Инфо за Lavot

Корисник од:
11 април 2007
Пријавени статии:
267
Популарни:
68
Однос на популарност:
25%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот Lavot (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Хакери повторно со леснотија го нападнаа Фејсбук

пријавена пред 10 месеци, 3 седмици. (www.taratur.com)

Хакери во четвртокот го нападнаа Facebook и успешно ги дознаа лозинките на некои од 200 милионите корисници на најпопуларниот друштвен сајт, пишува Ројтерс.

3 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Погледнете го најсреќниот гол

пријавена пред 11 месеци. (www.taratur.com)

Педрао, фудбалерот на новиот бразилски прволигаш Баруери го постигна најневеројатниот гол на фудбалските терени. Топката удри во пречката, летна во воздух, падна на теренот и....

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Ник Кејв напиша сценарио за Гладијатор 2

пријавена пред 11 месеци, 1 седмица. (www.taratur.com)

На интернет може да се најде сценариото што го напиша Ник Кејв за продолжение на Гладијатор. Сценариото е одбиено бидејќи било премногу претерано! Гладијаторот на Кејв е вечен, има супермоќи и се бори и во Втора светска војна!

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Веронауката во секуларна Европа е стандард

пријавена пред 11 месеци, 3 седмици. (www.taratur.com)

Веронауката во Европа е речиси секаде организирана од државата, а тоа не значи несекуларност или дека станува збор за фундаменталистички религиозни земји. Впрочем, во Германија во Уставот се спомнува и Господ, во посткомунистичката Словачка Кирил и Методиј, а во Хрватска, со која имаме речиси иденти

31 коментари | проблем? | категорија: Политика

Пронајдени клопотарци од гробницата на Александар

пријавена пред 12 месеци. (www.taratur.com)

Како една обична патка може некои македонски медиуми да ја пренесат како вистина. Пронајден бил гробот на Александар Македонски на грчко-македонската граница. Ајде де!!!

7 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 4 седмици | проблем? | категорија: Вести

Погледнете го најлудиот коментатор на Балканот!

пријавена пред 1 година. (www.taratur.com)

Сте слушнале ли за Марјан Мијајловиќ? Ви го претставуваме најоригиналниот, најоткачениот и дефинитивно најдобриот спортски коментатор на Балканот!

3 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Фашизам

пријавена пред 1 година. (lavot.blog.com.mk)

Фашизам во Европа. Нема демократија,, насилствата царуваат на улиците, не знам како ќе се справиме со фашизмот што го промовираше Груевски во Англија. Ова навистина станува неподносливо. Дали е ова демократија? Вака во ЕУ не се оди...

25 коментари | проблем? | категорија: Политика

Грција и дефинитивно бара преименување на македонскиот народ

пријавена пред 1 година. (www.taratur.com)

Во писмото што грчката министерка за надворешни работи Дора Бакојани му го испрати на Антонио Милошоски, јасно се наведени грчките ставови. Покрај преименување на нашата земја, ќе се бара и смена на името на народот.

6 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Вести

Ех „Македонци, Македонци“

пријавена пред 1 година. (www.taratur.com)

Македонски новинари и политичари ќе ја продадат душата и на ѓаволот, за да ја турнат моменталната власт. Во ред, разбираме политичка битка, избори, ама продажба на националните интереси?!?

36 коментари | проблем? | категорија: Политика

Момент на скандали!

пријавена пред 1 година. (www.taratur.com)

Во српската и хрватската верзија на шоуто што се очекува да започне на А1, Момент на вистината се случија повеќе скандали од кои последните ќе доживеат и судска разрешница.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Еспањета како Роналдињо

пријавена пред 1 година. (www.taratur.com)

Сигурно се сеќавате на легендарното видео во кое Роналдињо рекламирајќи Најк патики ја гаѓаше пречката и тоа неколку пати со ред без топката воопшто да падне. Е, сега тоа го прави 71-годишен човек!

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

ГОЛЕМА ПОБЕДА!!!!

пријавена пред 1 година. (lavot.blog.com.mk)

Иако можеби за многумина очекувано, сепак мора да ја одбележиме оваа голема победа....

12 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Вести

Нов судир на Челзи и Ливерпул

пријавена пред 1 година. (www.taratur.com)

Манчестер Јунајтед одбраната на титулата европски првак ќе ја продолжи против Порто, Барса и Баерн ќе не почестат со атрактивни дуели, додека Арсенал го доби Виљареал.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Погледнете го чудото од Македонија

пријавена пред 1 година. (www.taratur.com)

Одлична фудбалска вест ни доаѓа од Романија. Христијан Кировски во последниот настап за Васлуј против Бистрица во финишот на мечот постигна два гола, по што романските медиуми веќе го нарекоа „Чудото од Македонија“.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Изборна калакурница

пријавена пред 1 година, 1 месец. (www.taratur.com)

Предизборна анализа.

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Политика

Зошто да се откажам од баба ми за да го славам дедо ми?

пријавена пред 1 година, 1 месец. (www.vest.com.mk)

Дали Македонија има право на античкото наследство? Зошто кога Македонија се повикува на античкото наследство, има обвинувања за национализам? Зошто на Македонија и се одрекува правото на национален романтизам, особено што за тоа сите околни држави имаа поддршка од меѓународната заедница, а некои бог

8 коментари | проблем? | категорија: Политика

Македонците се бришат, Македонија станува Унија на народи

пријавена пред 1 година, 1 месец. (www.novamakedonija.com.mk)

Скандал: Таен проект на Бранко Црвенковски

12 коментари | проблем? | категорија: Политика

Интересни занимливости за пивото

пријавена пред 1 година, 1 месец. (www.taratur.com)

За најпопуларниот алкохолен пијалок на светот поврзани се многу интересни пикантерии. Така, првиот рецепт за пиво е стар дури 4.000 години, а овој пијалок има и свој светец заштитник. Семејно пиво во Македонија?

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Македонизам

пријавена пред 1 година, 1 месец. (oksimoron.blog.com.mk)

Граѓаните за „европска“ Македонија (или може беше Европска „македонија“) го почнаа својот поход. Февруарски. Покрај мачките кои хистерично (и трауматично) мјаукаат под прозорец, дополнителни пискотници се ова. Од Галичник до Река, џанам. Та не се само они, та не се саде таму! Како голапче мало...

26 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Испратено - 26

пријавена пред 1 година, 1 месец. (www.taratur.com)

Нови 20 фотки, во склоп на 26 серија Испратено! Очекувајте нова тура наскоро!

0 коментари | проблем? | категорија: Забава