Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Igorce, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Џереми Кларксон vs. Грција :)

пријавена од Acid пред 1 година, 4 месеци. (www.kajgana.com)

Најверојатно малкумина од вас знаат дека освен популарната Top Gear, Џереми наоѓа време и за пишување колумни и водење разни емисии во кои редовно ги ремети Грците. Ова е само како вовед. Повеќе нема да објаснуваме, затоа што...

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Забава

Меккејн: Се будам на секои два часа и плачам! (видео)

пријавена од Igorce пред 1 година, 4 месеци. (zdravo.com.mk)

"Спијам како бебе. Спијам два часа, се будам и плачам. Потоа, кругот се повторува"

6 коментари | проблем? | категорија: Вести

Ericsson: 20 megapixel мобилни

пријавена од Igorce пред 1 година, 4 месеци. (zdravo.com.mk)

Иако е тешко да се предвидува иднината поради глобалната економска криза, убаво е да се види дека има компании кои гледаат напред и во областа на мобилните телефони.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

На што се палат тинејџерите?

пријавена од Igorce пред 1 година, 4 месеци. (zdravo.com.mk)

Децата чии родители растеа со рокенрол, сега созреваат со турбофолк и сапуници. Нашите најмили уште неизживеани бегаат од стварноста, а со тоа и го губат индивидуалитетот и лесно се претопуваат во толпата поклоници на „врвните уметнички квалитети“

10 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Српска панда

пријавена од Igorce пред 1 година, 5 месеци. (zdravo.com.mk)

Драго ни е што во последно време и нашиот Балкан се вклучува во глобалните кампањи за заштита на животните. Комуникациската стратегија, барем делот што се однесува до печатените медиуми во Србија, почнува со приложеново креативно решение ...

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

CNN hologram....

пријавена од sinbos пред 1 година, 5 месеци. (zdravo.com.mk)

Машала,велкоме ту тхе фјучур....

2 коментари | проблем? | категорија: Вести

Топ 10 ски центри

пријавена од Igorce пред 1 година, 5 месеци. (zdravo.com.mk)

Еве ги светските топ 10 ски центри

2 коментари | проблем? | категорија: Сешто