Инфо за Lavot

Корисник од:
11 април 2007
Пријавени статии:
267
Популарни:
68
Однос на популарност:
25%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот Lavot (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Либерализација

пријавена пред 6 месеци, 1 седмица. (www.taratur.com)

Ситуација 1. Замислете во цело Скопје, или во вашиот град да има само две продавници за прехрана. Само две и ништо повеќе. Најлесно е да се претпостави дека ...

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Парламентарна тепачка во Јужна кореја

пријавена пред 8 месеци, 3 седмици. (www.taratur.com)

Во масовната тепачка во парламентот на Јужба Кореја, мажите си маваа шлаканици, а жените си ги кубеа косите. Некои парламентарци завршија в болница. Видео!

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

По 40 години: Аполо никогаш не бил на Месечината!

пријавена пред 8 месеци, 3 седмици. (www.taratur.com)

По повод 40-годишнината од спуштањето на првите луѓе на Месечината во склоп на проектот Аполо, поборниците на теориите на заговор тврдат дека такво слетување никогаш не се случило. Во својата аргументација наведуваат десет докази....

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

Забрана за идиотските квизови во Србија

пријавена пред 9 месеци, 1 седмица. (www.taratur.com)

Идиотските квизови кои кај нас измамуваат илјадници луѓе ќе бидат забранети во Србија и нема да можат да се емитуваат на ТВ.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

’Чак Норис го натера Боцевски да си даде оставка’

пријавена пред 9 месеци, 1 седмица. (www.taratur.com)

По ексклузивната вест што само нашиот портал ја откри, дека Чак Норис ја спаси Анџелина Џоли, откриваме дека популарниот и најславниот актер и човек на светот можно е да е главната причина за оставката на Боцевски.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Анџелина Џоли спасена од Чак Норис!!!

пријавена пред 9 месеци, 2 седмици. (www.taratur.com)

Откако нашите врвни медиуми пренесоа дека Анџелина Џоли исчезнала на јахта, Таратур ексклузивно дознава дека славната актерка е спасена од никој друг, туку од Чак Норис!

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

Ексклузивно интервју: Филип Деспотовски!

пријавена пред 9 месеци, 3 седмици. (sportski.mk)

Прочитајте го ексклузивното интервју со откритието на македонската репрезентација, одличниот плејмејкер, асистентот на голот против Исланд, Филип Деспотовски!

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Бугарската пропаганда на големо влегува во Македонија!

пријавена пред 9 месеци, 3 седмици. (www.taratur.com)

Со агресивниот одговор на владините мерки за почитување на македонското античко минато, од одредени поранешни и сегашни политички структури и медиуми, спонтано влегува бугарската пропаганда во Македонија.

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

’Цигла во ѕидот’ и ’Параноја’

пријавена пред 9 месеци, 4 седмици. (www.taratur.com)

Култните ’Another brick in the wall’ од Пинк Флојд и ’Paranoid’ од Блек Сабат во најоткаченото хармоникашко издание што го имате слушнато досега во животот!

1 коментар | станала популарна пред 9 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Забава

Сензационални нови видео снимки од Ратко Младиќ!

пријавена пред 10 месеци. (www.taratur.com)

Ратко Младиќ воопшто не се криел! Босанската Федерална телевизија во вонредното издание на политичкиот магазин „60 минути“ објави досега необјавени видео материјали од Младиќ, снимени последниве десет години.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Пирати во Европскиот парламент

пријавена пред 10 месеци. (www.taratur.com)

Во Европскиот парламент ќе седне и најмалку еден ’пират’ од Шведска. Пиратската партија, која се залага за слободно симнување филмови, музика и сл од интернет освои над 200.000 гласови!

0 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Политика

Федерер го освои Ролан Гарос!

пријавена пред 10 месеци, 1 седмица. (www.taratur.com)

Роже Федерер во солзи го подигна пехарот во Париз како само шести тенисер во историјата со сите четири Грен Слем титули. „Ти си за мене најголемиот играч во историјата!“, му рече поразениот Робин Содерлинг.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Видео: Нов фашистички упад врз Македонците во Грција

пријавена пред 10 месеци, 1 седмица. (www.taratur.com)

Фашистичкото движење Златна зора упадна на промоцијата на грчко-македонскиот речник во Атина што го организираше Виножито. Грчките фашисти дивееја и кршеа во салата, а бил повреден еден новинар. Погледнете!

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Повеќе од клуб!

пријавена пред 10 месеци, 2 седмици. (www.taratur.com)

Барселона е фудбалскиот апсолут! Прваци на Шпанија, освојувачи на купот на кралот, а на крајот и најпрестижниот трофеј – Лигата на шампионите. Манчестер е симнат од врвот!

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Сонувам да играм за Македонија на некое големо натпреварување

пријавена пред 10 месеци, 2 седмици. (sportski.mk)

Прочитајте го ексклузивното интервју што го даде нашиот новопечен репрезентативец Филип Ивановски за Sportski.mk.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Брејкденс на 73 години - Погледнете го новиот талент!

пријавена пред 10 месеци, 2 седмици. (www.taratur.com)

Нова ѕвезда на 'Britain's Got Talent' е 73-годишниот Фред Бауерс кој стана главна атракција откако ги импресионира жирито и публиката со.... верувале или не, брајкденс!

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Во 1951 апостол Павле беше во Паљурци, и тогаш Гоце му рече...

пријавена пред 10 месеци, 3 седмици. (www.taratur.com)

Како Киро Глигоров во Еднооки би прераскажал што му кажал Иванов на папата? Веројатно слично како што тоа го пренесе Нова Македонија! :)

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

Македонија Ѓ.П. - Работнички, финале на куп

пријавена пред 10 месеци, 3 седмици. (sportski.mk)

Во недела на стадионот Филип II во Скопје со почеток во 16:30 часот се игра 17-то финале од купот на Македонија. Во него се среќаваат годинашниов шампион екипата на Македонија Ѓорче Петров и ланскиот освојувач на шампионската титула, тимот на Работнички.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Името, Кака и македонските медиуми

пријавена пред 10 месеци, 3 седмици. (www.taratur.com)

Интересна работа како една вест може да биде протолкувана. Сигурно ја знаете прочуената шега за трката на Русинот и Американецот. Руското радио известило дека нивниот натпреварувач бил втор, а американскиот претпоследен. Американското радио пак, објавило дека нивниот натпреварувач завршил прв, а Рус

5 коментари | проблем? | категорија: Политика

Предвидување или случајност - Титан(ик)

пријавена пред 10 месеци, 3 седмици. (www.taratur.com)

Дали знаете дека потонувањето на Титаник на некој начин било предвидено 14 години претходно. И тоа чисто случајно! Писателот Морган Робертсон напишал книга во која што дејствието било исто како за Титаник!

0 коментари | проблем? | категорија: Забава