Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Lavot, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Советот за радиодифузија не приморува да гледаме македонски телевизии

пријавена од thaCaspeR пред 2 години, 10 месеци. (tepajvreme.isgreat.org)

Ниту еден кабелски оператор во Македонија нема да смее да ги пренесува телевизиските програми на хрватската НОВА и босанската ОБН, најавија од Советот за радиодифузија

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Од ризницата на МКРТВ

пријавена од pero пред 2 години, 10 месеци. (cudo.blogspot.com)

Рапидшејр линк. Ги содржи комплет „Ансамбл Биљана“, Александар Сариевски (ај, ова спаѓа во староградски) и Чалгии со оркестарот на МРТВ од 61-ва до 80-та (класици).

2 коментари | станала популарна пред 2 години, 10 месеци | проблем? | категорија: Култура

Разбуди се Грујо

пријавена од глиша пред 2 години, 10 месеци. (knsis.blog.com.mk)

Текст за тоа дека Груевски има проблем во остварување на ветеното, бидејќи сите му ставаат сопки. А му ставаат сопки, затоа што Груевски многу лошо се снаоѓа и сам се вовлекува во проблемите.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Американците го насамарија Авганистан?

пријавена од Lavot пред 2 години, 10 месеци. (www.taratur.com)

Сумата која National Geographic Society ја договори за изнајмување на колекцијата на античките артефакти од Авганистан мириса на измама. За споредба, за изложба во еден град, на Египет му исплаќаа по 10 милиони долари. Но, Египет не е окупиран!

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Бива ли нација со ваква енциклопедија?

пријавена од strumjan пред 2 години, 10 месеци. (jasnesumjas.blogspot.com)

Кога секој пишува енциклопедија!

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 10 месеци | проблем? | категорија: Култура

Константин Филозоф

пријавена од Константин пред 2 години, 10 месеци. (jakov.blog.com.mk)

Кога стигнал Констатин таму прво што видел биле христијанските куќи на чии врати Сарацените – муслимани имале испишано демонски пораки. Арабјаните го запрашале младиот Филозоф: - Разбираш ли Филозофе што значи ова?“

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 10 месеци | проблем? | категорија: Култура

Лорди – Запалит чу све! (видео)

пријавена од Lavot пред 2 години, 10 месеци. (www.taratur.com)

Конечно се откри кој се криел зад маската на главниот пејач на Лорди. Да ми ставеа нож под грло немаше да знам дека Миле Китиќ прави вакви спектакуларни спотови! Запалит чу све слике на свету .... ајдееее Алелуја!

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Сите за СДСМ, СДСМ за никаде

пријавена од Константин пред 2 години, 10 месеци. (forvmmacedonia.blogspot.com)

Се уплаши ЕУ и домашната “кантатропа“ експертска елита дека евентуални предвремени избори ќе ја решат ситуацијата за подолго време. Се исплашија дека ВМРО-ДПМНЕ носен на крилата на Премиерот и резулататите на владата ќе стане шлеперот, а СДСМ жабчето(со 6% не си ни жаба).

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 10 месеци | проблем? | категорија: Политика

Amnesia international

пријавена од strumjan пред 2 години, 10 месеци. (jasnesumjas.blogspot.com)

Ете како според „угледниве“ странци сме пропуштиле некои „важни“ работи во Македонија

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 10 месеци | проблем? | категорија: Политика

Регистрација на domain

пријавена од DejaVu пред 2 години, 10 месеци. (www.makpcworld.com)

Што е тоа домеин? Регистрација на домеин преку македонски хостинг компании и преку интернет

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 10 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Каде исчезнува вашиот слободен простор

пријавена од Janko пред 2 години, 10 месеци. (www.makpcworld.com)

Интересна статија за ослободување на слободен простор од дискот зафатен од System Restore.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 10 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Девет причини зашто Ливерпул ќе победи

пријавена од глиша пред 2 години, 10 месеци. (www.taratur.com)

10-тата е затоа што се подобри. :)

3 коментари | станала популарна пред 2 години, 10 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Сагата за Памела, децата и нејзиниот порно филм

пријавена од Lavot пред 2 години, 10 месеци. (www.taratur.com)

Иако хрватските медиуми, спектакуларно објавија дека Памела го гледала својот порно филм заедно со своите деца, сепак вистината е малку поинаква. Па пред и нашите да се решат да го преведат дословно, да ја објасниме целата работа.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 10 месеци | проблем? | категорија: Вести

Тешки зборови...

пријавена од strumjan пред 2 години, 10 месеци. (ribaro.blog.com.mk)

...а од нив може и мадебол да се добие!

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 10 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Софија Лорен вети стриптиз

пријавена од ribaro пред 2 години, 11 месеци. (www.taratur.com)

Од утре дефинитивно навивам Наполи да влези во Серија А!

0 коментари | проблем? | категорија: Забава