Инфо за Lavot

Корисник од:
11 април 2007
Пријавени статии:
267
Популарни:
68
Однос на популарност:
25%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот Lavot (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Видео: За малку

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.taratur.com)

Ирачкиот новинар експлицитно му укажа на американскиот претседател во заминување што мисли за него. Прво му се развика нарекувајќи го ’Куче!’, а на крајот истрела две чевли кон него. Откако заврши стрелбата, Буш, смирен и насмеан, се пошегува...

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

Голови

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.goal.taratur.com)

Сите голови од поинтересните натпревари во најсилните европски лиги на едно место.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Злато вредно 640 квадрилиони долари

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.taratur.com)

Океаните се уште се огромни неистражени подрачја, преполни со тајни и мистерии, а истовремено влеваат и огромна стравопочит. Сепак, луѓето не успеале да допрат до нивните најголеми длабочини, иако располагаат со современа технологија. Прочитајте што кријат морските длабочини!

4 коментари | проблем? | категорија: Наука

Официјално: Хуанде Рамос наместо Шустер!

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (www.taratur.com)

Откако шпанските медиуми објавија дека тренерот на Реал Мадрид Бернд Шустер ќе биде заменет на клупата на кралевите од поранешниот тренер на Севиља и Тотенхем, Хуанде Рамос, кралскиот клуб на својата официјална веб страна ја потврди веста.

2 коментари | проблем? | категорија: Спорт

За Бучковски 3,5 години затвор

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (www.taratur.com)

Поранешниот министер за одбрана и поранешен премиер, Владо Бучковски, како и поранешниот началник на Генералштабот на АРМ Методи Стамболиски, денеска се осудени на 3,5 години затвор.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Вести

Блогерите не шират национал шовинизам!

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (www.taratur.com)

Здружението на блогери на Македонија реагираше на зачестените написи во медиумите во кои се генерализираат македонските блогови и форуми како дувло на национал-шовинизам.

4 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Воден ТВ дуел

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (www.taratur.com)

Зошто не треба да се остава чаша вода пред политичари? Затоа што, ако се скараат, ќе се направат жива вода. Погледнете како се одвива предизборната кампања во Романија.

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

Младичу?

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (www.taratur.com)

Анонимен читател испрати неколку фотографии до српската новинска агенција ЈУГпрес, тврдејќи дека на нив се наоѓа воениот злосторник и најбараниот хашки бегалец Ратко Младиќ. Погледнете ги! (10 фото)

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Берлускони на Меркел и направи ’куку!’

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (www.taratur.com)

Германската канцеларка со својата свита одеше кон палатата во Трст, каде требаше да се сретне со италијанскиот премиер. Тој пак, скриен зад споменик и и направи ’куку’. :)

3 коментари | проблем? | категорија: Политика

Македонија ја тужи Грција во Хаг

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (www.taratur.com)

Македонија денеска покрена правна постапка пред Меѓународниот суд на правдата во Хаг против Грција заради прекршување на Привремената спогодба. - Над 8,000 Егејци бараат од Грција враќање на имотите.

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

Развод заради виртуелен секс

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (www.taratur.com)

Една Британка побара развод откако откри дека виртуелниот лик на нејзиниот сопруг има љубовна афера со виртуелна жена во мрежната игра Second Life. Неверојатен љубовен триаголник. Прочитајте!

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Погледнете ги првите роботски нозе

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.taratur.com)

Хонда разви нов роботски уред кој би требало да го олесни качувањето по скали на постарите лица, но и да им ја олесни работата на работниците во фабриките и складиштата. Видео!

2 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Државна тајна за 500 динари

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.taratur.com)

Слободан Милошевиќ бил прислушкуван од хрватските тајни служби. Транскриптите на важните разговори на поранешниот српски претседател сега се продаваат на аукција, а почетната цена им е само 500 динари.

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

Kапитализмот и неговите „кризи“

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.taratur.com)

Дали капитализмот е на колена и дали ќе пропадне? Што ја предизвика новата глобална економска криза? Историјат на сличните вакви настани во минатото. Можеме ли да извлечеме поука? Прочитајте во опсежната анализа!

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Што понатаму?

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (dnevnik.com.mk)

Со сила аир навистина не бидува. Кој сака нека го витка ‘рбетот. Само, македонскиот народ нека го остават на мир. Виртуелни северномакедонци ниту сме биле ниту можеме да бидеме. Нашето достоинство не е на продажба

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Политика

Hit The Bastards

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.taratur.com)

Откако стана хит кај нас, играта пристигна и кај нашите јужни соседи, но поради јазичната бариера се одлучивме да им овозможиме и тие целосно да уживаат во „опнувањето“ на копуците.

6 коментари | проблем? | категорија: Забава

Вечер прв дознава... како е во Србија

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.taratur.com)

Оригинал истражувачко новинарство на македонски начин. Српскиот весник Ало на 8 октомври објавува статија за приликите со проституцијата во Белград, а истата статија скопски Вечер преведена и приспособена ја објавува неколку дена подоцна.... како да е направена за Скопје!

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Прочитајте го најновиот катастрофален предлог на Нимиц

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (www.taratur.com)

Уште еден катастрофален предлог дојде од медијаторот Нимиц. Освен тоа што ќе бидеме ’северни’, нема да бидеме ни Македонци, туку граѓани на некаква си Северна Македонија. Најлошото е што и доколку прифатиме (таман работа) ќе треба повторно да преговараме. Па, која е поентата! Го пренесуваме...

5 коментари | проблем? | категорија: Политика

Во кралскиот дивеч се уби шума

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (www.taratur.com)

Хм, изгледа Шерифот од Ротингем, од „Робин Худ по хулахопки“ замешал прсти во изработката на веб сајтот на Горска. „ОД Конопиште. село во КОДИНГ компанијата на полнилницата современата до спроведува... :))))

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Забава

Северна Монголија

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (lavot.blog.com.mk)

Последна вест: Кина ќе ја преименува Монголија во Северна Монголија, затоа што Монголците биле народ од кинеско потекло, а Џингис Кан всушност бил Кинез. Ама денешните Монголци кои живеат на ДЕЛ од територијата на Монголија (впрочем северно од Кинескиот ѕид живееле монголски племиња...

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Политика