Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Iko, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Вечер злоупотребува креатив комонс лиценца

пријавена од глиша пред 2 години, 5 месеци. (www.softver.org.mk)

Вечер објави слика на македонски автор која е под „Наведи извор-Сподели под исти услови 2.0“ креатив комонс лиценца без да ја почитува.

6 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Некој го уништува македонскиот превод на Google

пријавена од Арангел пред 2 години, 5 месеци. (ufo.linux.net.mk)

Ако сакате да се вклучите и да помогнете со поправките, кликнете на насловот.

2 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Непријател бр.1

пријавена од Iko пред 2 години, 5 месеци. (footballmacedonia.blogspot.com)

Чудна наградна игра - наградата е еден билет за натпреварот Македонија - Хрватска на 17 ноември

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Спорт

OGAME: Отворени се uni34 и uni35

пријавена од Scorponok пред 2 години, 5 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

Има ли таков што сеуште игра OGAME?

2 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Забава

Кирил за Сенки!

пријавена од dasaf пред 2 години, 5 месеци. (lithiumrecords.com.mk)

Новиот сингл на Кирил интегриран во плеерот на Литиум, а наменет за филмот на Манчевски. Судејќи по мега миксот на звуци низ песната, кој знае како е спакуван филмот! Едвај чекам. Респек за Кирил!

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Забава

Бразил 2014

пријавена од Iko пред 2 години, 5 месеци. (footballmacedonia.blogspot.com)

Конечно, Бразил ја доби организацијата на Светското првенство во 2014 година. Јужна Африка во 2010, па потоа Бразил во 2014 - ќе се изнашетаме :-)

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Хип-Хоп Антитеза

пријавена од Motoko пред 2 години, 5 месеци. (ref.blog.com.mk)

Кое заслужено пердашење на пикисипи :) ни ја не би можела подобро. Мојот прв контакт со таа емисија предизвика онаков детски срам кога гледаш како некој се брука на ТВ. Ref, glad you're back with a sparkle.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Култура

Star Trek XI: Комплетиран е новиот стар екипаж!

пријавена од Scorponok пред 2 години, 5 месеци. (maktrek.blogspot.com)

Конечно е завршен кастингот за новите "Ѕвездени Патеки".

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Операција Firefox

пријавена од Scorponok пред 2 години, 5 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

Mozilla започна нова интересна капања за ширење на Firefox...

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Пет години Слободен софтвер Македонија

пријавена од Арангел пред 2 години, 5 месеци. (linux.net.mk)

На 28.10.2007 година навршуваат 5 години од основачкото собрание на Слободен софтвер Македонија и нешто повеќе години од активности поврзани со слободен софтвер. По тој повод ќе организираме забава во Клубот на новинари во сабота 27.10.2007. Почетокот е околу 21:30 часот. Забавата е од отворен тип.

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Совршен десктоп

пријавена од tonikostov пред 2 години, 5 месеци. (tonikostov.blogspot.com)

Повод: Ubuntu 7.10

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Технологија

IMAP за Gmail

пријавена од tonikostov пред 2 години, 5 месеци. (tonikostov.blogspot.com)

Нешто што недостасуваше на Gmail. Деновиве конечно ќе биде имплементирано за сите корисници.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Македонски хостинг сервиси - Поглед

пријавена од icko пред 2 години, 5 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

Затоа го напишав овој запис, ве молам сите во коментарите да поставите линк (врска) до сервис кој нуди вакава можност, гледајте да биде македонски… Епа бујрум пишете во коментари, јас на два дена ќе го модифицирам записов со новите врски. П.С Коментирајте на оригиналниот запис за полесно ажурирање

14 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Фирмите сакаат веб страница, ама не им се плаќа

пријавена од tonikostov пред 2 години, 5 месеци. (www.vecer.com.mk)

Веб-страницата не е на листата на приоритети на компаниите. Фирмите прифаќаат да им биде изработена страницата само затоа што тоа е светски тренд!

3 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Зошто мора да ја победиме Хрватска?

пријавена од Iko пред 2 години, 5 месеци. (footballmacedonia.blogspot.com)

Бидејќи ако не победиме ќе биде страшно! Читај зошто ќе биде страшно...

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Спорт