Инфо за Janko

Корисник од:
28 март 2007
Пријавени статии:
79
Популарни:
28
Однос на популарност:
35%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот Janko (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Дали имам свински грип?

пријавена пред 11 месеци, 1 седмица. (www.doihavepigflu.com)

Проверете се дали имате свински грип. Доста прецизен тест.

1 коментар | проблем? | категорија: Наука

За Скопје

пријавена пред 1 година. (captions.illmeyer.com)

На што ме потсеќаат некои од изборните плакати :)

3 коментари | проблем? | категорија: Забава

Lapsus Tastaturae

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (www.on.net.mk)

„...Оригиналот раскажува приказна за полицаец убиен во акција, кој е „оживеан“ како половина човек - половина цајкан...“ хехехе половина човек - половина цајкан :)

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

Македонија е на 50 место за водење бизнис

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (www.makfax.com.mk)

„Македонија се најде на 50 место во создавање услови за водење на бизнис во листата на магазин „Форбс“, што претставува напредок од 32 места во споредба со лани.“

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Бизнис

Скопско лето 2008

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (nadezna2.blog.com.mk)

Излезе програмата за Скопско лето. Неможев да најдам официјална страна, ама на овој блог ја има целата програма.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Забава

Единствениот вселенски тоалет се расипал

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (a1.com.mk)

„Астронаутите на Меѓународната вселенска станица под итно побарале од НАСА водоводџија, бидејќи им се расипал единствениот тоалет и моментално немаат каде да извршуваат нужда.“

5 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Пратете го вашето име на Месечината

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (www.astronomija.com.mk)

„Дали некогаш сте сонувале да патувате на Месечината? За жал, тоа засега е привилегија само за неколкумина астронаути и за роботизираните мисии, кои ја истражувале Месечината. Сега имате можност да го пратите своето име во склоп на следната мисија кон Месечината, LRO (Lunar Reconnaissance Orbiter).“

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

Печатачи преваранти

пријавена пред 1 година, 11 месеци. (www.on.net.mk)

Навистина поучно видео за тоа каде оди голем дел од бојата на Ink Jet печатачите.

4 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Изборите закажани за први јуни

пријавена пред 1 година, 12 месеци. (www.makfax.com.mk)

Предвремените парламентарни избори официјално се закажани за први јуни.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Некој не слушнал за Google Hoax

пријавена пред 2 години. (www.vreme.com.mk)

Време објавува: „Основачите на „Гугл”, Лери Пејџ и Сергеј Брин се здружија со познатиот ентузијаст за вселенски патувања и сопственик на „Вирџин рекордс”, Ричард Брансон, во планот за освојување на црвената планета.“

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Фолк Микс-а-лот (Видео)

пријавена пред 2 години, 1 месец. (www.on.net.mk)

Џонатан Култон е американски фолк пејач, текстописец и слични досадни работи кои баш и не нè интересираат. Тоа што нè интересира околу овој лик е неговата обработка на "Baby Got Back" на Sir Mix-a-Lot. Хи, хи, хи лудило.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Стој! (Видео)

пријавена пред 2 години, 1 месец. (www.on.net.mk)

Improv Everywhere е група комичари со слоган "Правиме сцени". Одат по паркови, плоштади и слични јавни места и прават сцени. Последната е од Гранд Централ Стејшн во Њујорк, каде 207 членови на групата во иста секунда застануваат во место како статуи и така стојат 5 минути.

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Ако Грција ни стави вето за НАТО

пријавена пред 2 години, 1 месец. (www.vecer.com.mk)

Сител дознал за неофицијални планови на владата во случај Грција да стави вето. Некои од нив се прилично радикални.

2 коментари | проблем? | категорија: Вести

Редок епитаф (Видео)

пријавена пред 2 години, 2 месеци. (www.youtube.com)

Прецизно кажување зошто е умрен покојникот :)

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Забава

Без Коментар.

пријавена пред 2 години, 2 месеци. (moby.blog.com.mk)

Три изјави од Македонски Спорт од 6 ноември 2007 и се во врска со тогаш претстојниот натправар Македонија-Хрватска кој за потсетување, заврши со 2 : 0 за нас. Инаку, Мак.Спорт само ги пренесува а се дадени за хрватските медиуми.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Шутел и Убунту

пријавена пред 2 години, 3 месеци. (img443.imageshack.us)

Што имаат заедничко спот на ТВ Шутел и Убунту корисник? :)

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

Бинарен часовник

пријавена пред 2 години, 3 месеци. (www.youtube.com)

Do it yourself проект на другар ми Владимир. Идеата е од http://www.thinkgeek.com/homeoffice/lights/59e0/.

5 коментари | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Прирачник за разбирање мажи и жени

пријавена пред 2 години, 3 месеци. (www.on.net.mk)

Интересен поглед на тоа како мажите и жените исти ситуации сваќаат различно. Извадок од книгата на Deborah Tannen "You Just Don't Understand".

0 коментари | проблем? | категорија: Наука

Зголемен број на знаци во коментарите на Кајмакот

пријавена пред 2 години, 3 месеци. (bugs.softver.org.mk)

Ај аирлија :). Изгледа џабе беше мрчење по коментари, требало да се пријави на http://bugs.softver.org.mk, за да биде средено нешто :).

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

Клик за донации!

пријавена пред 2 години, 3 месеци. (www.solvay-pharma-cee.de)

Со секој клик на оваа адреса Solvey Pharmaceuticals ќе донира 0,50 евра за Здружението за цистична фиброза ЦФ во Македонија. Ве молиме кликнете на следниов линк за да ја видите нашата Новогодишна честитка.

5 коментари | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Сешто