Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот IvanaBonnie, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Cataclysm, новата World of Warcraft експанзија

пријавена од Scorponok пред 7 месеци, 2 седмици. (crapwerk.blogspot.com)

На 21-ви август, Blizzard ја најави новата експанзија на World of Warcraft, Cataclysm која ќе донесе многу нови работи.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Не, ова е Гугл транслејт на Македонски

пријавена од глиша пред 7 месеци, 2 седмици. (translate.google.com)

Гугл транслејнт на Македонски (You look great.)

3 коментари | станала популарна пред 7 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Забава

Google Translate: конечно и на македонски!

пријавена од tom пред 7 месеци, 2 седмици. (translate.google.com)

Ете, после неколку месеци тестирање (меѓу другото, и на picasa приметив дека имаа обиди :)), Гугл ја објави алатката за преведување и на македонски! Ај честито :)

1 коментар | станала популарна пред 7 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Технологија

За Габриела од шпанската серија

пријавена од глиша пред 1 година, 1 месец. (ilina13.blog.com.mk)

Плаче Габриела, плаче гатачката, плачат сите мажи во серијата, плаче и баба ми која ја следи серијата, плачам и јас бидејќи на Габриела конечно и тргна.

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Забава

Google ја оцени и ТВ Сител

пријавена од kotle пред 1 година, 2 месеци. (img145.imageshack.us)

Во својата мисија да го просветли својот народ, Google ја оцени и ТВ Сител

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Забава

Star Trek: Countdown #1

пријавена од Scorponok пред 1 година, 2 месеци. (maktrek.blogspot.com)

Првиот број на стрипот кој претставува вовед во новиот Star Trek филм премиерата ќе ја има во мај годинава.

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Забава

Нов трејлер за Star Trek XI

пријавена од Scorponok пред 1 година, 1 месец. (maktrek.blogspot.com)

Ќе искоментирам само една реплика на Неро. Вели, "James T. Kirk was a great man, but that was another life!" Токму така. Џејмс Т. Кирк е Вилијам Шетнер и никој друг.

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

Грција да се откаже од оспорување на македонското малцинство

пријавена од kapsarovb пред 1 година, 1 месец. (www.mia.com.mk)

Да се фокусира на заштита на правата на самоопределување, слободата на изразување и на здружување на овие заедници.

15 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Политика

ОН бара Грција да ги признае Македонците

пријавена од zlochko пред 1 година, 1 месец. (www.netpress.com.mk)

Од последната посета на Грција од Геј Мекдугал во името на ОН, произлезе остар и како никогаш до сега реален извештај за состојбата на малцинските права во оваа земја. Текстот кој следи е прераскажана верзија на документот.

19 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Политика

Коце - Топ Шоп

пријавена од jofe пред 1 година, 1 месец. (mojon.blog.com.mk)

Коце Трајановски, кандидатот за градоначалник на главниот ни град, решил да го рестартира сатот на Старата железничка станица. Освен шо ќе му мавнел рестарт, ќе му опнел и формат, па ќе му го делитнел споменот од шеестрета, бидејќи не бил важен. Јебеш шеестрета, двајспрви век дојде.

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Блогови

Нови коментари на Кајмакот

пријавена од jofe пред 1 година, 1 месец. (kajmakot.blogspot.com)

Бидејќи се коментира на многу пријавени статии, за да се одржи текот на дискусијата и за да сме во тек предлагам ако е технички изводливо да се стави еден модул каде ќе се појавуваат новите коментари од сите статии. Би можел да биде под Топ 10 седмицава или како одговара.

10 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Сешто

Новости за Star Trek Online

пријавена од Scorponok пред 1 година, 1 месец. (maktrek.blogspot.com)

Новости за Star Trek MMORPG играта. Нови детали, слики и видео.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Забава

Први кино-постери за Star Trek XI

пријавена од Scorponok пред 1 година, 5 месеци. (maktrek.blogspot.com)

Се излепија првите Star Trek IX тизер постери низ кината во САД.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Лесна му земја на Студент ФМ

пријавена од darko156 пред 1 година, 5 месеци. (za-sto-plakas.blogspot.com)

Ко ќе ми текне дека и јас имав едно време, додека беше на врв во Гоце, радио емисија на студентско радио. Еееее.....

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Моја Медицина

пријавена од Spartak пред 1 година, 5 месеци. (mojamedicina.com.mk)

Одличен сајт за кој мислам дека секој еден треба да го разгледа. Мислам дека е единствен од овој тип на Македонски јазик.

16 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Сешто