Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Ikarus, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Стоп за англиските компјутерски термини

пријавена од pitstop пред 11 месеци, 3 седмици. (pitstopinfo.blogspot.com)

Вклучен наместо online, исклучен наместо offline, пребарувач наместо explorer, интернет страница наместо web, придружен документ наместо attachment...

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Огнот на Свети Елмо

пријавена од Ikarus пред 12 месеци. (www.avijacija.com.mk)

Огнот на Свети Елмо претставува метеоролошки феномен каде блескава плазма се создава околу заземјен објект кој се наоѓа во атмосферско електрично поле, слично на она во кое се создаваат бурите со грмотевици. Поттикнато од електричното празнење помеѓу заземјениот објект и атмосферското електрично по

0 коментари | проблем? | категорија: Наука

Патник успешно спуштил авион, откако починал пилотот

пријавена од Makfax пред 12 месеци. (www.makfax.com.mk)

Откако пилотот починал среде лет над југозападна Флорида, командите на двомоторниот авион ги презел еден патник и спасил пет животи.

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

Ти си чупе многу ууу-Убо

пријавена од ukion пред 1 година, 4 месеци. (ohridskion.blogspot.com)

Супер песничка, конечно нешо ново и интересно на рок македноНскана сцена после Супехикс. Браво за децава имeТ стил немаТ шо.

3 коментари | проблем? | категорија: Забава

Македонската химна среде Солун

пријавена од drugarce пред 1 година, 4 месеци. (www.on.net.mk)

Дали морските бранови даваат некаков посебен шмек или едноставно е до тамошната клима, ама македонската химна звучи некако посебно пријатно кога се слуша сред - Солун. Честитки за победата на Рико.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Како се финансира македонската естрада?

пријавена од Igorce пред 1 година, 4 месеци. (zdravo.com.mk)

Tри моменти се пресудни за стабилен финансиски грб. Јас тебе, ти мене, а тоа значи лични контакти, или поточно дел од парите да се исперат и да се вратат назад. Вториот момент е политичката припадност, односно помош од државни институции и третиот начин се повторно личните контакти, ама во многу пои

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

OGame со нов дизајн

пријавена од Scorponok пред 1 година, 4 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

Конечно играва после неколку години ќе добие нов, свеж дизајн. Кликнете за трејлер и скриншоти.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Моќта на Терминал на вашиот десктоп

пријавена од Andrijeski пред 1 година, 4 месеци. (it.com.mk)

Ако ви е здосадено од стандардните десктоп апликации и позадини, особено поради фактот што ниедна од нив не придонесува кон продуктивност, овој запис преку конкретен пример ќе ве упати кон интересна идеја и апликација за десктоп оптимизација под Mac OS X

11 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Гори, гори...

пријавена од vikt0r пред 1 година, 4 месеци. (www.youtube.com)

Телевизија Орбис Битола.

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Вести

Предавање за студентите од Универзитетот „Трето доба“

пријавена од razvigor пред 1 година, 4 месеци. (www.metamorphosis.org.mk)

Чекор за премостување на дигиталниот јаз кај една од најзагрозените групи.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Русија: украдена Црква!

пријавена од Igorce пред 1 година, 4 месеци. (zdravo.com.mk)

Москва: Се бара една Руска црква. Последен пат видена во Јули. За пронаоѓачот следува награда!

1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

Сексуалниот просветител Макаја живее со пет жени

пријавена од aprilka пред 1 година, 4 месеци. (www.tocka.com.mk)

Подобро е да се биде љубоморен во вистина, каде се играат отворени карти

9 коментари | проблем? | категорија: Култура

Од извори блиски до Фејсбук II

пријавена од dasaf пред 1 година, 4 месеци. (www.tocka.com.mk)

Изгледа финтата на Ексклузив ја приметиле и странските медиуми

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Фотографија: Дали е ова Ратко Младиќ?

пријавена од Igorce пред 1 година, 4 месеци. (zdravo.com.mk)

Анонимно лице на адреса на редакцијата „ЈУГпрес“ испратила фотографија, на која како што самата тврди се гледа хашкиот бегалец Ратко Младиќ.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Младичу?

пријавена од Lavot пред 1 година, 4 месеци. (www.taratur.com)

Анонимен читател испрати неколку фотографии до српската новинска агенција ЈУГпрес, тврдејќи дека на нив се наоѓа воениот злосторник и најбараниот хашки бегалец Ратко Младиќ. Погледнете ги! (10 фото)

0 коментари | проблем? | категорија: Вести