Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Lavot, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Нов судир на Челзи и Ливерпул

пријавена од Lavot пред 1 година. (www.taratur.com)

Манчестер Јунајтед одбраната на титулата европски првак ќе ја продолжи против Порто, Барса и Баерн ќе не почестат со атрактивни дуели, додека Арсенал го доби Виљареал.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Јаху казнет во Белгија поради неоткривање лични податоци

пријавена од razvigor пред 1 година. (www.metamorphosis.org.mk)

На 2 март, 2009 г., Јаху беше казнет од белгиски суд поради тоа што одби на Белгиските власти да им предаде лични податоци на лица за кои се води истрага за компјутерски криминал.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

„Доста веќе да се плашите...“

пријавена од zlochko пред 1 година. (www.youtube.com)

Видеото на кое Павлос Воскопулос на 10.03.2009 на грчка телевизија прозборе на македонски.

13 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Вести

Гласај за ново ВЦ!

пријавена од jofe пред 1 година. (mojon.blog.com.mk)

Дами и господа... Со огромна чест и задоволство ви ја претставуваме советничката листа со најкреативно име за овие избори...

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Процентуално потекло на домородното/месно население во Македонија

пријавена од zlochko пред 1 година. (www.igenea.com)

Ова за некои и не е така нова вест, ама за останатите се надевам ќе биде интересна. Особено од кога ќе направите споредба со резултатите за месното население кај нашите соседи. Со Грција пак е исклучително интересна ситуацијата во контекст на кавгата што ја имаат со нас. :)

18 коментари | проблем? | категорија: Наука

Погледнете го чудото од Македонија

пријавена од Lavot пред 1 година. (www.taratur.com)

Одлична фудбалска вест ни доаѓа од Романија. Христијан Кировски во последниот настап за Васлуј против Бистрица во финишот на мечот постигна два гола, по што романските медиуми веќе го нарекоа „Чудото од Македонија“.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Избори 2009 во тек е анализа на користењето на интернет во кампањите

пријавена од razvigor пред 1 година. (razvigor.blog.com.mk)

Кои од многуте веб-сајтови, блогови и слично на кандидатите за политички функции се „вистински“ (официјални) и под реална контрола на кандидатите? И зошто партиите не ставаат линкови? Клучни прашања во процесот на анализа на користењето на интернет во рамки на предизборната кампања.

0 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Политика

Признавам, Бугарин сум и дајте ми лична карта!

пријавена од drugarce пред 1 година. (novamakedonija.com.mk)

Новинари од Нова Македонија објаснуваат како оди процесот за добивање бугарска лична карта. Се што треба се 200 евра и изјава дека ти и твоите дома (вклучувајќи ги баба и дедо) се бугари

16 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Политика

Зошто Мируше ги избегнува претседателските појадоци?

пријавена од jofe пред 1 година. (mojon.blog.com.mk)

Одговорот се наоѓа на само еден клик од вас...

0 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Блогови

За ноите Квислизи

пријавена од nadezna пред 1 година. (anti-istorija.blog.com.mk)

Дарвел уште еднаш ме фасцинираше со своите анти-историски рзмислувања

6 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Вечер фатен во кражба, пак…

пријавена од darko156 пред 1 година. (komunikacii.net)

Смешно е што авторите на блоговите кај нас имаат поголема одговорност и степен на аргументираност од оние кои треба да се професионалци во јавниот комуникациски систем и кои живеат од тоа.

1 коментар | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Политика

Музички идол (мој избор)

пријавена од nadezna пред 1 година. (nadezna.blog.com.mk)

Сосема нескромно, као прва статија ке си го ставам мојот пост. Колку да ве оттргнам од политика да ви ги прикажам најубавите суштества на планетава :) Се читаме и тука.

2 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Тековни проекти: По трагите на Via Egnatia

пријавена од Arwena пред 1 година. (arheo.com.mk)

Би сакала информацијата за овој проект малку поинтензивно да се дистрибуира преку интернетот и да стигне до сите заинтересиранои луѓе, независно дали се научници или љубители на старините. На сите што ќе учествуваат во било која од етапите однапред им посакувам успех, учење и многу забава.

1 коментар | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Наука

Слика на денот (Телеграф).

пријавена од zlochko пред 1 година. (www.telegraph.co.uk)

Вознемирувачка фотографија. Има лош квалитет, но поради специфичноста на уловениот момент, сигурен сум дека ќе можеме да ја видиме во топ 10 листата кон крајот на годинава.

0 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Вести

Знаеме ли што сакаме?

пријавена од zlochko пред 1 година. (argument.blog.com.mk)

Време е кога јавноста се труди да ги „заузда“ политичките партии во фрлањето пари на предизборни кампањи и кога од нив бара транспарентност во трошењето. Пази да не! Еве Ви пример дека народот мн. повеќе го интересира да си истера сеир отколку да ја пофали туѓата штедливост.

14 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Политика