Инфо за Lavot

Корисник од:
11 април 2007
Пријавени статии:
267
Популарни:
68
Однос на популарност:
25%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот Lavot (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Национализмот моментално

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (lavot.blog.com.mk)

..Национализмот колку и некој да мисли дека е демоде, дека не бил модерен и слично, се уште го тера светот и науката напред. Тоа е просто како грав.

11 коментари | проблем? | категорија: Политика

Бев премногу напнат и нервозен

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (www.taratur.com)

„Се чувствував нервозно и под притисок низ целото шоу“, рече Занг Јимоу, славниот кинески режисер кој ја осмисли целата фасцинантна програма на церемонијата при отворањето на Олимписките игри во Пекинг.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Почна спектаклот над спектаклите

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (www.taratur.com)

Точно во осум часот по локално време, на пекиншкиот Национален Олимписки стадион „Птичјо гнездо“, почна најспектакуларната претстава во историјата на човештвото. (фото и видео)

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

За Караџиќ сепак исплатена наградата од пет милиони долари!?

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (www.taratur.com)

Американската организација „Награда за правда“ на 23 јули му исплатила неколку милиони долари на едно лице за „информацијата која доведе до апсење на опасниот бегалец“. Исплатата е регистрирана под број RW 20-036-008/2!

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Националистичка хистерија????

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (lavot.blog.com.mk)

Лаат дека сме имале националистичка хистерија и дека немало слобода на говор, и трескаат тешки глупости кои сведочат само за нивниот нискомозочен капацитет. Но, ајде малку да се опулиме настрана и да видиме колку Македонија е во националистичка хистерија.

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

Видео: Чудовиштето е ракун?

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (www.taratur.com)

Мистеријата околу вонземјанинот, рекламната кукла, желката без оклоп, мутантот, компјутерската анимација, морското чудовиште, и што и да е, а што стана тема број 1 на Лонг Ајленд во САД и понатаму продолжува, со тоа што некои тврдат дека ја решиле.

0 коментари | проблем? | категорија: Наука

Американците го штителе Караџиќ и му дале 600.000 долари

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (www.taratur.com)

Договорот меѓу Радован Караџиќ и специјалниот американски пратеник Ричард Холбрук, кој повеќе од една декада беше предмет на шпекулации, дефинитивно е потпишан, а стапил на сила во 1996 година. - Милошевиќ не сакал да го потпише договорот - И покрај тоа што договорот е објавен, Холбрук демантира

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

Видео: Зачекорете во виртуелната реалност

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (www.taratur.com)

Јапонскиот универзитет во Цукуба е еден од водечките истражувачки центри за виртуелна реалност. Штотуку го претставија системот за одење на пациенти кои претрпеле мозочен удар, а имаат и други системи какви што гледаме на научно-фантастичните филмови.

0 коментари | проблем? | категорија: Наука

Што не прави дрогата...

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (www.taratur.com)

Деца, пред следниот пат да посакате да ’кркнете’ нешто, потсетете се на момичкава. :)

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Најбизарниот гол на неделата

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (www.taratur.com)

Еден играч се жалеше на повреда, гостите чесно си ја исфрлија топката во аут, а домаќините сакајќи да ја вратат.... Погледнете!

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Најлудиот тренер

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (www.taratur.com)

ФК Ратково, веројатно некоја пониска младинска српска лига, името на најзакон тренерот на сите времиња засега е непознат, (го викаат Лимени), а од широкиот репертоар ќе издвоиме: Јебем ти сису мамину, сам себе, сам себе, јебем те играчу!!! Јебем ли га у дупенце оно његово мало... :))))

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Забава

Јелена си ги смени гаќичките за време на меч

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (www.taratur.com)

Трибините урлаа од воодушевување, а српската тенисерка во паузата си ги соблече црните гаќички и си облече бели. Сето тоа забележано од камерите.

16 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Забава

Пијан судија

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (www.taratur.com)

Белорускиот судија Сергеј Шмолин не само што не гледаше офсајд или фаули, едноставно не гледаше ништо! Типот, толку се испијанил што не можеше ни да оди. Не верувате? Погледнете!

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Човечко огледало (фото и видео)

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (www.taratur.com)

Improv Everywhere, познатата група комичари која прави најразлични драматични сцени, наречени мисии, ширум светот и овој пат импресионира со својата оригиналност. Последната мисија ја нарекоа Човечко огледало. Погледнете!

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Погледнете како е (само)убиен Таневски?

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (www.taratur.com)

(Само)убиството на осомничениот кичевски сериски убиец во кофа вода предизвика лавина сомневања за тоа како и дали е можно човек да се самоубие на таков начин. Има само еден логичен одговор – погледнете го!

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Вести

Пет години Романово царство

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (www.taratur.com)

Рускиот тајкун на Челзи во овој период потроши неверојатни 690 милиони евра, од што 474 милиони на фудбалери. За возврат доби шест трофеи, од кои две титули англиски шампион.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Голо сончање

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (www.taratur.com)

Прекрасен ден ... гола жена застаната на прозорец ужива во убавото сонце!

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

СМК: Атина подготвена за воена агресија врз Македонија?

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (www.taratur.com)

Македонија е жртва на грчкиот геноцид врз македонскиот народ, кој како злосторство против човештвото, Атина континуирано и систематски го врши од поделбата и окупацијата на Македонија во балканските војни од 1912 година...

5 коментари | проблем? | категорија: Политика

Како станав терорист – акт 1

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (trerorist.blog.com.mk)

...Таквите суштества и креатури како квази-пацифистите, плукаат и фрлаат со камења врз мене, еден од оние кои им влевале барем мала доза на сигурност додека спиеле во своите кревети, во некои блиски немирни времиња.

2 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Милан царот: Неколку зборови за себе

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (www.taratur.com)

Веќе го знаете Милан Радоњиќ, највидовитиот таратолог на светот, а и пошироко. Ненадминливиот магионичар, волшебник, потомок на Нострадамус од деветто колено, раскажува за својот ’сељачки’ живот... :) - Има и бонус хитови!

0 коментари | проблем? | категорија: Забава