Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Lavot, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

ВМРО-ДПМНЕ: На Црвенковски му одговараме со колумна на Фрчковски

пријавена од vordan1 пред 1 година, 1 месец. (www.netpress.com.mk)

” Ја забележавте ли, драги мои, „бистроќата“ во изјавата на нашиот претседател Б. Црвенковски, кога дојден од Атина заклучи во микрофон дека „...Грците не' уценувале за името...“??!! Па дали „је то могуче“, па „није ваљда“?

18 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Политика

За Габриела од шпанската серија

пријавена од глиша пред 1 година, 1 месец. (ilina13.blog.com.mk)

Плаче Габриела, плаче гатачката, плачат сите мажи во серијата, плаче и баба ми која ја следи серијата, плачам и јас бидејќи на Габриела конечно и тргна.

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Забава

Македонизам

пријавена од Lavot пред 1 година, 1 месец. (oksimoron.blog.com.mk)

Граѓаните за „европска“ Македонија (или може беше Европска „македонија“) го почнаа својот поход. Февруарски. Покрај мачките кои хистерично (и трауматично) мјаукаат под прозорец, дополнителни пискотници се ова. Од Галичник до Река, џанам. Та не се само они, та не се саде таму! Како голапче мало...

26 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Софтвер за внатрешно уредување за аматери

пријавена од ukion пред 1 година, 1 месец. (ohridskion.blogspot.com)

Сакате да го преуредите станот?Да ги префарбате ѕидовите?Да го преместите намештајот во собата? Сакате да ја нацртате основата на станот и сето тоа да го направите со едноставен програм, без да барате архитект или професионални програми? Sweet Home 3D може лесно да ви помогне со сето тоа.

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Технологија

Правен поредок на терен

пријавена од drugarce пред 1 година, 1 месец. (www.dnevnik.com.mk)

Голем проблем во Македонија е да се викаш Нуредин, а да не знаеш албански.

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Вести

Кој е Хунза Први во Македонија?

пријавена од drugarce пред 1 година, 1 месец. (novamakedonija.com.mk)

Фрчковски е „единствениот кој, според тврдења на негови блиски, е заслужен за тоа што Хунзите стапнале во Македонија“

12 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Политика

Испратено - 26

пријавена од Lavot пред 1 година, 1 месец. (www.taratur.com)

Нови 20 фотки, во склоп на 26 серија Испратено! Очекувајте нова тура наскоро!

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Погледнете го слаломот на Меси

пријавена од Lavot пред 1 година, 1 месец. (www.taratur.com)

Феноменалниот Меси и Аргентина ги совладаа Триколорите и тоа среде Франција, додека на мечот што можевте во живо да го следите на Таратур, европскиот првак беше поуспешен од Англија.

2 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Пет причини да не му верувате на Љубав Шврчковски и Бране Геријатриски

пријавена од Бунка пред 1 година, 1 месец. (bunka.blog.com.mk)

Љубав Шврчковски и Бранко звани новинар Геријатриски имале непосредни бизнис колумнистички односи во минати предизборни денови и се докажани импотентни лажачи на широки народни маси.

11 коментари | проблем? | категорија: Блогови

„Бранители, Ви благодарам! А сега пасете овци!“ - Македонија

пријавена од zlochko пред 1 година, 1 месец. (netpress.com.mk)

На овој начин јас, Вие и сите останати кои треба да бидат благодарни на луѓето кои ни го чуваа грбот додека ние пиевме кафе по кафулињата, сега им се заблагодаруваме. Уште ова да беше единствениот случај...

45 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Вести

Планински и манастирски туризам во општина Чашка

пријавена од drugarce пред 1 година, 1 месец. (www.dnevnik.com.mk)

Минатата година во овој регион во централна Македонија престојувале 6.200 посетители со реализирани 20.000 ноќевања ... ... можеби и ниската цена за престој во домовите од по 100 денари за ноќ е мамката што уште повеќе ги привлекува гостите

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Вести

Рецензија за новиот сајт собрание.мк

пријавена од глиша пред 1 година, 1 месец. (it.com.mk)

Фали: Нексенс да научат да прават урл што ќе бидат малку people-friendly. И да има гласање за законите на граѓанството паралелно со тоа во собрание и во реално време да се гледа како мислат граѓаните како пратеници. Mожат да воведат и регистрација со лична карта и сл. како анти-спам заштита.

15 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Технологија

Сајт на натуристичкото здружение на Македонија

пријавена од глиша пред 1 година, 1 месец. (naturism.org.mk)

Добро сајтче со навигација за „Настани“, „Мисија“, „Контакт“ и „Линкови“. Мислам дека треба да има навигација „Фотографии“ :)

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Забава

Дојдоа по душата

пријавена од MartinStefanov пред 1 година, 1 месец. (arschloch.blog.com.mk)

Повторно јаваат душманите на Македонија...

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

ВНИМАНИЕ ВНИМАНИЕ - СОРОСОИДНО СТРАДАНИЕ

пријавена од MartinStefanov пред 1 година, 1 месец. (trn.blog.com.mk)

Се известуваат граѓаните на Република Македонија дека во нашата држава се појавил нов вид на вирус кој добива заканувачки размери на епидемија!

19 коментари | проблем? | категорија: Вести