Инфо за Igorce

Корисник од:
7 ноември 2008
Пријавени статии:
64
Популарни:
4
Однос на популарност:
6%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот Igorce (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Мисли глобално - делувај локално !

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

И покрај глобалната финансиска криза, одредени брендови и натаму одлучуваат да инвестираат во ширење на деловните актвивности преку освојување на нови пазари.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Роналдо си го "фаулираше" сопственото Ферари

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (zdravo.com.mk)

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо доживеа сообраќајна несреќа, во која нема последици по него, но има по неговото „Ферари“.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Новогодишни ку* шеги на CNN (видео)

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (zdravo.com.mk)

Водителите Anderson Cooper и Kathy Griffin беа домаќини на Новогодишното шоу “во живо“на CNN. Притоа, Kathy во повеќе прилики го посрами и навреди Anderson, додека се одвиваа reality show разговорите.

1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

Парис Хилтон - (се снима) за првпат во када !

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (zdravo.com.mk)

Богаташката веќе има снимка на домашен порно филм. Се заколна дека никогаш повеќе нема да ги снима, ама сега се појави снимка на која во када си ги трие градите и задникот.

5 коментари | проблем? | категорија: Забава

Win XP Error Remix (mp3)

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (zdravo.com.mk)

Си немал ѓаолот работа и... направил ремикс, односно искомпонирал една прилично агресивна музичка нумера, базирана на семпл кој што со сигурност ви е одлично познат. Секако дека нема да ја употребите како ринг тон, бидејќи гарантирано ќе ве потсетува на заедничките лоши моменти со Виндоусот ;)

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Нобеловиот комитет корумпиран?

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (zdravo.com.mk)

Шведското правосудство донесе одлука да започне истрага за можен случај на корупција меѓу членовите на Нобеловиот комитет, кои ги доделуваат престижните награди. Шведското радио информира дека членови на три Нобелови комитети, за медицина, физика и хемија, ја посетиле Кина, а тамошните власти им ги

0 коментари | проблем? | категорија: Наука

Џорџ Буш vs. чевел (видео)

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (zdravo.com.mk)

Ирачки новинар неочекувано го фрлил својот чевел врз претседателот на САД Џорџ Буш, додека тој се ракувал со премиерот Нури ал Малики. Новинарот веднаш бил изнесен од салата.

8 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

Трговија со луѓе

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (zdravo.com.mk)

Активистка на Amnesty International влегла во мртовечки сандак и така позирала во аеродромската зграда во Минхен. Со овој чин сакала да предупреди на проблемот со трговијата со луѓе.

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

Carla Bruni повторно во центарот на вниманието

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (zdravo.com.mk)

Првата дама на Франција Carla Bruni повторно е во центарот на вниманието на јавноста, овој пат во врска со своите права на личност. Имено, во Париз се продаваат “како алва“ ташните од платно на кои е отпечатена нејзината фотографија без облека... или на која таа е гола.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Аеродром Скопје - конечно без кучиња на писта

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (zdravo.com.mk)

Стручниот тим на нашиот главен меѓународен аеродром конечно по десет години анализирање и санирање на проблемот, го најде вистинското решение како да ги тргне кучињата од полетно - слетната писта.

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Вести

Greenwich Village

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (zdravo.com.mk)

Њујоршкиот Greenwich Village денес е познат по високите цени на становите и дизајнерските бутици, но во минатото ова место било собиралиште на разни уметници и боеми. Во раната американска историја, Greenwich Village бил само полјана која се користела за одгледување на тутун.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Двајца идиоти Vs. едно црево

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (zdravo.com.mk)

Планираат да го измијат џипот, но цревото не го одобрува нивниот план... Следниот пат, да се надеваме дека ќе им текне да го исклучат :)

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Како се финансира македонската естрада?

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (zdravo.com.mk)

Tри моменти се пресудни за стабилен финансиски грб. Јас тебе, ти мене, а тоа значи лични контакти, или поточно дел од парите да се исперат и да се вратат назад. Вториот момент е политичката припадност, односно помош од државни институции и третиот начин се повторно личните контакти, ама во многу пои

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Русија: украдена Црква!

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (zdravo.com.mk)

Москва: Се бара една Руска црква. Последен пат видена во Јули. За пронаоѓачот следува награда!

1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

Фотографија: Дали е ова Ратко Младиќ?

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (zdravo.com.mk)

Анонимно лице на адреса на редакцијата „ЈУГпрес“ испратила фотографија, на која како што самата тврди се гледа хашкиот бегалец Ратко Младиќ.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Грешки на младоста: Славица Еклстон гола!

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (zdravo.com.mk)

Пред 27 години, младата и анонимна манекенка од Ријека се обратила кај тогашниот познат фотограф Иван Балич - Чорба. Резултат се сликиве со кои во тоа време сакала да се пробие во јавноста ...

7 коментари | проблем? | категорија: Забава

Те нема на Facebook - значи, не постоиш!

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (zdravo.com.mk)

За мошне кратко време, мрежата “Facebook“ собра повеќе од 100 милиони активни корисници од целиот свет.

6 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Хотелски соби со поглед на аквариум

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (zdravo.com.mk)

Хотелскиот комплекс „Атлантис“ повторно ги помести стандардите во луксузниот Дубаи

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Статистика за плавушите

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (zdravo.com.mk)

Ви нудиме навистина интересна статистика за плавушите. Еве ги и бројките

1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

Меккејн: Се будам на секои два часа и плачам! (видео)

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (zdravo.com.mk)

"Спијам како бебе. Спијам два часа, се будам и плачам. Потоа, кругот се повторува"

6 коментари | проблем? | категорија: Вести