Инфо за Lavot

Корисник од:
11 април 2007
Пријавени статии:
267
Популарни:
68
Однос на популарност:
25%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот Lavot (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Погледнете го слаломот на Меси

пријавена пред 1 година, 1 месец. (www.taratur.com)

Феноменалниот Меси и Аргентина ги совладаа Триколорите и тоа среде Франција, додека на мечот што можевте во живо да го следите на Таратур, европскиот првак беше поуспешен од Англија.

2 коментари | проблем? | категорија: Спорт

За името нема место за компромис

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (star.vecer.com.mk)

ПРОФЕСОРОТ ПО МЕЃУНАРОДНО ПРАВО, ЉУБОМИР ФРЧКОСКИ, СО СТАВ: За името нема место за компромис

14 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Многу неморал и премалку објективност и кај научниците

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (dnevnik.com.mk)

Половина век имавме историја, па и археологија, уште подефектна од комшиските, бидејќи претставува реинтерпретирање на нивните ставови

31 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Наука

Македонија 11 во светот, Лазаров светски рекордер

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (www.taratur.com)

Македонските ракометари со победа го завршија Светското првенство во Хрватска, завршувајќи на одличното 11 место, а нашиот капитен Лазаров стана светски рекордер по бројот на постигнати голови на еден Мундијал.

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Светот после Александар

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (www.taratur.com)

Многумина од незнаење го нарекуваат убиец, крволочен освојувач кој газел се` пред себе, многумина пред грчкиот притисок не сакаат да имаме ништо со него, но знаете ли дека освен што го слави целиот свет, научниците го сметаат Александар за најголемиот истражувач на сите времиња?

40 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Наука

Грчка статуа на Александар во Ирак!

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (www.taratur.com)

Додека дел од македонските квази интелектуалци се уште се противат на идејата да се слави нашиот најголем херој во историјата, Александар кој се нарекувал Македонецот, Грците ќе му градат споменик и тоа во Ирак.

107 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Не победи Норвешка

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (www.taratur.com)

Македонија го загуби првиот меч од втората фаза на Светското првенство во Хрватска. Нашите ракометари тесно беа совладани од Норвешка со 29:27.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Ја декласиравме великата Русија

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (www.taratur.com)

Македонскиот сон продолжува! Нашите најдобри ракометари по одличниот меч и победата против Полска, и скандалозниот пораз од судиите против Германија, направија уште еден фасцинантен подвиг совладувајќи ја Русија со 36:30.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Невидени шеми се кројат пред претседателските избори

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (www.novamakedonija.com.mk)

Речиси незамисливи политички шеми и игри се кројат во пресрет на претстојните претседателски избори. Нарачани кандидатури, прелевање на гласачи, лични сметки и амбиции, намерно „горење“ одредени кандидати, па дури и тоа дека не се исклучува во последен момент своја кандидатура да објави и ....

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

Македонија поразена од судиите!

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (www.taratur.com)

Скандалозните одлуки на судиите од Чешка не и дозволија на нашата репрезентација уште едно изненадување на Светското првенство во Хрватска. Ги имавме в џеб и светските шампиони!

9 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Испратено - 24

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (www.taratur.com)

Нова серија, прва во 2009 година, дваесет и четврта во историјата на македонскиот народ и народностите, од вашите испратени фотки. Уживајте!

3 коментари | проблем? | категорија: Забава

ФИФА изборот за играч на годината низ бројки

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (www.taratur.com)

Прочитајте како беа доделени гласовите, како гласале македонските претставници, капитенот Седлоски и селекторот Катанец, кои се најдобрите фудбалери во светот.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

2008 - година на големите лаги

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.taratur.com)

- Лага Бр.1: Либералниот Капитализам бил мртов после хипотекарната криза во САД - Лага бр.2: Државниот интервенционизам бил фактички социјализам (или комунизам) за кој пишувал Карл Маркс - Лага Бр.3: Биогоривата ќе ја поскапеле храната

3 коментари | проблем? | категорија: Политика

2.4 милијарди евра!!!

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.taratur.com)

Се прашувавте од каде толкава агресивност кај некои новинари, квазиексперти, политичари и тн. во деновите кога се переше мозокот на народот дека промената на името нема да биде толку кобна и дека мора да направиме се` за да влеземе во ЕУ? Е, па одговорот е 2.4 милијарди евра!

13 коментари | проблем? | категорија: Политика

Фантомска организација шири грчка пропаганда

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (novamakedonija.com.mk)

Фантом шири грчко-српска пропаганда низ Скопје. Пропагандни летоци и плакати во кои се обвинува државниот врв за кражба на грчката историја и братимење со „полумилениумскиот отомански крвник Турција“ осамнаа деновиве на семафори, бандери и на ѕидови низ главниот град.

31 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

Испратете честитка

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.taratur.com)

Ако не испратите 7 честитки, нема да се случат никакви зла, нема да умре никој, нема да пропаднат мистериозните богатства, нема да промашите тестамент од некој богат Нигериец кој ве нашол токму вас за да го остави своето наследство....

5 коментари | проблем? | категорија: Забава

Челзи против Јуве, Реал со Ливерпул

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.taratur.com)

Во Нион се извлечени двојките од осминафиналето на Лигата на шампиони. Бранителот на титулата, Манчестер Јунајтед за место меѓу осумте најдобри ќе се бори против Интер.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Најголемите небулози за 2008

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.taratur.com)

Труден маж, секс со Тојота, рибен педикир, продавање на животот на eBay, разведени сопружници кои ја пресекоа куќата на половина, готвач за мадиња.... од забегано позабегано, баш како и што сме навикнати. 2008 година не пукна од смеење. Да се потсетиме!

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Игра: Спречи го чевелот да не го ’опни’ Буш!

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.taratur.com)

Само еден ден по настанот кога еден ирачки новинар фрли чевли кон Буш, гејмерските креатори создадоа таква игра.

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Безобзирна грчка пропаганда во Скопје!

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.taratur.com)

Скопје деновиве е преплавено со таканаречен Проглас на Словенската филхеленска мрежа, пропаганден леток кој се обидува да ја оправда нацистичката политика на Грција врз Македонците, и притоа да не прикаже нас како виновници.

22 коментари | проблем? | категорија: Вести