Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот IvanSC, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Промовиран The Hardest Thing на Тоше Проески на ХРФ (видео)

пријавена од jofe пред 1 година, 10 месеци. (zsdane.com.mk)

Вечерва во Опатија на 12-то издание на Хрватскиот радиски фестивал беше промовирана песната и спотот од англискиот албум на Тоше Проески - The Hardest Thing. Спотот е црно-бел а за него се искористени снимките од патувањето во Јамајка и снимки од Крушево. Погледнете го.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Забава

Блогерско гласање пред избори...

пријавена од новица пред 1 година, 10 месеци. (koalicijasonce.blog.com.mk)

Ме интересира кој блог од двата ќе собере повеќе гласови на кајмакот. :)

3 коментари | проблем? | категорија: Политика

Блогерско гласање пред избори...

пријавена од jpetrov пред 1 година, 10 месеци. (blog.gemidjy.info)

Неутралните, оние кои се двоумат и оние кои нема да излезат гласаат тука...

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Интервју на Букарски за Булевард Блгарија

пријавена од woona пред 1 година, 10 месеци. (retv.bg)

јако, да се изгледа скроз (третиот дел од емисијата од 23ти мај)

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Психологија на ВМРОизмот, 2037, by Erich Fyromm

пријавена од ribaro пред 1 година, 10 месеци. (vuna.info)

Во извадок од семинарскиот труд, Шепард вели:- ...Животниот пат на Груевски е најдобар пример за авторитарен карактер, во која е многукратно изразена садистичката жед за моќ и ќотек (боксер).“

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Политика

Балканските блогови на Pods and Blogs на BBC 5 радио

пријавена од ribaro пред 1 година, 10 месеци. (komunikacii.net)

Дарко - Комуникации и Ричлиев во интервју за BBC говорат за Македонската блогосфера. Следи линкови и имај трпение со подкастот зашто се на крајот.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Firefox Download Day 2008

пријавена од jpetrov пред 1 година, 10 месеци. (www.spreadfirefox.com)

Приклучете се во поддршката за номинација на Фајрфокс за светски рекорд - најпопуларен даунлоад.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Програмирање на десктоп апликации во Java. Вовед.

пријавена од JetLiChan пред 1 година, 10 месеци. (www.java.com.mk)

Вовед во програмирање на десктоп апликации во Java. Продолженија ќе следат...

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Технологија

„Грабежот“

пријавена од Внукот пред 1 година, 10 месеци. (cc.org.mk)

Најпосле, pdf верзија од „Грабежот“, објавено под криејтив комонс.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Култура

Видео: Очајниот спот „Нема каење“ е класичен плагијат

пријавена од Lavot пред 1 година, 10 месеци. (www.taratur.com)

Предизборниот спот во кој СДСМ на крајно безобразен начин го навреди целиот македонски народ споредувајќи го со неморална девојка, не само што е невкусен и очајно направен туку претставува и типичен плагијат!

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Политика

Македонија (со целосен копирајт) засекогаш!?

пријавена од razvigor пред 1 година, 10 месеци. (razvigormk.blogspot.com)

Скромен предлог во врска со албумот со нови верзии на народни песни издаден од Агенцијата за млади и спорт на РМ.

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Култура