Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Keti, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Владата со ваучери ќе им помага на апсолвентите да купат компјутер

пријавена од Janko пред 2 години, 6 месеци. (www.makfax.com.mk)

„Македонската Влада донесе закон, со кој на сите апсолвенти на државните и приватните универзитети во земјата, ќе им се дадат ваучери во висина од 200 евра за купување компјутери.“

3 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Вести

Macedonia loves you

пријавена од Vnuce пред 2 години, 5 месеци. (www.macedonialovesyou.eu)

Не е наша страница, ниту е на македонски... но заслужува да биде тука. Човеков бил гостин во Македонија, го прошетале, се воодушевил... и вака возвраќа за гостопримството. Секоја чест...

3 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Култура

Сакам споменик за Тоше... на сред скопскиот плоштад! И точка!

пријавена од speculatio пред 2 години, 5 месеци. (observationsfrommacedonia.blogspot.com)

...а Вие прочитајте зошто.

3 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Музиката на Тоше

пријавена од новица пред 2 години, 5 месеци. (www.mininova.org)

Торент. Претпоставувам има многу луѓе што сакаат да ја имаат дискографијата.

4 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Култура

Слобода за Ѓорги, тој е доволно казнет

пријавена од gemidjy пред 2 години, 5 месеци. (blog.gemidjy.info)

Сакаат да го казнат другарот на Тоше кој возеше кога се случи несреќата. Да ја согледаме реалноста и да бидеме другари на другарот на Тоше.

6 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Пато постигна гол, во игра влезе и Анчелоти! (видео)

пријавена од Lavot пред 2 години, 7 месеци. (www.taratur.com)

Одлична вест за навивачите на Милан. Нивната единствено вредна аквизиција летово, на првиот меч го постигна и деби голот. Покрај Пато, против Динамо Киев дебитираше и синот на Карло Анчелоти, Давиде. Погледнете ги головите на Пато и Џилардино.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Жена родила идентична тројка - вторпат

пријавена од strajkoski пред 2 години, 7 месеци. (www.a1.com.mk)

Викторија Ласита (39) од Велика Британија, минатата недела по втор пат родила идентична тројка и го победила законот за веројатност кој вели дека можноста за такво нешто е еден спрема 64 милиони.

1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

Профункционира стационарот за кучиња-бездомници

пријавена од tonikostov пред 2 години, 7 месеци. (www.utrinski.com.mk)

Интервенцијата на шинтерите е според зацртан план, но доколку во вашето маало имате група кучиња за кои сметате дека се опасни, можете да пријавите секој ден на дежурниот телефон 3216-644.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Нокиа го краде iPhone

пријавена од Supergirl пред 2 години, 7 месеци. (thegadgetsworld.blogspot.com)

Верувале или не, Нокиа го направи тоа!

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 7 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Интернетот преполн ?!!!

пријавена од Supergirl пред 2 години, 7 месеци. (on.net.mk)

Створена е голема гужва на интернет.

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 7 месеци | проблем? | категорија: Технологија

„Убавите„ славни фаци

пријавена од Keti пред 2 години, 7 месеци. (hubpages.com)

Погледнете колку „добро„ изгледаат без шминка ѕвездите.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава