Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Lavot, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Пирати во Европскиот парламент

пријавена од Lavot пред 10 месеци. (www.taratur.com)

Во Европскиот парламент ќе седне и најмалку еден ’пират’ од Шведска. Пиратската партија, која се залага за слободно симнување филмови, музика и сл од интернет освои над 200.000 гласови!

0 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Политика

Федерер го освои Ролан Гарос!

пријавена од Lavot пред 10 месеци, 1 седмица. (www.taratur.com)

Роже Федерер во солзи го подигна пехарот во Париз како само шести тенисер во историјата со сите четири Грен Слем титули. „Ти си за мене најголемиот играч во историјата!“, му рече поразениот Робин Содерлинг.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Видео: Нов фашистички упад врз Македонците во Грција

пријавена од Lavot пред 10 месеци, 1 седмица. (www.taratur.com)

Фашистичкото движење Златна зора упадна на промоцијата на грчко-македонскиот речник во Атина што го организираше Виножито. Грчките фашисти дивееја и кршеа во салата, а бил повреден еден новинар. Погледнете!

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Реклами на Facebook. Може ли да променат нешто?

пријавена од darko156 пред 10 месеци, 1 седмица. (komunikacii.net)

Актуелна тема. Мноооогу актуелна тема. Всушност тема која може конечно да мрдне некои закоравени работи на полето Интернет огласување во Македонија.

2 коментари | станала популарна пред 10 месеци, 1 седмица | проблем? | категорија: Бизнис

Повеќе од клуб!

пријавена од Lavot пред 10 месеци, 2 седмици. (www.taratur.com)

Барселона е фудбалскиот апсолут! Прваци на Шпанија, освојувачи на купот на кралот, а на крајот и најпрестижниот трофеј – Лигата на шампионите. Манчестер е симнат од врвот!

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Сонувам да играм за Македонија на некое големо натпреварување

пријавена од Lavot пред 10 месеци, 2 седмици. (sportski.mk)

Прочитајте го ексклузивното интервју што го даде нашиот новопечен репрезентативец Филип Ивановски за Sportski.mk.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Брејкденс на 73 години - Погледнете го новиот талент!

пријавена од Lavot пред 10 месеци, 2 седмици. (www.taratur.com)

Нова ѕвезда на 'Britain's Got Talent' е 73-годишниот Фред Бауерс кој стана главна атракција откако ги импресионира жирито и публиката со.... верувале или не, брајкденс!

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Во 1951 апостол Павле беше во Паљурци, и тогаш Гоце му рече...

пријавена од Lavot пред 10 месеци, 3 седмици. (www.taratur.com)

Како Киро Глигоров во Еднооки би прераскажал што му кажал Иванов на папата? Веројатно слично како што тоа го пренесе Нова Македонија! :)

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

Македонија Ѓ.П. - Работнички, финале на куп

пријавена од Lavot пред 10 месеци, 3 седмици. (sportski.mk)

Во недела на стадионот Филип II во Скопје со почеток во 16:30 часот се игра 17-то финале од купот на Македонија. Во него се среќаваат годинашниов шампион екипата на Македонија Ѓорче Петров и ланскиот освојувач на шампионската титула, тимот на Работнички.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Името, Кака и македонските медиуми

пријавена од Lavot пред 10 месеци, 3 седмици. (www.taratur.com)

Интересна работа како една вест може да биде протолкувана. Сигурно ја знаете прочуената шега за трката на Русинот и Американецот. Руското радио известило дека нивниот натпреварувач бил втор, а американскиот претпоследен. Американското радио пак, објавило дека нивниот натпреварувач завршил прв, а Рус

5 коментари | проблем? | категорија: Политика

Предвидување или случајност - Титан(ик)

пријавена од Lavot пред 10 месеци, 3 седмици. (www.taratur.com)

Дали знаете дека потонувањето на Титаник на некој начин било предвидено 14 години претходно. И тоа чисто случајно! Писателот Морган Робертсон напишал книга во која што дејствието било исто како за Титаник!

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Хакери повторно со леснотија го нападнаа Фејсбук

пријавена од Lavot пред 10 месеци, 4 седмици. (www.taratur.com)

Хакери во четвртокот го нападнаа Facebook и успешно ги дознаа лозинките на некои од 200 милионите корисници на најпопуларниот друштвен сајт, пишува Ројтерс.

3 коментари | проблем? | категорија: Технологија

За подрокот, загаДката и историјата

пријавена од darko156 пред 11 месеци. (sead93.crnaovca.mk)

Сакав да гласам за постов на Сеад, очекувајќи дека некој го пријавил веќе. И кога гледам..... :)

1 коментар | станала популарна пред 11 месеци | проблем? | категорија: Политика

Погледнете го најсреќниот гол

пријавена од Lavot пред 11 месеци. (www.taratur.com)

Педрао, фудбалерот на новиот бразилски прволигаш Баруери го постигна најневеројатниот гол на фудбалските терени. Топката удри во пречката, летна во воздух, падна на теренот и....

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Западните амбасадори и ЕВН како Јосип Броз-Тито

пријавена од Џам пред 11 месеци. (www.novamakedonija.com.mk)

Австријците како Тито, повеќе би го сакале судот на нивната „партија“. Македонија сè помалку им е по мерак. Прашање е дали воопшто и пијат вода ако не е од австриските Алпи. Но Македонија им беше погодена пред само неколку години, кога за 220 милиони евра купија монопол што има побарувања од 150.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика