Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Lavot, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Либерализација

пријавена од Lavot пред 6 месеци, 1 седмица. (www.taratur.com)

Ситуација 1. Замислете во цело Скопје, или во вашиот град да има само две продавници за прехрана. Само две и ништо повеќе. Најлесно е да се претпостави дека ...

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Парламентарна тепачка во Јужна кореја

пријавена од Lavot пред 8 месеци, 3 седмици. (www.taratur.com)

Во масовната тепачка во парламентот на Јужба Кореја, мажите си маваа шлаканици, а жените си ги кубеа косите. Некои парламентарци завршија в болница. Видео!

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

По 40 години: Аполо никогаш не бил на Месечината!

пријавена од Lavot пред 8 месеци, 3 седмици. (www.taratur.com)

По повод 40-годишнината од спуштањето на првите луѓе на Месечината во склоп на проектот Аполо, поборниците на теориите на заговор тврдат дека такво слетување никогаш не се случило. Во својата аргументација наведуваат десет докази....

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

Бени од Чаир против Google

пријавена од whiteeagle пред 9 месеци, 1 седмица. (it.com.mk)

Беџет Муслија од Чаир, познат како Бени, ќе го тужи Google пред Европскиот суд за човекови права во Стразбург поради www.google.com.mk доменот.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Забрана за идиотските квизови во Србија

пријавена од Lavot пред 9 месеци, 1 седмица. (www.taratur.com)

Идиотските квизови кои кај нас измамуваат илјадници луѓе ќе бидат забранети во Србија и нема да можат да се емитуваат на ТВ.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

’Чак Норис го натера Боцевски да си даде оставка’

пријавена од Lavot пред 9 месеци, 1 седмица. (www.taratur.com)

По ексклузивната вест што само нашиот портал ја откри, дека Чак Норис ја спаси Анџелина Џоли, откриваме дека популарниот и најславниот актер и човек на светот можно е да е главната причина за оставката на Боцевски.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Анџелина Џоли спасена од Чак Норис!!!

пријавена од Lavot пред 9 месеци, 2 седмици. (www.taratur.com)

Откако нашите врвни медиуми пренесоа дека Анџелина Џоли исчезнала на јахта, Таратур ексклузивно дознава дека славната актерка е спасена од никој друг, туку од Чак Норис!

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

Ексклузивно интервју: Филип Деспотовски!

пријавена од Lavot пред 9 месеци, 3 седмици. (sportski.mk)

Прочитајте го ексклузивното интервју со откритието на македонската репрезентација, одличниот плејмејкер, асистентот на голот против Исланд, Филип Деспотовски!

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Име си е име

пријавена од bobibobi пред 9 месеци, 3 седмици. (www.a1.com.mk)

Филмот е во режија на Сигурјон Еинарсон, музиката ја напиша Мортен Харкет, познат како фронтмен на норвешката група А-ха, а продуцент е Џејсон Мико.

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

„Вима“: Македонци не постојат!

пријавена од strajkoski пред 9 месеци, 3 седмици. (novamakedonija.com.mk)

Не, насловот не е од денеска, туку од 1953-та година. Чисто за потсетување што е суштината на „проблемот со името“.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Бугарската пропаганда на големо влегува во Македонија!

пријавена од Lavot пред 9 месеци, 3 седмици. (www.taratur.com)

Со агресивниот одговор на владините мерки за почитување на македонското античко минато, од одредени поранешни и сегашни политички структури и медиуми, спонтано влегува бугарската пропаганда во Македонија.

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

’Цигла во ѕидот’ и ’Параноја’

пријавена од Lavot пред 9 месеци, 4 седмици. (www.taratur.com)

Култните ’Another brick in the wall’ од Пинк Флојд и ’Paranoid’ од Блек Сабат во најоткаченото хармоникашко издание што го имате слушнато досега во животот!

1 коментар | станала популарна пред 9 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Забава

Бисер на македонското судство

пријавена од drugarce пред 10 месеци. (vest.com.mk)

Наместо за ТАЈВАН, Циле осуден за ТАЈЛАНД

2 коментари | станала популарна пред 9 месеци, 4 седмици | проблем? | категорија: Вести

„Гаранции“ за нацијата, јазикот...

пријавена од strajkoski пред 10 месеци. (www.novamakedonija.com.mk)

Во јавноста се појавуваат авторитативни „процени“ дека можеме да си го смениме името (на државата) и да си го сочуваме идентитетот (на народот). Нé уверуваат дека северните идеи на Нимиц биле прифатливи.

10 коментари | проблем? | категорија: Политика

Сензационални нови видео снимки од Ратко Младиќ!

пријавена од Lavot пред 10 месеци. (www.taratur.com)

Ратко Младиќ воопшто не се криел! Босанската Федерална телевизија во вонредното издание на политичкиот магазин „60 минути“ објави досега необјавени видео материјали од Младиќ, снимени последниве десет години.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика