Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Lavot, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Лош сигнал до Европа

пријавена од Lavot пред 2 години, 11 месеци. (www.taratur.com)

... а нашиот министер за евроинтеграции Гаврилка Коневска-Руси експресно пристигна во престолнината на Франција за да ја пренесе пораката дека ова е лош сигнал што Франција ја праќа до Европа и дека ваквите настани не и одат во прилог кон ...

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Малезија сака да ги ограничи блогерите

пријавена од Lavot пред 2 години, 11 месеци. (www.taratur.com)

Здружението на новинари во Малезија ги повика властите да ги признаат блоговите како нов медиум. Наспроти ваквата желба, властите најавија дека ќе ги маркираат блоговите како аматери и најавија засилена контрола ....

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Употребливоста обезбедува поуспешни веб-сајтови

пријавена од глиша пред 2 години, 11 месеци. (razvigormk.blogspot.com)

Анализа на употребливоста при изработка на македонските веб сајтови. За жал нема конкретни сајтови, но сепак добро четиво.

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 11 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Просечен живот трае 2.475.576.000 секунди

пријавена од Lavot пред 2 години, 11 месеци. (www.taratur.com)

Од моментот на раѓање во просек живееме 2.475.576.000 секунди, а во текот на тоа време водиме љубов околу 4239 пати и пиеме скоро 18.000 литри пиво. Овие податоци ќе бидат изнесени во специјална емисија за животот во бројки.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

2 од 100

пријавена од ribaro пред 2 години, 11 месеци. (my.opera.com)

Поитраесен експеримент за доказ до каде оди човечката потчинетост и глупос

4 коментари | станала популарна пред 2 години, 11 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Промовирајте ја Македонија преку наградата на светскиот самит

пријавена од ribaro пред 2 години, 11 месеци. (razvigormk.blogspot.com)

Наградата на Светскиот самит на информатичко општество за 2007 година нуди голема можност за македонските фирми и автори на софтверски решенија да се промовираат на светската сцена.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 11 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Се бара претседател!

пријавена од Lavot пред 2 години, 11 месеци. (www.taratur.com)

На официјалниот владин портал за вработување оставен е оглас од Кабинетот на претседателот на Македонија каде што се бара Претседател на Македонија. Кандидатот треба да биде лопов, да продава ветер и магла и да пие исклучиво виски, да знае да краде и да лаже и тн.

5 коментари | станала популарна пред 2 години, 11 месеци | проблем? | категорија: Политика

Вечер прв дознава... и прв краде

пријавена од ribaro пред 2 години, 11 месеци. (tepajvreme.blog.com.mk)

Со овој акт на лоповлук од страна на Вечер, се потврдува дека некои весници ќе направат било што, ќе прекршат било какви правила, права само за да имаат поголем тираж.

2 коментари | станала популарна пред 2 години, 11 месеци | проблем? | категорија: Вести

Соло Меси

пријавена од Lavot пред 2 години, 11 месеци. (www.taratur.com)

Лионел Меси постигна гол по неверојатен соло пробив кој потсетува на познатиот погодок на Диего Марадона против Англија на СП 1986. Погледнете го голот кој гарантирано ќе биде дел од фудбалски учебник за идните поколенија!

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Збогум XP!

пријавена од Lavot пред 2 години, 12 месеци. (www.taratur.com)

На почетокот на следната година ќе биде невозможно да се купи нов компјутер со инсталиран Windows XP ...

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 11 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Катастрофа на Рома - Челзи се спаси

пријавена од Lavot пред 3 години. (www.taratur.com)

Комплетен извештај за последните натпревари од Лигата на шампиони

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 12 месеци | проблем? | категорија: Спорт