Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот Igorce, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Google Earth 5.0 знае и да гњури

пријавена од Igorce пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

3D апликацијата Google Earth ја пушти својата петта верзија за преземање, со тоа што додаде историски слики, мапи на океанското дно и уште подобри опции за пат околу светот од вашиот десктоп.

1 коментар | проблем? | категорија: Технологија

Мајкл Фелпс пушел марихуана од бонг !

пријавена од Igorce пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Американскиот пливач Мајкл Фелпс, кој минатата година на Олимписките игри во Пекинг постигна светски рекорд со освојувањето на 8 златни медали, е “фатен“ во мошне компромитирачка ситуација.

5 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Германија: автомобилски лет во - Црква

пријавена од Igorce пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Остра кривина, голема брзина и автомобилот надвор од патот ! Долгиот лет на автомобилот заврши на кровот на една Црква, а 23-годишниот возач со тешки повреди. Се случи во Германија, во Покраината Саксонија, на патот Лимбах-Оберфроха.

3 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Инаугурација од 1,474 мегапиксели !

пријавена од Igorce пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Познато е дека Gigapan Imager може да направи чуда ! Фотографот David Bergman, користејќи Canon G 10, од инаугурацијата на американскиот претседател Барак Обама направи 220 фотки, а потоа на компјутерот MacBook Pro му беа потребни уште 6,5 за да состави единствена фотографија од 2 гигабајта.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

White or Black House ?!

пријавена од Igorce пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Првата тешка одлука на Обама која не ни беше најавена во неговата предизборна програма ...

3 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Mантил за помалку од 200.000 евра ?!

пријавена од Igorce пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Луксузната италијанска модна куќа Salvatore Ferragamo лансираше несфатлив двојно обложен долг мантил (на фотосот), направен од најфина крокодилска кожа во светот. Цената е неверојатна и зачудувачка - $250,000 (околу 190.000 евра) !

1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

Обама стана 44. претседател на САД (ФОТО)

пријавена од Igorce пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Првиот афро-американски претседател на САД Барак Обама, нешто по 18 часот по европско време, положи заклетва и стана 44.американски претседател. На церемонијата пред Капитол Хил присуствуваат повеќе од два милиони луѓе, а забележливи се и високи мерки на безбедност.

3 коментари | проблем? | категорија: Вести

"Милионерот" од Пехчево

пријавена од Igorce пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Дефинитивно уникатeн лик кој за среќа се има појавено на квизот "Милионер" па имавме шанса да го запознаеме. Познавач на глобалните трендови, рамен до Michael Moore...

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Oliver Stone џвака кока со Evo Morales

пријавена од Igorce пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Во Ла Паз, главниот град на Боливија, се сретнаа Претседателот на Боливија Evo Morales и американскиот филмски режисер Oliver Stone. За време на интервјуто кое треба да е дел од документарен филм за Претседателот на Венецуела Hugo Chavez ...

4 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Хрватскиот народен театар од 35.000 Лего коцки

пријавена од Igorce пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Зградата е долга 170, широка 100, а висока 78 сантиметри. Матија Пужар веќе размислува за наредниот проект: Катедралата во Шибеник или Арената во Пула.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Gemballa Porsche Cayenne GTS Tornado

пријавена од Igorce пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Специјалистот за “дотерување“ и засилување на Porshe, Gemballa најави дека ќе направи само 50 примероци на моќниот модел Cayenne GTS Tornado (на фотосот), кој ќе претставува SUV “чудовиште“ на патиштата. Инспириран од супер автомобилот Carrera GT, моделот ќе има нови алуминиумски бандажи ...

3 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Мисли глобално - делувај локално !

пријавена од Igorce пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

И покрај глобалната финансиска криза, одредени брендови и натаму одлучуваат да инвестираат во ширење на деловните актвивности преку освојување на нови пазари.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Роналдо си го "фаулираше" сопственото Ферари

пријавена од Igorce пред 1 година, 3 месеци. (zdravo.com.mk)

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо доживеа сообраќајна несреќа, во која нема последици по него, но има по неговото „Ферари“.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Новогодишни ку* шеги на CNN (видео)

пријавена од Igorce пред 1 година, 3 месеци. (zdravo.com.mk)

Водителите Anderson Cooper и Kathy Griffin беа домаќини на Новогодишното шоу “во живо“на CNN. Притоа, Kathy во повеќе прилики го посрами и навреди Anderson, додека се одвиваа reality show разговорите.

1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

Парис Хилтон - (се снима) за првпат во када !

пријавена од Igorce пред 1 година, 3 месеци. (zdravo.com.mk)

Богаташката веќе има снимка на домашен порно филм. Се заколна дека никогаш повеќе нема да ги снима, ама сега се појави снимка на која во када си ги трие градите и задникот.

5 коментари | проблем? | категорија: Забава