Инфо за Igorce

Корисник од:
7 ноември 2008
Пријавени статии:
64
Популарни:
4
Однос на популарност:
6%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот Igorce (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Slumdog Millionaire со осум Оскари! (фото)

пријавена пред 1 година, 1 месец. (zdravo.com.mk)

Американската филмска академија синоќа во холивудскиот театар „Кодак“ во Лос Анџелес ја додели 81. филмска награда Оскар во 24 категории . Оскарот за најдобар филм минатата година му припадна на филмот „Милионерот скитник“...

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Дали Абрамовоч ќе си ја доврши новата јахта?!

пријавена пред 1 година, 1 месец. (zdravo.com.mk)

Минатиот месец низ светскиот џет-сет проциркулира информацијата дека рускиот милијардер Роман Абрамович ја продава неговата позната јахта Pelorus. Дали ова значи дека тој нема да биде во можност да ја заврши веќе започнатата изградба на неговата нова јахта Eclipse?

0 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

Кризата е најголемиот грабеж во историјата!

пријавена пред 1 година, 1 месец. (zdravo.com.mk)

Контраверзниот американски режисер Мајкл Мур неодамна на својот сајт објави отворено писмо со кое бара брокери од Вол стрит подготвени да соработуваат на документарниот филм што тој моментално го снима за финансиската криза во светот.

10 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

Pamela Anderson модел на NY Fashion Week (фото)

пријавена пред 1 година, 1 месец. (zdravo.com.mk)

Pamela Anderson се појави на модното шоу на Richie Rich облечена само во златен костим за капење обложен со накит, чевли со ортопедски штикли и многу шминка. Anderson (41) беше последниот модел кој настапи, веднаш по трансексуалната ѕвезда Amanda Lepore.

4 коментари | проблем? | категорија: Забава

SKORPPIO - водка и афродизијак

пријавена пред 1 година, 1 месец. (zdravo.com.mk)

Нормално е дека ако најдеш инсект во пијалокот е лоша работа. Но, во случајот на водка SKORPPIO, тоа би требало да биде големо задоволство и “ретка гозба“. Нешто слично како црв на дното на шишето од текила.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Канцелариска Олимпијада

пријавена пред 1 година, 1 месец. (zdravo.com.mk)

Неколку примери дека сајтовите како Facebook, MySpace, Twitter, баш и не се најдобар начин за "тепање" на време додека сте на работа. Бидете креативни, размислете, делувајте ... Со задоволство ќе ги објавиме и вашите идеи (во видео форма) за ваков тип на корпоративни скечови :)

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

BMW “скока во вода“ со Bavaria Deep Blue 46

пријавена пред 1 година, 1 месец. (zdravo.com.mk)

И тоа се случува: автомобилски стилисти да се обидат да дизајнираат јахти, а поморски архитекти да се вклучат во дизајнирање на автомобили. Најновиот пример, плод на соработката на две компании од Баварија, е прекрасна и одлична мото-јахта.

2 коментари | проблем? | категорија: Технологија

"We're Going to Be in the Hudson"

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Слушнете ја аудио снимката на разговорот помеѓу пилотот и контролната кула кога авионот на US Airways удри во јато птици и мораше принудно да слета во замрзнатата река Хадсон. Капетан Chesley ''Sully'' Sullenberger спаси 155 животи благодарејќи на неговата смиреност и искуство. Браво мајсторе!

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести

Нова верзија на iPhone ?

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Гласините се шират од ден на ден: во јуни оваа година можно е да пристигне најновата трета верзија на iPhone, телефонот на Apple. Втората верзија на популарниот мобилен телефон со 3G се појави минатиот јуни, а веќе созреа времето да се редизајнира и осовремени на уште повисоко ниво.......

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Google Earth 5.0 знае и да гњури

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

3D апликацијата Google Earth ја пушти својата петта верзија за преземање, со тоа што додаде историски слики, мапи на океанското дно и уште подобри опции за пат околу светот од вашиот десктоп.

1 коментар | проблем? | категорија: Технологија

Мајкл Фелпс пушел марихуана од бонг !

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Американскиот пливач Мајкл Фелпс, кој минатата година на Олимписките игри во Пекинг постигна светски рекорд со освојувањето на 8 златни медали, е “фатен“ во мошне компромитирачка ситуација.

5 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Германија: автомобилски лет во - Црква

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Остра кривина, голема брзина и автомобилот надвор од патот ! Долгиот лет на автомобилот заврши на кровот на една Црква, а 23-годишниот возач со тешки повреди. Се случи во Германија, во Покраината Саксонија, на патот Лимбах-Оберфроха.

3 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Инаугурација од 1,474 мегапиксели !

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Познато е дека Gigapan Imager може да направи чуда ! Фотографот David Bergman, користејќи Canon G 10, од инаугурацијата на американскиот претседател Барак Обама направи 220 фотки, а потоа на компјутерот MacBook Pro му беа потребни уште 6,5 за да состави единствена фотографија од 2 гигабајта.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

White or Black House ?!

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Првата тешка одлука на Обама која не ни беше најавена во неговата предизборна програма ...

3 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Mантил за помалку од 200.000 евра ?!

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Луксузната италијанска модна куќа Salvatore Ferragamo лансираше несфатлив двојно обложен долг мантил (на фотосот), направен од најфина крокодилска кожа во светот. Цената е неверојатна и зачудувачка - $250,000 (околу 190.000 евра) !

1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

Обама стана 44. претседател на САД (ФОТО)

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Првиот афро-американски претседател на САД Барак Обама, нешто по 18 часот по европско време, положи заклетва и стана 44.американски претседател. На церемонијата пред Капитол Хил присуствуваат повеќе од два милиони луѓе, а забележливи се и високи мерки на безбедност.

3 коментари | проблем? | категорија: Вести

"Милионерот" од Пехчево

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Дефинитивно уникатeн лик кој за среќа се има појавено на квизот "Милионер" па имавме шанса да го запознаеме. Познавач на глобалните трендови, рамен до Michael Moore...

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Oliver Stone џвака кока со Evo Morales

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Во Ла Паз, главниот град на Боливија, се сретнаа Претседателот на Боливија Evo Morales и американскиот филмски режисер Oliver Stone. За време на интервјуто кое треба да е дел од документарен филм за Претседателот на Венецуела Hugo Chavez ...

4 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Хрватскиот народен театар од 35.000 Лего коцки

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Зградата е долга 170, широка 100, а висока 78 сантиметри. Матија Пужар веќе размислува за наредниот проект: Катедралата во Шибеник или Арената во Пула.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Gemballa Porsche Cayenne GTS Tornado

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Специјалистот за “дотерување“ и засилување на Porshe, Gemballa најави дека ќе направи само 50 примероци на моќниот модел Cayenne GTS Tornado (на фотосот), кој ќе претставува SUV “чудовиште“ на патиштата. Инспириран од супер автомобилот Carrera GT, моделот ќе има нови алуминиумски бандажи ...

3 коментари | проблем? | категорија: Технологија