелигентните жени имаат подобар секс

пријавена од Makfax пред 11 месеци. (www.makfax.com.mk)

Жените кои се способни да ги изразат своите чувства и да ги препознаат емоциите на партнерот и луѓето со кои се опкружени имаат подобар сексуален живот.

1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

Идентификуван генот на смртоносниот грип

пријавена од Makfax пред 11 месеци, 1 седмица. (www.makfax.com.mk)

Канада го изврши првото генетско секвенционирање на вирусот на грипот А (Х1Н1), што би можело да помогне да се направи вакцина за ова болест.

0 коментари | проблем? | категорија: Наука

Случајно му го прегризала пенисот на шефот

пријавена од Makfax пред 11 месеци, 1 седмица. (www.makfax.com.mk)

Една 30 годишна секретарка од Сингапур случајно го прегризала пенисот на својот шеф на кого го задоволувала орална во автомобилот, кога во нивната паркирана кола удрило комбе.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Британец ја доби „најдобрата работа на светот“

пријавена од Makfax пред 11 месеци, 1 седмица. (www.makfax.com.mk)

Саутал, кој претходно работел во хуманитарна организација, ги победи останатите 15 финалисти, кои што влегоа во најтесниот избор од над 34.илјади кандидати од целиот свет.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Бежичен интернет во руралните средини

пријавена од Makfax пред 11 месеци, 1 седмица. (www.makfax.com.mk)

Одлука за реализација на проект за поставување на 680 точки за бежичен интернет во руралните средини, денеска донесе Владата.

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

Крвава свадба во Турција, 44 убиени

пријавена од Makfax пред 11 месеци, 1 седмица. (www.makfax.com.mk)

Гувернерот на покраината Мардин, Ахмет Озен изјави дека маскирани напаѓачи вооружени со автоматски пушки и бомби упаднале во куќа во селото Султанкој, на 20 километри од Мардин, и почнале да пукаат во сватовите.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Женки-гуштери се превртуваат на грб за да се спасат од - силување?!

пријавена од Makfax пред 11 месеци, 2 седмици. (www.makfax.com.mk)

Имено, женките, за да го избегнат парењето откако се оплодени или чисто затоа што мажјаците се толку окрутни што понекогаш дури и предизвикуваат смрт, се фрлаат на грб откривајќи ги своите портокалови флеки. Тоа е положба во која мажјакот не може да изведе пенетрација.

0 коментари | проблем? | категорија: Наука

Википедија на македонски јазик надмина 30.000 статии

пријавена од Makfax пред 11 месеци, 2 седмици. (www.makfax.com.mk)

Википедија на македонски јазик има повеќе од 10.000 регистрирани корисници, тринаесет администратори и три бирократи, кои заедно со останатите нерегистрирани корисници работат на достапност на светското знаење на македонски јазик.

0 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Технологија

Невообичаен начин на тренирање

пријавена од Makfax пред 11 месеци, 2 седмици. (www.makfax.com.mk)

Тренерот на Бахреин својот голман пред натпреварот со Австралија го тренира на многу специјален начин - од удари на топката голманот мора да го брани својот автомобил. Ако топката помине ќе настрада металното галениче!

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Колку години од животот жените трошат на телефон?

пријавена од Makfax пред 11 месеци, 2 седмици. (www.makfax.com.mk)

Британскиот таблоид Сан ги објави резултатите од истражувањето за времето што жените во текот на животот го минуваат зборувајќи на телефон, а резултатите се повеќе од шокирачки.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

„Доверливи документи“ за Македонија

пријавена од Makfax пред 11 месеци, 2 седмици. (www.makfax.com.mk)

Паралелно со најавената презентација на книгата, партијата на македонското малцинство во Грција „Виножито“ го реобјави тајниот документ на грчката тајна служба од 1982 година кој содржи методи на Грција свесно да го уништи македонскиот идентитет.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Колку животни јаде човекот во текот на животот?

пријавена од Makfax пред 11 месеци, 2 седмици. (www.makfax.com.mk)

Според американското истражување, базирано на датотеките на Организацијата за храна и земјоделие при ОН, еден жител на планетата Земја во текот на животот јаде околу 2.400 различни животни.

1 коментар | проблем? | категорија: Наука

Британската кралица изгубила 55 млн евра во 2008

пријавена од Makfax пред 11 месеци, 2 седмици. (www.makfax.com.mk)

Имено, 83 годишната кралица премногу “играла“ со недвижнините и акциите на берза, чии вредности во рецесијата нагло опаднале.

0 коментари | проблем? | категорија: Бизнис