Инфо за Lavot

Корисник од:
11 април 2007
Пријавени статии:
267
Популарни:
68
Однос на популарност:
25%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот Lavot (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Демонизирање на Балканот

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (www.novamakedonija.com.mk)

„НАТО силно интервенираше во Косово во 1999 година, а две години подоцна и во Македонија, за да го запре антиалбанското етничко насилство на македонските националисти...

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Политика

Македонија на мундијал - Исланд на колена!

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (www.taratur.com)

Македонија по десетгодишен пост се пласираше на најголемото ракометно натпреварување - Светското првенство кое ќе се одигра во Хрватска наредната година.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Јаху соработува со Гугл

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (www.taratur.com)

По одлучното одбивање на понудата на Микрософт за преземање на компанијата, Јаху се одлучи за сојуз со џинот Гугл, со надеж дека овој потег ќе им помогне во подобрување на бизнисот.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Погледнете ја совршената жена!

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (www.taratur.com)

Ако сте во потрага по поубавата половина и барате убавица без мана, јапонските научници најдоа решение за вашиот проблем. Се вика Лиса, чисти, готви и не приговара.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

ЕУРО2008 – Лудилото започна

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (www.taratur.com)

Со мечот помеѓу Швајцарија и Чешка почнува големиот фудбалски фестивал. Подготвени сме да ви го доближиме целиот настан на најдобар можен начин. Ќе ги имате најсвежите вести, ексклузивно, видеа по секој меч и целосно автоматизиран распоред на групите специјално за вас.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Видео: Женска тепачка во Скопје

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (www.taratur.com)

Масовна тепачка помеѓу две групи девојки пред скопската дискотека „Би Ту“. Додека граѓаните отстрана си гледаа сеир, момите презентираа дека успешно ги совладале лекциите на примитивизмот!

5 коментари | проблем? | категорија: Забава

Видео: Очајниот спот „Нема каење“ е класичен плагијат

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (www.taratur.com)

Предизборниот спот во кој СДСМ на крајно безобразен начин го навреди целиот македонски народ споредувајќи го со неморална девојка, не само што е невкусен и очајно направен туку претставува и типичен плагијат!

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Политика

Видео: На Евровизија победи добро спакуван мултиплагијат?

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (www.taratur.com)

На познавачите на поп музиката не им требаше долго време да ја ископаат песната на која неодоливо потсетува Believe, победничката на Еуросонг, а некои поради хармонијата и вокалните делници кои се преклопуваат дури ја нарекоа плагијат.

6 коментари | проблем? | категорија: Забава

„Ебам, праам пари и уживам у популарност“

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (www.taratur.com)

Македонскиот врвен дострел во новинарството во онаа шлакутница која ексклузивно се занимава со најсељачките работи на веков, даде бисерен одговор на кој можат да му подзавидат Пеце Жабето, Љубе Лигавиот и двајца други...

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Забава

Најновата македонска игра - првични реакции

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (www.taratur.com)

Над 20.000 луѓе досега ја одиграа најновата македонска онлајн игра. За само 48 часа...

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Опни ги копуците

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (www.taratur.com)

Чест ми е и задоволство да ви ја претставам најновата македонска онлајн игра - целосен оригинален продукт од екипата на Таратур. Верувам дека ќе биде вистински хит во Македонија, а и во целиов регион. Проверете, ќе видите зошто!

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Впечатоци од средбата со грчките левичари и македонски квази-левичари

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (knsis.blog.com.mk)

„Нашите“ беа тешко разочарување. Прв говореше Ивица Антески – Анти. Според него ...

2 коментари | проблем? | категорија: Политика

Пет големи бесмислици

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (www.taratur.com)

Во животот веројатно сте се изнаслушале глупости кои дури ве уверувале дека и статистички се докажани. И во право сте биле ако не сте им поверувале, бидејќи повеќето апсурдни факти, обично се само тоа.... апсурдни!

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Погледнете ги најлудите коментатори на светот!

пријавена пред 1 година, 11 месеци. (www.taratur.com)

Сигурно некогаш ви се случило за време на пренос на некој убав меч да посакате да му удрите една чврга на коментаторот кој најпрекрасните моменти знае да ги претвори во очај. Но, затоа погледнете, а и нека проверат тие, како го прават тоа мајсторите ширум светот!

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Тетовски Роналдињо

пријавена пред 1 година, 11 месеци. (www.taratur.com)

Еве му препорака на Катанец почесто да доаѓа во Македонија, па да види какви фудбалски таленти крие Македонската православна црква!

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Видео: Голи за Европското

пријавена пред 1 година, 11 месеци. (www.taratur.com)

Спенсер Тјуник овој пат соблече над 1800 мажи и жени на фудбалскиот стадион Ернст-Хапел во Виена, за да му позираат за фото-сесијата посветена на Европското првенство. Погледнете!

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Фото: Секси министерка

пријавена пред 1 година, 11 месеци. (www.taratur.com)

Италијанците ќе уживаат барем во дел од новата влада на Берлускони. Мара Карфања, со уметничко име Мара Ла Бела ќе биде новата министерка која ќе се грижи за еднаквост на половите.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 11 месеци | проблем? | категорија: Забава

Секс рекорди!

пријавена пред 1 година, 11 месеци. (www.taratur.com)

Дали знаете дека најголемиот пенис бил долг 34 и имал опсег од 16 см, а најмалиот имал само еден сантиметар. Една девојка успеа да задоволи дури 620 мажи за 24 часа, најголемиот машки успех е 52 жени во еден ден. Прочитајте уште многу други!

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Видео: Фабрегас во пламен

пријавена пред 1 година, 11 месеци. (www.taratur.com)

Очигледно малку е тоа што спортистите го прават на терените, па за да ги задоволат своите спонзори треба да работат и „дополнителна работа“. Неодамна го видовме Коби Брајант кој прескокна автомобил во движење, а сега имаме прилика да го видиме Фабрегас како гори!

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Топ 5 јапонски видеоклипови

пријавена пред 1 година, 11 месеци. (www.taratur.com)

Бизарните исечоци од богатата јапонска ТВ продукција целосно го освоија интернетот. И покрај се поголемиот број клипови кои секојдневно се појавуваат, има и такви кои станаа класици.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава