Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Lavot, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Геровски се профилира како психијатар

пријавена од Бунка пред 1 година. (bunka.blog.com.mk)

Геровски сите останти кои не се неговата линија на размислување по интернетов ги прогласи за ненормални. Цитат:

4 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Грција и дефинитивно бара преименување на македонскиот народ

пријавена од Lavot пред 1 година. (www.taratur.com)

Во писмото што грчката министерка за надворешни работи Дора Бакојани му го испрати на Антонио Милошоски, јасно се наведени грчките ставови. Покрај преименување на нашата земја, ќе се бара и смена на името на народот.

6 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Вести

Биди кул - инвестирај во online бизнис!

пријавена од zlochko пред 1 година. (it.com.mk)

„...но што ако сте средношколец или студент кој нема доволно приходи и чија идеја бара навистина солидна поддршка, да речеме потребни ви се доста добри сервери кои би можеле да поднесат огромен сообраќај...“

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Холографите на Стар и Трек во изборните штабови

пријавена од eclipsemk пред 1 година. (www.a1.com.mk)

Холографите на Стар и Трек во изборните штабови Во потрага по податоци како се подготвуваат претседателските кандидати за претстојните избори, Фрчкоски и Иванов, Томче и Џака од мисија во иднината со најновите информации.

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Ех „Македонци, Македонци“

пријавена од Lavot пред 1 година. (www.taratur.com)

Македонски новинари и политичари ќе ја продадат душата и на ѓаволот, за да ја турнат моменталната власт. Во ред, разбираме политичка битка, избори, ама продажба на националните интереси?!?

36 коментари | проблем? | категорија: Политика

ЗА ПРОТЕСТИТЕ

пријавена од MartinStefanov пред 1 година. (mklovesyou.blog.com.mk)

РЕАЛНО ГЛЕДАНО :о)

16 коментари | проблем? | категорија: Вести

Ма каков порнич, дај уш еден дуел

пријавена од jofe пред 1 година. (mojon.blog.com.mk)

Забава за сите генерации, сигурен сум дека ваков слоган имаше некоја локална телевизија во државава ни наша розева. Ама вечерва не локалните, туку националните телевизии ни дадоа понуда што едноставно не се одбива. Двајцата претседателски кандидати и премиерот во иста вечер едно по друго...

2 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Момент на скандали!

пријавена од Lavot пред 1 година. (www.taratur.com)

Во српската и хрватската верзија на шоуто што се очекува да започне на А1, Момент на вистината се случија повеќе скандали од кои последните ќе доживеат и судска разрешница.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Убави а отровни

пријавена од gdamjan пред 1 година. (pletam.blog.com.mk)

Луѓето не знаат со што си имаат работа

0 коментари | проблем? | категорија: Наука

Еспањета како Роналдињо

пријавена од Lavot пред 1 година. (www.taratur.com)

Сигурно се сеќавате на легендарното видео во кое Роналдињо рекламирајќи Најк патики ја гаѓаше пречката и тоа неколку пати со ред без топката воопшто да падне. Е, сега тоа го прави 71-годишен човек!

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Војната за Македонија низ очите на Американците

пријавена од gocenik пред 1 година. (www.globusmagazin.com.mk)

Фељтон за драматичните случувања во Македонија на преодот меѓу 19 и 20 век низ призмата на американскиот печат

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Изолација!!!!

пријавена од nadezna пред 1 година. (darvel.blog.com.mk)

Која би била предноста на Македонија ако остане изолирана од ЕУ и НАТО. Дарвел најубаво знае...

2 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Скриена Македноја-фотосесија на "Требениште"

пријавена од nadezna пред 1 година. (trebenishte.blog.com.mk)

Неописливо...

7 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Блогови

Мојот Глас

пријавена од MartinStefanov пред 1 година. (mklovesyou.blog.com.mk)

Претседателски Избори Македонија 22.03.2009

7 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Политика

ГОЛЕМА ПОБЕДА!!!!

пријавена од Lavot пред 1 година. (lavot.blog.com.mk)

Иако можеби за многумина очекувано, сепак мора да ја одбележиме оваа голема победа....

12 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Вести